Hoppa till innehåll
Jämför Celta Vigo vs Cremonese

Celta Vigo vs Cremonese Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Celta Vigo vs Cremonese: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Celta Vigo Celta Vigo Hemmalag
Cremonese Cremonese Bortalag
Celta Vigo
41.2
F V V F F F F F V F

Senaste 10 Matcherna

Cremonese
36.5
V F F O F F V F F F

Vunna Kategorier

10

Celta Vigo

3

Oavgjort

2

Cremonese

Prestandaradar

Celta Vigo
Cremonese

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
30%

3V, 0O, 7F

20%

2V, 1O, 7F

Mål per Match
1.4

14 / 10 matcher

0.9

9 / 10 matcher

Insläppta per Match
2.2

22 / 10 matcher

1.7

17 / 10 matcher

Målskillnad
-8

-8

-8

-8

Hållen Nolla
10%

1 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
80%

8 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Båda Gör Mål
60%

6 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Bästa Målskytt
Ferran Jutglà (4 mål)
F. Bonazzoli (4 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 6 / 2:a Halvlek: 8
1:a Halvlek: 2 / 2:a Halvlek: 7
Hemmavinster
20%

1V / 5 matcher

17%

1V / 6 matcher

Bortavinster
40%

2V / 5 matcher

25%

1V / 4 matcher

Spelschemasvårighet
67.1

Ligasvårighet: 91.4, Motståndarkvalitet: 69.3

57.7

Ligasvårighet: 90.0, Motståndarkvalitet: 62.0

Mot Topplag
25%

1V / 4 matcher

0%

0V / 2 matcher

Förväntade mål (xG)
1.76

Faktiskt: 1.4 | Diff: -0.36

1.12

Faktiskt: 0.9 | Diff: -0.22

Justerad Styrka
41.2

Anfall: 54.6, Försvar: 31.2, Form: 35.1

36.5

Anfall: 32.3, Försvar: 46.7, Form: 21.5

Analys av Måltider

2

0-15'

3

16-30'

1
1

31-45'

1
3

46-60'

4
2

61-75'

1
3

76-90+'

2
Celta Vigo
Cremonese
Celta Vigo

Styrkeanalys

41.2

Totalt

Anfall 54.6
Försvar 31.2
Form 35.1
Stabilitet 43.3
Cremonese

Styrkeanalys

36.5

Totalt

Anfall 32.3
Försvar 46.7
Form 21.5
Stabilitet 57.7

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

91.4 vs 90.0

Motståndarkvalitet

69.3 vs 62.0

Mot Topplag

25% vs 0%
Celta Vigo logo Celta Vigo
F
Levante (71%)
V
Atlético (66%)
V
Elche (61%)
F
Villarreal (78%)
F
Barcelona (91%)
F
Freiburg (64%)
F
Oviedo (61%)
F
Freiburg (69%)
Cremonese logo Cremonese
V
Pisa (40%)
F
Lazio (70%)
F
Napoli (79%)
O
Torino (69%)
F
Cagliari (58%)
F
Bologna (58%)
V
Parma (62%)
F
Fiorentina (66%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Levante H
2 - 3 F
71%
Atlético B
1 - 0 V
66%
Elche H
3 - 1 V
61%
Villarreal B
1 - 2 F
78%
Barcelona B
0 - 1 F
91%
Freiburg H
1 - 3 F
64%
Oviedo H
0 - 3 F
61%
Freiburg B
0 - 3 F
69%
Valencia B
3 - 2 V
72%
Alavés H
3 - 4 F
60%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Pisa H
3 - 0 V
40%
Lazio H
1 - 2 F
70%
Napoli B
0 - 4 F
79%
Torino H
0 - 0 O
69%
Cagliari B
0 - 1 F
58%
Bologna H
1 - 2 F
58%
Parma B
2 - 0 V
62%
Fiorentina H
1 - 4 F
66%
Lecce B
1 - 2 F
58%
AC Milan H
0 - 2 F
60%

AI-Analys

Detta är en fascinerande match mellan två jämnstarka lag. De råa siffrorna berättar en historia, men analysen av motståndarnas kvalitet tillför avgörande kontext.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 67.1 vs 57.7), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Celta Vigo har den offensiva fördelen med 1.4 mål per match mot Cremoneses 0.9.

Cremonese har den defensiva fördelen, med 1.7 insläppta per match mot Celta Vigos 2.2.

Celta Vigo har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 4 matcher.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.1 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Celta Vigo

Celta Vigo

VS
Cremonese

Cremonese

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer