Hoppa till innehåll
Jämför Górnik vs Kocaelispor

Górnik vs Kocaelispor Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Górnik vs Kocaelispor: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Górnik Górnik Hemmalag
Kocaelispor Kocaelispor Bortalag
Górnik
50.0
F V V O V O V O F F

Senaste 10 Matcherna

Kocaelispor
36.8
F O F O O O F F V F

Vunna Kategorier

9

Górnik

4

Oavgjort

2

Kocaelispor

Prestandaradar

Górnik
Kocaelispor

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 3O, 3F

10%

1V, 4O, 5F

Mål per Match
1.1

11 / 10 matcher

0.5

5 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.9

9 / 10 matcher

1.3

13 / 10 matcher

Målskillnad
+2

+2

-8

-8

Hållen Nolla
40%

4 / 10 matcher

20%

2 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
40%

4 / 10 matcher

20%

2 / 10 matcher

Båda Gör Mål
40%

4 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Bästa Målskytt
R. Janicki (2 mål)
S. Dursun (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 7
1:a Halvlek: 2 / 2:a Halvlek: 3
Hemmavinster
60%

3V / 5 matcher

0%

0V / 5 matcher

Bortavinster
20%

1V / 5 matcher

20%

1V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
54.8

Ligasvårighet: 57.0, Motståndarkvalitet: 53.4

64.6

Ligasvårighet: 72.0, Motståndarkvalitet: 59.6

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

0%

0V / 0 matcher

Förväntade mål (xG)
1.14

Faktiskt: 1.1 | Diff: -0.04

0.51

Faktiskt: 0.5 | Diff: -0.01

Justerad Styrka
50.0

Anfall: 38.4, Försvar: 73.4, Form: 41.9

36.8

Anfall: 19.1, Försvar: 64.9, Form: 11.5

Analys av Måltider

1

0-15'

1
1

16-30'

1
2

31-45'

46-60'

1
2

61-75'

1
5

76-90+'

1
Górnik
Kocaelispor
Górnik

Styrkeanalys

50.0

Totalt

Anfall 38.4
Försvar 73.4
Form 41.9
Stabilitet 50.5
Kocaelispor

Styrkeanalys

36.8

Totalt

Anfall 19.1
Försvar 64.9
Form 11.5
Stabilitet 75.7

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

57.0 vs 72.0

Motståndarkvalitet

53.4 vs 59.6

Mot Topplag

0% vs 0%
Górnik logo Górnik
F
Zagłębie (49%)
V
Jagiellonia (53%)
V
Kielce (43%)
O
Legia (64%)
V
Cracovia (40%)
O
Widzew (59%)
V
Raków (54%)
O
Motor (59%)
Kocaelispor logo Kocaelispor
F
Fatih (55%)
O
Kasımpaşa (57%)
F
Gençlerbirliği (50%)
O
Göztepe (59%)
O
Galatasaray (69%)
O
Başakşehir (66%)
F
Alanyaspor (61%)
F
Konyaspor (61%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Zagłębie H
0 - 2 F
49%
Jagiellonia B
2 - 1 V
53%
Kielce H
1 - 0 V
43%
Legia B
1 - 1 O
64%
Cracovia H
3 - 0 V
40%
Widzew B
0 - 0 O
59%
Raków H
3 - 1 V
54%
Motor B
0 - 0 O
59%
GKS Katowice B
1 - 3 F
64%
Pogoń H
0 - 1 F
49%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Fatih H
0 - 1 F
55%
Kasımpaşa B
1 - 1 O
57%
Gençlerbirliği B
0 - 1 F
50%
Göztepe H
1 - 1 O
59%
Galatasaray B
1 - 1 O
69%
Başakşehir H
0 - 0 O
66%
Alanyaspor B
0 - 5 F
61%
Konyaspor H
1 - 2 F
61%
Eyüp B
1 - 0 V
58%
Beşiktaş H
0 - 1 F
60%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 54.8 vs 64.6), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Górnik har den offensiva fördelen med 1.1 mål per match mot Kocaelispors 0.5.

Górnik har den defensiva fördelen, med 0.9 insläppta per match mot Kocaelispors 1.3.

Górnik har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Kocaelispor har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 1.9 mål totalt. Under 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Górnik har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 13.2 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Górnik

Górnik

VS
Kocaelispor

Kocaelispor

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer