Hoppa till innehåll
Jämför Elche vs Charleroi

Elche vs Charleroi Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Elche vs Charleroi: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Elche Elche Hemmalag
Charleroi Charleroi Bortalag
Elche
45.7
F O F V V V F V F F

Senaste 10 Matcherna

Charleroi
42.5
V V V O F V F F F O

Vunna Kategorier

8

Elche

3

Oavgjort

4

Charleroi

Prestandaradar

Elche
Charleroi

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 1O, 5F

40%

4V, 2O, 4F

Mål per Match
1.3

13 / 10 matcher

1.1

11 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.7

17 / 10 matcher

1.1

11 / 10 matcher

Målskillnad
-4

-4

0

0

Hållen Nolla
10%

1 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
70%

7 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Båda Gör Mål
80%

8 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Bästa Målskytt
André Silva (4 mål)
A. Bernier (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 5 / 2:a Halvlek: 8
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 7
Hemmavinster
75%

3V / 4 matcher

50%

2V / 4 matcher

Bortavinster
17%

1V / 6 matcher

33%

2V / 6 matcher

Spelschemasvårighet
61.0

Ligasvårighet: 93.0, Motståndarkvalitet: 68.1

42.2

Ligasvårighet: 59.5, Motståndarkvalitet: 52.5

Mot Topplag
0%

0V / 4 matcher

0%

0V / 1 matcher

Förväntade mål (xG)
1.62

Faktiskt: 1.3 | Diff: -0.32

1.03

Faktiskt: 1.1 | Diff: +0.07

Justerad Styrka
45.7

Anfall: 48.1, Försvar: 48.1, Form: 44.4

42.5

Anfall: 33.8, Försvar: 58.4, Form: 36.9

Analys av Måltider

1

0-15'

2
2

16-30'

1
2

31-45'

1

46-60'

2
5

61-75'

4
3

76-90+'

1
Elche
Charleroi
Elche

Styrkeanalys

45.7

Totalt

Anfall 48.1
Försvar 48.1
Form 44.4
Stabilitet 39.7
Charleroi

Styrkeanalys

42.5

Totalt

Anfall 33.8
Försvar 58.4
Form 36.9
Stabilitet 44.8

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

93.0 vs 59.5

Motståndarkvalitet

68.1 vs 52.5

Mot Topplag

0% vs 0%
Elche logo Elche
F
Betis (73%)
O
Alavés (60%)
F
Celta Vigo (59%)
V
Oviedo (66%)
V
Atlético (61%)
V
Valencia (67%)
F
Rayo (79%)
V
Mallorca (68%)
Charleroi logo Charleroi
V
Antwerp (45%)
V
Genk (49%)
V
OHL (40%)
O
Genk (54%)
F
Standard (55%)
V
Antwerp (52%)
F
Westerlo (62%)
F
ZW (70%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Betis B
1 - 2 F
73%
Alavés H
1 - 1 O
60%
Celta Vigo B
1 - 3 F
59%
Oviedo B
2 - 1 V
66%
Atlético H
3 - 2 V
61%
Valencia H
1 - 0 V
67%
Rayo B
0 - 1 F
79%
Mallorca H
2 - 1 V
68%
Real Madrid B
1 - 4 F
70%
Villarreal B
1 - 2 F
78%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Antwerp B
1 - 0 V
45%
Genk H
2 - 0 V
49%
OHL B
2 - 0 V
40%
Genk B
1 - 1 O
54%
Standard H
1 - 2 F
55%
Antwerp H
2 - 1 V
52%
Westerlo B
0 - 2 F
62%
ZW B
0 - 1 F
70%
OHL H
0 - 2 F
47%
Dender B
2 - 2 O
51%

AI-Analys

Detta är en fascinerande match mellan två jämnstarka lag. De råa siffrorna berättar en historia, men analysen av motståndarnas kvalitet tillför avgörande kontext.

Elche har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 61.0) jämfört med Charleroi (SoS: 42.2). Detta innebär att Elches statistik väger tyngre.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Elche på 1.3 och Charleroi på 1.1 mål per match.

Charleroi har den defensiva fördelen, med 1.1 insläppta per match mot Elches 1.7.

Elche har haft svårt mot topplag och bara vunnit 0 av 4 matcher.

Hemmaplansfördelen gynnar Elche, med 75% hemmavinster.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.6 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Elche

Elche

VS
Charleroi

Charleroi

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer