Hoppa till innehåll
Jämför Başakşehir vs Radomiak

Başakşehir vs Radomiak Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Başakşehir vs Radomiak: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Başakşehir Başakşehir Hemmalag
Radomiak Radomiak Bortalag
Başakşehir
57.0
V F V O V O O F V V

Senaste 10 Matcherna

Radomiak
49.9
O V V V F O F O F V

Vunna Kategorier

10

Başakşehir

2

Oavgjort

3

Radomiak

Prestandaradar

Başakşehir
Radomiak

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
50%

5V, 3O, 2F

40%

4V, 3O, 3F

Mål per Match
1.6

16 / 10 matcher

1.2

12 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.8

8 / 10 matcher

1.0

10 / 10 matcher

Målskillnad
+8

+8

+2

+2

Hållen Nolla
60%

6 / 10 matcher

20%

2 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
60%

6 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Båda Gör Mål
30%

3 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Bästa Målskytt
E. Shomurodov (5 mål)
R. Wolski (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 9 / 2:a Halvlek: 7
1:a Halvlek: 5 / 2:a Halvlek: 7
Hemmavinster
83%

5V / 6 matcher

50%

3V / 6 matcher

Bortavinster
0%

0V / 4 matcher

25%

1V / 4 matcher

Spelschemasvårighet
49.4

Ligasvårighet: 72.0, Motståndarkvalitet: 58.9

54.0

Ligasvårighet: 57.0, Motståndarkvalitet: 52.0

Mot Topplag
0%

0V / 2 matcher

0%

0V / 0 matcher

Förväntade mål (xG)
1.91

Faktiskt: 1.6 | Diff: -0.31

1.12

Faktiskt: 1.2 | Diff: +0.08

Justerad Styrka
57.0

Anfall: 53.0, Försvar: 72.9, Form: 49.7

49.9

Anfall: 41.6, Försvar: 69.3, Form: 41.6

Analys av Måltider

4

0-15'

3
1

16-30'

1
4

31-45'

1
1

46-60'

2
2

61-75'

2
4

76-90+'

3
Başakşehir
Radomiak
Başakşehir

Styrkeanalys

57.0

Totalt

Anfall 53.0
Försvar 72.9
Form 49.7
Stabilitet 53.2
Radomiak

Styrkeanalys

49.9

Totalt

Anfall 41.6
Försvar 69.3
Form 41.6
Stabilitet 50.5

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

72.0 vs 57.0

Motståndarkvalitet

58.9 vs 52.0

Mot Topplag

0% vs 0%
Başakşehir logo Başakşehir
V
Samsunspor (62%)
F
Fenerbahçe (73%)
V
Kasımpaşa (52%)
O
Trabzonspor (74%)
V
Gençlerbirliği (45%)
O
Kocaelispor (51%)
O
Antalyaspor (43%)
F
Galatasaray (69%)
Radomiak logo Radomiak
O
Cracovia (45%)
V
Lechia (46%)
V
Wisła Płock (47%)
V
Widzew (54%)
F
Zagłębie (54%)
O
Motor (54%)
F
Piast (58%)
O
Legia (59%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Samsunspor H
3 - 0 V
62%
Fenerbahçe B
1 - 3 F
73%
Kasımpaşa H
4 - 0 V
52%
Trabzonspor B
1 - 1 O
74%
Gençlerbirliği H
3 - 0 V
45%
Kocaelispor B
0 - 0 O
51%
Antalyaspor H
0 - 0 O
43%
Galatasaray B
0 - 3 F
69%
Göztepe H
2 - 1 V
59%
Konyaspor H
2 - 0 V
61%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Cracovia B
0 - 0 O
45%
Lechia H
3 - 1 V
46%
Wisła Płock B
1 - 0 V
47%
Widzew H
2 - 1 V
54%
Zagłębie B
0 - 1 F
54%
Motor H
1 - 1 O
54%
Piast B
1 - 3 F
58%
Legia H
1 - 1 O
59%
GKS Katowice H
0 - 1 F
59%
Arka H
3 - 1 V
44%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 49.4 vs 54.0), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Başakşehir har den offensiva fördelen med 1.6 mål per match mot Radomiaks 1.2.

Båda försvar är jämförbara, med Başakşehir på 0.8 och Radomiak på 1.0 insläppta per match.

Radomiak har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Hemmaplansfördelen gynnar Başakşehir, med 83% hemmavinster.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.3 mål totalt. Under 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Başakşehir har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 7.1 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Başakşehir

Başakşehir

VS
Radomiak

Radomiak

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer