Hoppa till innehåll
Jämför Atromitos vs Heerenveen

Atromitos vs Heerenveen Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Atromitos vs Heerenveen: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Atromitos Atromitos Hemmalag
Heerenveen Heerenveen Bortalag
Atromitos
53.5
V F F V V V O O F O

Senaste 10 Matcherna

Heerenveen
57.1
F V V F V O V V V F

Vunna Kategorier

6

Atromitos

4

Oavgjort

5

Heerenveen

Prestandaradar

Atromitos
Heerenveen

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 3O, 3F

60%

6V, 1O, 3F

Mål per Match
1.8

18 / 10 matcher

1.8

18 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.3

13 / 10 matcher

1.4

14 / 10 matcher

Målskillnad
+5

+5

+4

+4

Hållen Nolla
30%

3 / 10 matcher

20%

2 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
70%

7 / 10 matcher

80%

8 / 10 matcher

Båda Gör Mål
60%

6 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Bästa Målskytt
M. Baku (6 mål)
J. Trenskow (4 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 10 / 2:a Halvlek: 8
1:a Halvlek: 10 / 2:a Halvlek: 8
Hemmavinster
40%

2V / 5 matcher

100%

4V / 4 matcher

Bortavinster
40%

2V / 5 matcher

33%

2V / 6 matcher

Spelschemasvårighet
54.0

Ligasvårighet: 56.0, Motståndarkvalitet: 52.7

52.6

Ligasvårighet: 80.0, Motståndarkvalitet: 58.9

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

0%

0V / 2 matcher

Förväntade mål (xG)
1.99

Faktiskt: 1.8 | Diff: -0.19

2.03

Faktiskt: 1.8 | Diff: -0.23

Justerad Styrka
53.5

Anfall: 62.4, Försvar: 58.9, Form: 41.6

57.1

Anfall: 61.6, Försvar: 54.7, Form: 61.6

Analys av Måltider

2

0-15'

1
2

16-30'

3
5

31-45'

5
2

46-60'

4
4

61-75'

3
3

76-90+'

2
Atromitos
Heerenveen
Atromitos

Styrkeanalys

53.5

Totalt

Anfall 62.4
Försvar 58.9
Form 41.6
Stabilitet 50.5
Heerenveen

Styrkeanalys

57.1

Totalt

Anfall 61.6
Försvar 54.7
Form 61.6
Stabilitet 43.3

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

56.0 vs 80.0

Motståndarkvalitet

52.7 vs 58.9

Mot Topplag

0% vs 0%
Atromitos logo Atromitos
V
Kifisia (54%)
F
Panaitolikos (48%)
F
Asteras (61%)
V
Asteras (56%)
V
Panserraikos (54%)
V
Larissa (41%)
O
Kifisia (49%)
O
Panaitolikos (53%)
Heerenveen logo Heerenveen
F
NAC (54%)
V
Volendam (54%)
V
Fortuna (56%)
F
AZ (72%)
V
Heracles (36%)
O
NEC (69%)
V
Telstar (64%)
V
Excelsior (60%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Kifisia B
3 - 0 V
54%
Panaitolikos H
1 - 2 F
48%
Asteras B
2 - 4 F
61%
Asteras H
2 - 1 V
56%
Panserraikos B
4 - 0 V
54%
Larissa H
3 - 2 V
41%
Kifisia H
0 - 0 O
49%
Panaitolikos B
1 - 1 O
53%
Levadiakos B
0 - 1 F
49%
AEK Athens H
2 - 2 O
62%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
NAC B
0 - 2 F
54%
Volendam B
2 - 0 V
54%
Fortuna H
2 - 1 V
56%
AZ B
0 - 3 F
72%
Heracles H
4 - 1 V
36%
NEC B
2 - 2 O
69%
Telstar H
3 - 0 V
64%
Excelsior B
2 - 1 V
60%
Sparta H
2 - 1 V
44%
PSV B
1 - 3 F
80%

AI-Analys

Detta är en fascinerande match mellan två jämnstarka lag. De råa siffrorna berättar en historia, men analysen av motståndarnas kvalitet tillför avgörande kontext.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 54.0 vs 52.6), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Atromitos på 1.8 och Heerenveen på 1.8 mål per match.

Båda försvar är jämförbara, med Atromitos på 1.3 och Heerenveen på 1.4 insläppta per match.

Atromitos har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Hemmaplansfördelen gynnar Heerenveen, med 100% hemmavinster.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.2 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Atromitos

Atromitos

VS
Heerenveen

Heerenveen

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer