Hoppa till innehåll
Jämför Kasımpaşa vs Brann

Kasımpaşa vs Brann Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Kasımpaşa vs Brann: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Kasımpaşa Kasımpaşa Hemmalag
Brann Brann Bortalag
Kasımpaşa
39.5
F O F V O V F V O F

Senaste 10 Matcherna

Brann
45.1
V V O F F V F F F F

Vunna Kategorier

4

Kasımpaşa

3

Oavgjort

8

Brann

Prestandaradar

Kasımpaşa
Brann

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
30%

3V, 3O, 4F

30%

3V, 1O, 6F

Mål per Match
1.2

12 / 10 matcher

1.9

19 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.7

17 / 10 matcher

1.4

14 / 10 matcher

Målskillnad
-5

-5

+5

+5

Hållen Nolla
30%

3 / 10 matcher

10%

1 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
50%

5 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Båda Gör Mål
50%

5 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Bästa Målskytt
A. Benedyczak (8 mål)
K. Ingason (4 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 7 / 2:a Halvlek: 5
1:a Halvlek: 10 / 2:a Halvlek: 9
Hemmavinster
60%

3V / 5 matcher

25%

1V / 4 matcher

Bortavinster
0%

0V / 5 matcher

33%

2V / 6 matcher

Spelschemasvårighet
48.9

Ligasvårighet: 72.0, Motståndarkvalitet: 57.4

42.3

Ligasvårighet: 57.0, Motståndarkvalitet: 55.6

Mot Topplag
0%

0V / 1 matcher

0%

0V / 1 matcher

Förväntade mål (xG)
1.3

Faktiskt: 1.2 | Diff: -0.1

2.14

Faktiskt: 1.9 | Diff: -0.24

Justerad Styrka
39.5

Anfall: 39.6, Försvar: 42.9, Form: 29.7

45.1

Anfall: 58.5, Försvar: 49.2, Form: 27.7

Analys av Måltider

4

0-15'

1

16-30'

3
2

31-45'

5
4

46-60'

4
1

61-75'

2
1

76-90+'

4
Kasımpaşa
Brann
Kasımpaşa

Styrkeanalys

39.5

Totalt

Anfall 39.6
Försvar 42.9
Form 29.7
Stabilitet 53.2
Brann

Styrkeanalys

45.1

Totalt

Anfall 58.5
Försvar 49.2
Form 27.7
Stabilitet 46.0

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

72.0 vs 57.0

Motståndarkvalitet

57.4 vs 55.6

Mot Topplag

0% vs 0%
Kasımpaşa logo Kasımpaşa
F
Gençlerbirliği (50%)
O
Kocaelispor (46%)
F
Başakşehir (71%)
V
Alanyaspor (56%)
O
Göztepe (64%)
V
Kayseri (44%)
F
Beşiktaş (65%)
V
Eyüp (53%)
Brann logo Brann
V
Fredrikstad (39%)
V
Tromsø (68%)
O
Rosenborg (46%)
F
Viking (70%)
F
Sandefjord (50%)
V
HamKam (55%)
F
Tromsø (63%)
F
Kristiansund (48%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Gençlerbirliği B
2 - 3 F
50%
Kocaelispor H
1 - 1 O
46%
Başakşehir B
0 - 4 F
71%
Alanyaspor H
1 - 0 V
56%
Göztepe B
3 - 3 O
64%
Kayseri H
2 - 0 V
44%
Beşiktaş B
1 - 2 F
65%
Eyüp H
1 - 0 V
53%
Konyaspor B
1 - 1 O
66%
Rize H
0 - 3 F
59%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Fredrikstad H
3 - 1 V
39%
Tromsø B
5 - 0 V
68%
Rosenborg B
1 - 1 O
46%
Viking B
2 - 3 F
70%
Sandefjord H
0 - 1 F
50%
HamKam B
5 - 1 V
55%
Tromsø H
1 - 2 F
63%
Kristiansund B
2 - 3 F
48%
Bologna B
0 - 1 F
61%
Bologna H
0 - 1 F
56%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 48.9 vs 42.3), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Brann har den offensiva fördelen med 1.9 mål per match mot Kasımpaşas 1.2.

Brann har den defensiva fördelen, med 1.4 insläppta per match mot Kasımpaşas 1.7.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.1 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Brann har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 5.6 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Kasımpaşa

Kasımpaşa

VS
Brann

Brann

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer