Hoppa till innehåll
Jämför Istra vs Elche

Istra vs Elche Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Istra vs Elche: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Istra Istra Hemmalag
Elche Elche Bortalag
Istra
35.8
V V F F F F F V V F

Senaste 10 Matcherna

Elche
45.7
F O F V V V F V F F

Vunna Kategorier

4

Istra

4

Oavgjort

7

Elche

Prestandaradar

Istra
Elche

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 0O, 6F

40%

4V, 1O, 5F

Mål per Match
1.0

10 / 10 matcher

1.3

13 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.3

13 / 10 matcher

1.7

17 / 10 matcher

Målskillnad
-3

-3

-4

-4

Hållen Nolla
20%

2 / 10 matcher

10%

1 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
40%

4 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Båda Gör Mål
40%

4 / 10 matcher

80%

8 / 10 matcher

Bästa Målskytt
S. Prevljak (4 mål)
André Silva (4 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 6 / 2:a Halvlek: 4
1:a Halvlek: 5 / 2:a Halvlek: 8
Hemmavinster
33%

2V / 6 matcher

75%

3V / 4 matcher

Bortavinster
50%

2V / 4 matcher

17%

1V / 6 matcher

Spelschemasvårighet
34.5

Ligasvårighet: 45.0, Motståndarkvalitet: 47.2

61.0

Ligasvårighet: 93.0, Motståndarkvalitet: 68.1

Mot Topplag
0%

0V / 1 matcher

0%

0V / 4 matcher

Förväntade mål (xG)
0.93

Faktiskt: 1.0 | Diff: +0.07

1.62

Faktiskt: 1.3 | Diff: -0.32

Justerad Styrka
35.8

Anfall: 28.2, Försvar: 47.9, Form: 33.8

45.7

Anfall: 48.1, Försvar: 48.1, Form: 44.4

Analys av Måltider

3

0-15'

1
2

16-30'

2
1

31-45'

2

46-60'

1

61-75'

5
3

76-90+'

3
Istra
Elche
Istra

Styrkeanalys

35.8

Totalt

Anfall 28.2
Försvar 47.9
Form 33.8
Stabilitet 35.2
Elche

Styrkeanalys

45.7

Totalt

Anfall 48.1
Försvar 48.1
Form 44.4
Stabilitet 39.7

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

45.0 vs 93.0

Motståndarkvalitet

47.2 vs 68.1

Mot Topplag

0% vs 0%
Istra logo Istra
V
Osijek (46%)
V
Slaven (35%)
F
Gorica (50%)
F
Dinamo Zagreb (71%)
F
Vukovar (32%)
F
Lokomotiva (49%)
F
Hajduk (53%)
V
Varaždin (48%)
Elche logo Elche
F
Betis (73%)
O
Alavés (60%)
F
Celta Vigo (59%)
V
Oviedo (66%)
V
Atlético (61%)
V
Valencia (67%)
F
Rayo (79%)
V
Mallorca (68%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Osijek B
1 - 0 V
46%
Slaven H
3 - 1 V
35%
Gorica B
0 - 1 F
50%
Dinamo Zagreb H
0 - 2 F
71%
Vukovar H
1 - 2 F
32%
Lokomotiva B
0 - 2 F
49%
Hajduk H
1 - 3 F
53%
Varaždin H
2 - 1 V
48%
Rijeka B
2 - 0 V
48%
Osijek H
0 - 1 F
40%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Betis B
1 - 2 F
73%
Alavés H
1 - 1 O
60%
Celta Vigo B
1 - 3 F
59%
Oviedo B
2 - 1 V
66%
Atlético H
3 - 2 V
61%
Valencia H
1 - 0 V
67%
Rayo B
0 - 1 F
79%
Mallorca H
2 - 1 V
68%
Real Madrid B
1 - 4 F
70%
Villarreal B
1 - 2 F
78%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Elche har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 61.0) jämfört med Istra (SoS: 34.5). Detta innebär att Elches statistik väger tyngre.

Elche har den offensiva fördelen med 1.3 mål per match mot Istras 1.0.

Istra har den defensiva fördelen, med 1.3 insläppta per match mot Elches 1.7.

Elche har haft svårt mot topplag och bara vunnit 0 av 4 matcher.

Hemmaplansfördelen gynnar Elche, med 75% hemmavinster.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.6 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Elche har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 9.9 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Istra

Istra

VS
Elche

Elche

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer