Hoppa till innehåll
Jämför Karpaty Lviv vs Paris FC

Karpaty Lviv vs Paris FC Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Karpaty Lviv vs Paris FC: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Karpaty Lviv Karpaty Lviv Hemmalag
Paris FC Paris FC Bortalag
Karpaty Lviv
71.6
O F O V O V V V V O

Senaste 10 Matcherna

Paris FC
65.0
F V F V V O V O O V

Vunna Kategorier

7

Karpaty Lviv

2

Oavgjort

6

Paris FC

Prestandaradar

Karpaty Lviv
Paris FC

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
50%

5V, 4O, 1F

50%

5V, 3O, 2F

Mål per Match
1.7

17 / 10 matcher

1.8

18 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.4

4 / 10 matcher

0.9

9 / 10 matcher

Målskillnad
+13

+13

+9

+9

Hållen Nolla
70%

7 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
40%

4 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Båda Gör Mål
20%

2 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Bästa Målskytt
Y. Kostenko (4 mål)
M. Munetsi (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 7 / 2:a Halvlek: 10
1:a Halvlek: 9 / 2:a Halvlek: 9
Hemmavinster
50%

2V / 4 matcher

80%

4V / 5 matcher

Bortavinster
50%

3V / 6 matcher

20%

1V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
66.8

Ligasvårighet: 98.0, Motståndarkvalitet: 64.7

62.9

Ligasvårighet: 86.0, Motståndarkvalitet: 63.6

Mot Topplag
20%

1V / 5 matcher

25%

1V / 4 matcher

Förväntade mål (xG)
1.96

Faktiskt: 1.7 | Diff: -0.26

2.35

Faktiskt: 1.8 | Diff: -0.55

Justerad Styrka
71.6

Anfall: 66.2, Försvar: 100, Form: 58.4

65.0

Anfall: 67.7, Försvar: 79.0, Form: 56.5

Analys av Måltider

2

0-15'

3
2

16-30'

5
3

31-45'

1
5

46-60'

1
3

61-75'

5
2

76-90+'

3
Karpaty Lviv
Paris FC
Karpaty Lviv

Styrkeanalys

71.6

Totalt

Anfall 66.2
Försvar 100
Form 58.4
Stabilitet 61.3
Paris FC

Styrkeanalys

65.0

Totalt

Anfall 67.7
Försvar 79.0
Form 56.5
Stabilitet 53.2

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

98.0 vs 86.0

Motståndarkvalitet

64.7 vs 63.6

Mot Topplag

20% vs 25%
Karpaty Lviv logo Karpaty Lviv
O
Metalist 1925 (79%)
F
Kryvbas KR (76%)
O
LNZ Cherkasy (74%)
V
Rukh Vynnyky (49%)
O
Epitsentr (79%)
V
Oleksandria (44%)
V
Dynamo Kyiv (83%)
V
Obolon (58%)
Paris FC logo Paris FC
F
Rennes (80%)
V
Brest (56%)
F
Lille (73%)
V
Metz (48%)
V
Monaco (72%)
O
Lorient (69%)
V
Le Havre (53%)
O
Strasbourg (60%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Metalist 1925 B
2 - 2 O
79%
Kryvbas KR B
0 - 1 F
76%
LNZ Cherkasy H
0 - 0 O
74%
Rukh Vynnyky B
3 - 0 V
49%
Epitsentr B
0 - 0 O
79%
Oleksandria H
2 - 0 V
44%
Dynamo Kyiv B
1 - 0 V
83%
Obolon H
4 - 0 V
58%
SK Poltava B
4 - 0 V
50%
Kudrivka H
1 - 1 O
55%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Rennes B
1 - 2 F
80%
Brest H
4 - 0 V
56%
Lille H
0 - 1 F
73%
Metz B
3 - 1 V
48%
Monaco H
4 - 1 V
72%
Lorient B
1 - 1 O
69%
Le Havre H
3 - 2 V
53%
Strasbourg B
0 - 0 O
60%
Lyon B
1 - 1 O
70%
Nice H
1 - 0 V
55%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 66.8 vs 62.9), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Karpaty Lviv på 1.7 och Paris FC på 1.8 mål per match.

Karpaty Lviv har den defensiva fördelen, med 0.4 insläppta per match mot Paris FCs 0.9.

Karpaty Lviv har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 5 matcher.

Paris FC har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 4 matcher.

Hemmaplansfördelen gynnar Paris FC, med 80% hemmavinster.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.4 mål totalt. Under 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Karpaty Lviv har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 6.6 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Karpaty Lviv

Karpaty Lviv

VS
Paris FC

Paris FC

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer