Hoppa till innehåll
Jämför Hradec Kr. vs Westerlo

Hradec Kr. vs Westerlo Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Hradec Kr. vs Westerlo: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Hradec Kr. Hradec Kr. Hemmalag
Westerlo Westerlo Bortalag
Hradec Kr.
57.4
O F V V V V V F V O

Senaste 10 Matcherna

Westerlo
45.7
F O F V F V V O F V

Vunna Kategorier

8

Hradec Kr.

2

Oavgjort

5

Westerlo

Prestandaradar

Hradec Kr.
Westerlo

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
60%

6V, 2O, 2F

40%

4V, 2O, 4F

Mål per Match
1.2

12 / 10 matcher

1.4

14 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.9

9 / 10 matcher

1.5

15 / 10 matcher

Målskillnad
+3

+3

-1

-1

Hållen Nolla
50%

5 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
40%

4 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Båda Gör Mål
40%

4 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Bästa Målskytt
O. Mihálik (7 mål)
Nacho Ferri (4 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 6 / 2:a Halvlek: 6
1:a Halvlek: 3 / 2:a Halvlek: 11
Hemmavinster
60%

3V / 5 matcher

20%

1V / 5 matcher

Bortavinster
60%

3V / 5 matcher

60%

3V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
54.5

Ligasvårighet: 58.0, Motståndarkvalitet: 52.1

51.3

Ligasvårighet: 59.5, Motståndarkvalitet: 54.9

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

33%

1V / 3 matcher

Förväntade mål (xG)
1.26

Faktiskt: 1.2 | Diff: -0.06

1.42

Faktiskt: 1.4 | Diff: -0.02

Justerad Styrka
57.4

Anfall: 41.8, Försvar: 73.1, Form: 62.7

45.7

Anfall: 47.3, Försvar: 50.6, Form: 40.5

Analys av Måltider

1

0-15'

2
2

16-30'

2

31-45'

1
2

46-60'

3
3

61-75'

4
2

76-90+'

4
Hradec Kr.
Westerlo
Hradec Kr.

Styrkeanalys

57.4

Totalt

Anfall 41.8
Försvar 73.1
Form 62.7
Stabilitet 52.0
Westerlo

Styrkeanalys

45.7

Totalt

Anfall 47.3
Försvar 50.6
Form 40.5
Stabilitet 44.8

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

58.0 vs 59.5

Motståndarkvalitet

52.1 vs 54.9

Mot Topplag

0% vs 33%
Hradec Kr. logo Hradec Kr.
O
Jablonec (49%)
F
Plzeň (64%)
V
Teplice (54%)
V
Slavia Prague (69%)
V
Slovácko (50%)
V
Bohemians (53%)
V
Ostrava (34%)
F
Plzeň (59%)
Westerlo logo Westerlo
F
Genk (54%)
O
OHL (35%)
F
Antwerp (40%)
V
OHL (40%)
F
Genk (49%)
V
Standard (72%)
V
Charleroi (57%)
O
Standard (72%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Jablonec B
1 - 1 O
49%
Plzeň B
1 - 3 F
64%
Teplice B
1 - 0 V
54%
Slavia Prague H
2 - 1 V
69%
Slovácko B
3 - 1 V
50%
Bohemians H
2 - 0 V
53%
Ostrava H
1 - 0 V
34%
Plzeň H
0 - 3 F
59%
Liberec B
1 - 0 V
48%
Zlín H
0 - 0 O
41%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Genk B
0 - 3 F
54%
OHL H
3 - 3 O
35%
Antwerp H
2 - 4 F
40%
OHL B
2 - 0 V
40%
Genk H
1 - 2 F
49%
Standard B
2 - 1 V
72%
Charleroi H
2 - 0 V
57%
Standard B
0 - 0 O
72%
Club Brugge H
1 - 2 F
78%
OHL B
1 - 0 V
52%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 54.5 vs 51.3), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Hradec Kr. på 1.2 och Westerlo på 1.4 mål per match.

Hradec Kr. har den defensiva fördelen, med 0.9 insläppta per match mot Westerlos 1.5.

Hradec Kr. har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Westerlo har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 3 matcher.

Westerlo är ett starkt bortalag med 60% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.5 mål totalt. Under 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Hradec Kr. har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 11.7 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Hradec Kr.

Hradec Kr.

VS
Westerlo

Westerlo

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer