Hoppa till innehåll
Jämför Estoril vs LNZ Cherkasy

Estoril vs LNZ Cherkasy Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Estoril vs LNZ Cherkasy: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Estoril Estoril Hemmalag
LNZ Cherkasy LNZ Cherkasy Bortalag
Estoril
34.5
O O F F F F F V O F

Senaste 10 Matcherna

LNZ Cherkasy
60.7
O O O F O V V V V F

Vunna Kategorier

1

Estoril

2

Oavgjort

12

LNZ Cherkasy

Prestandaradar

Estoril
LNZ Cherkasy

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
10%

1V, 3O, 6F

40%

4V, 4O, 2F

Mål per Match
0.7

7 / 10 matcher

1.4

14 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.5

15 / 10 matcher

0.8

8 / 10 matcher

Målskillnad
-8

-8

+6

+6

Hållen Nolla
20%

2 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
40%

4 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Båda Gör Mål
50%

5 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Bästa Målskytt
Y. Begraoui (3 mål)
M. Assinor (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 3
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 10
Hemmavinster
0%

0V / 4 matcher

20%

1V / 5 matcher

Bortavinster
17%

1V / 6 matcher

60%

3V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
53.6

Ligasvårighet: 79.0, Motståndarkvalitet: 62.9

67.6

Ligasvårighet: 98.0, Motståndarkvalitet: 71.2

Mot Topplag
0%

0V / 1 matcher

14%

1V / 7 matcher

Förväntade mål (xG)
0.77

Faktiskt: 0.7 | Diff: -0.07

1.53

Faktiskt: 1.4 | Diff: -0.13

Justerad Styrka
34.5

Anfall: 24.2, Försvar: 51.8, Form: 10.4

60.7

Anfall: 54.9, Försvar: 86.2, Form: 47.0

Analys av Måltider

2

0-15'

1

16-30'

1
1

31-45'

2
1

46-60'

3

61-75'

3
2

76-90+'

5
Estoril
LNZ Cherkasy
Estoril

Styrkeanalys

34.5

Totalt

Anfall 24.2
Försvar 51.8
Form 10.4
Stabilitet 74.8
LNZ Cherkasy

Styrkeanalys

60.7

Totalt

Anfall 54.9
Försvar 86.2
Form 47.0
Stabilitet 56.8

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

79.0 vs 98.0

Motståndarkvalitet

62.9 vs 71.2

Mot Topplag

0% vs 14%
Estoril logo Estoril
O
Alverca (64%)
O
Braga (69%)
F
Famalicão (69%)
F
Moreirense (55%)
F
Porto (69%)
F
Arouca (62%)
F
Rio Ave (61%)
V
Nacional (57%)
LNZ Cherkasy logo LNZ Cherkasy
O
Dynamo Kyiv (78%)
O
Karpaty Lviv (86%)
O
Metalist 1925 (74%)
F
Kolos (83%)
O
Shakhtar D (78%)
V
Kryvbas KR (76%)
V
Rukh Vynnyky (49%)
V
Oleksandria (44%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Alverca B
1 - 1 O
64%
Braga B
1 - 1 O
69%
Famalicão H
0 - 1 F
69%
Moreirense B
0 - 1 F
55%
Porto H
1 - 3 F
69%
Arouca B
2 - 3 F
62%
Rio Ave H
1 - 2 F
61%
Nacional B
1 - 0 V
57%
Casa Pia H
0 - 0 O
48%
Sporting B
0 - 3 F
75%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Dynamo Kyiv H
0 - 0 O
78%
Karpaty Lviv B
0 - 0 O
86%
Metalist 1925 H
1 - 1 O
74%
Kolos B
0 - 1 F
83%
Shakhtar D H
2 - 2 O
78%
Kryvbas KR B
3 - 0 V
76%
Rukh Vynnyky B
2 - 1 V
49%
Oleksandria H
2 - 0 V
44%
Veres Rivne B
3 - 0 V
67%
Polissya H
1 - 3 F
77%

AI-Analys

När vi tittar på råstatistiken verkar båda lagen vara i form, men tillämpningen av spelschemasvårighets-filtret avslöjar en mycket tydligare bild.

LNZ Cherkasy har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 67.6) jämfört med Estoril (SoS: 53.6). Detta innebär att LNZ Cherkasys statistik väger tyngre.

LNZ Cherkasy har den offensiva fördelen med 1.4 mål per match mot Estorils 0.7.

LNZ Cherkasy har den defensiva fördelen, med 0.8 insläppta per match mot Estorils 1.5.

LNZ Cherkasy har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 7 matcher.

LNZ Cherkasy är ett starkt bortalag med 60% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.2 mål totalt. Under 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

LNZ Cherkasy framstår som favorit. Med en starkare totalrating (60.7 vs 34.5) bör de kontrollera matchen.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Estoril

Estoril

VS
LNZ Cherkasy

LNZ Cherkasy

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer