Hoppa till innehåll
Jämför Estoril vs Brest

Estoril vs Brest Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Estoril vs Brest: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Estoril Estoril Hemmalag
Brest Brest Bortalag
Estoril
34.5
O O F F F F F V O F

Senaste 10 Matcherna

Brest
40.9
F F O O F F F V V V

Vunna Kategorier

2

Estoril

4

Oavgjort

9

Brest

Prestandaradar

Estoril
Brest

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
10%

1V, 3O, 6F

30%

3V, 2O, 5F

Mål per Match
0.7

7 / 10 matcher

1.2

12 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.5

15 / 10 matcher

1.8

18 / 10 matcher

Målskillnad
-8

-8

-6

-6

Hållen Nolla
20%

2 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
40%

4 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Båda Gör Mål
50%

5 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Bästa Målskytt
Y. Begraoui (3 mål)
L. Ajorque (4 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 3
1:a Halvlek: 7 / 2:a Halvlek: 5
Hemmavinster
0%

0V / 4 matcher

50%

2V / 4 matcher

Bortavinster
17%

1V / 6 matcher

17%

1V / 6 matcher

Spelschemasvårighet
53.6

Ligasvårighet: 79.0, Motståndarkvalitet: 62.9

58.0

Ligasvårighet: 86.0, Motståndarkvalitet: 67.3

Mot Topplag
0%

0V / 1 matcher

0%

0V / 6 matcher

Förväntade mål (xG)
0.77

Faktiskt: 0.7 | Diff: -0.07

1.49

Faktiskt: 1.2 | Diff: -0.29

Justerad Styrka
34.5

Anfall: 24.2, Försvar: 51.8, Form: 10.4

40.9

Anfall: 43.2, Försvar: 43.2, Form: 32.4

Analys av Måltider

2

0-15'

3
1

16-30'

2
1

31-45'

1
1

46-60'

2

61-75'

3
2

76-90+'

1
Estoril
Brest
Estoril

Styrkeanalys

34.5

Totalt

Anfall 24.2
Försvar 51.8
Form 10.4
Stabilitet 74.8
Brest

Styrkeanalys

40.9

Totalt

Anfall 43.2
Försvar 43.2
Form 32.4
Stabilitet 49.3

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

79.0 vs 86.0

Motståndarkvalitet

62.9 vs 67.3

Mot Topplag

0% vs 0%
Estoril logo Estoril
O
Alverca (64%)
O
Braga (69%)
F
Famalicão (69%)
F
Moreirense (55%)
F
Porto (69%)
F
Arouca (62%)
F
Rio Ave (61%)
V
Nacional (57%)
Brest logo Brest
F
Paris SG (84%)
F
Paris FC (77%)
O
Lens (71%)
O
Nantes (56%)
F
Rennes (75%)
F
Auxerre (71%)
F
Monaco (77%)
V
Le Havre (53%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Alverca B
1 - 1 O
64%
Braga B
1 - 1 O
69%
Famalicão H
0 - 1 F
69%
Moreirense B
0 - 1 F
55%
Porto H
1 - 3 F
69%
Arouca B
2 - 3 F
62%
Rio Ave H
1 - 2 F
61%
Nacional B
1 - 0 V
57%
Casa Pia H
0 - 0 O
48%
Sporting B
0 - 3 F
75%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Paris SG B
0 - 1 F
84%
Paris FC B
0 - 4 F
77%
Lens H
3 - 3 O
71%
Nantes B
1 - 1 O
56%
Rennes H
3 - 4 F
75%
Auxerre B
0 - 3 F
71%
Monaco B
0 - 2 F
77%
Le Havre H
2 - 0 V
53%
Metz B
1 - 0 V
48%
Marseille H
2 - 0 V
61%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 53.6 vs 58.0), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Brest har den offensiva fördelen med 1.2 mål per match mot Estorils 0.7.

Estoril har den defensiva fördelen, med 1.5 insläppta per match mot Brests 1.8.

Brest har haft svårt mot topplag och bara vunnit 0 av 6 matcher.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.6 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Brest har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 6.4 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Estoril

Estoril

VS
Brest

Brest

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer