Hoppa till innehåll
Jämför Başakşehir vs Vojvodina

Başakşehir vs Vojvodina Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Başakşehir vs Vojvodina: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Başakşehir Başakşehir Hemmalag
Vojvodina Vojvodina Bortalag
Başakşehir
57.0
V F V O V O O F V V

Senaste 10 Matcherna

Vojvodina
57.5
V V O O F V O V V V

Vunna Kategorier

5

Başakşehir

4

Oavgjort

6

Vojvodina

Prestandaradar

Başakşehir
Vojvodina

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
50%

5V, 3O, 2F

60%

6V, 3O, 1F

Mål per Match
1.6

16 / 10 matcher

1.7

17 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.8

8 / 10 matcher

0.8

8 / 10 matcher

Målskillnad
+8

+8

+9

+9

Hållen Nolla
60%

6 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
60%

6 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Båda Gör Mål
30%

3 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Bästa Målskytt
E. Shomurodov (5 mål)
M. Veličković (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 9 / 2:a Halvlek: 7
1:a Halvlek: 6 / 2:a Halvlek: 11
Hemmavinster
83%

5V / 6 matcher

67%

4V / 6 matcher

Bortavinster
0%

0V / 4 matcher

50%

2V / 4 matcher

Spelschemasvårighet
49.4

Ligasvårighet: 72.0, Motståndarkvalitet: 58.9

40.5

Ligasvårighet: 55.0, Motståndarkvalitet: 52.9

Mot Topplag
0%

0V / 2 matcher

0%

0V / 1 matcher

Förväntade mål (xG)
1.91

Faktiskt: 1.6 | Diff: -0.31

1.62

Faktiskt: 1.7 | Diff: +0.08

Justerad Styrka
57.0

Anfall: 53.0, Försvar: 72.9, Form: 49.7

57.5

Anfall: 51.3, Försvar: 66.4, Form: 54.3

Analys av Måltider

4

0-15'

1

16-30'

4
4

31-45'

2
1

46-60'

1
2

61-75'

5
4

76-90+'

5
Başakşehir
Vojvodina
Başakşehir

Styrkeanalys

57.0

Totalt

Anfall 53.0
Försvar 72.9
Form 49.7
Stabilitet 53.2
Vojvodina

Styrkeanalys

57.5

Totalt

Anfall 51.3
Försvar 66.4
Form 54.3
Stabilitet 61.3

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

72.0 vs 55.0

Motståndarkvalitet

58.9 vs 52.9

Mot Topplag

0% vs 0%
Başakşehir logo Başakşehir
V
Samsunspor (62%)
F
Fenerbahçe (73%)
V
Kasımpaşa (52%)
O
Trabzonspor (74%)
V
Gençlerbirliği (45%)
O
Kocaelispor (51%)
O
Antalyaspor (43%)
F
Galatasaray (69%)
Vojvodina logo Vojvodina
V
Čukarički (46%)
V
Radnik (55%)
O
Železničar P (57%)
O
Partizan (52%)
F
Red Star (74%)
V
Radnički Niš (44%)
O
FK IMT (63%)
V
Napredak (29%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Samsunspor H
3 - 0 V
62%
Fenerbahçe B
1 - 3 F
73%
Kasımpaşa H
4 - 0 V
52%
Trabzonspor B
1 - 1 O
74%
Gençlerbirliği H
3 - 0 V
45%
Kocaelispor B
0 - 0 O
51%
Antalyaspor H
0 - 0 O
43%
Galatasaray B
0 - 3 F
69%
Göztepe H
2 - 1 V
59%
Konyaspor H
2 - 0 V
61%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Čukarički H
1 - 0 V
46%
Radnik B
4 - 1 V
55%
Železničar P H
0 - 0 O
57%
Partizan H
0 - 0 O
52%
Red Star B
1 - 4 F
74%
Radnički Niš H
3 - 2 V
44%
FK IMT B
0 - 0 O
63%
Napredak H
4 - 1 V
29%
Radnički Krag B
1 - 0 V
57%
Partizan H
3 - 0 V
52%

AI-Analys

Detta är en fascinerande match mellan två jämnstarka lag. De råa siffrorna berättar en historia, men analysen av motståndarnas kvalitet tillför avgörande kontext.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 49.4 vs 40.5), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Başakşehir på 1.6 och Vojvodina på 1.7 mål per match.

Båda försvar är jämförbara, med Başakşehir på 0.8 och Vojvodina på 0.8 insläppta per match.

Hemmaplansfördelen gynnar Başakşehir, med 83% hemmavinster.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.5 mål totalt. Under 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — osannolikt.

Detta är en äkta slantsingling. Båda lagen är anmärkningsvärt jämnstarka i alla mått.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Başakşehir

Başakşehir

VS
Vojvodina

Vojvodina

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer