Hoppa till innehåll
Jämför Kolos vs Toulouse

Kolos vs Toulouse Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Kolos vs Toulouse: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Kolos Kolos Hemmalag
Toulouse Toulouse Bortalag
Kolos
69.0
V V V V O O V O F V

Senaste 10 Matcherna

Toulouse
41.6
V V O F F F F V V F

Vunna Kategorier

9

Kolos

2

Oavgjort

4

Toulouse

Prestandaradar

Kolos
Toulouse

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
60%

6V, 3O, 1F

40%

4V, 1O, 5F

Mål per Match
1.1

11 / 10 matcher

1.5

15 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.6

6 / 10 matcher

2.2

22 / 10 matcher

Målskillnad
+5

+5

-7

-7

Hållen Nolla
70%

7 / 10 matcher

10%

1 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
20%

2 / 10 matcher

80%

8 / 10 matcher

Båda Gör Mål
20%

2 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Bästa Målskytt
A. Salabai (3 mål)
Emersonn (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 7
1:a Halvlek: 9 / 2:a Halvlek: 6
Hemmavinster
60%

3V / 5 matcher

40%

2V / 5 matcher

Bortavinster
60%

3V / 5 matcher

40%

2V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
72.1

Ligasvårighet: 98.0, Motståndarkvalitet: 65.3

56.0

Ligasvårighet: 81.9, Motståndarkvalitet: 66.3

Mot Topplag
40%

2V / 5 matcher

0%

0V / 4 matcher

Förväntade mål (xG)
1.53

Faktiskt: 1.1 | Diff: -0.43

1.94

Faktiskt: 1.5 | Diff: -0.44

Justerad Styrka
69.0

Anfall: 44.8, Försvar: 97.7, Form: 73.3

41.6

Anfall: 53.0, Försvar: 28.3, Form: 42.4

Analys av Måltider

1

0-15'

5
2

16-30'

2
1

31-45'

1
1

46-60'

1
2

61-75'

1
4

76-90+'

5
Kolos
Toulouse
Kolos

Styrkeanalys

69.0

Totalt

Anfall 44.8
Försvar 97.7
Form 73.3
Stabilitet 61.3
Toulouse

Styrkeanalys

41.6

Totalt

Anfall 53.0
Försvar 28.3
Form 42.4
Stabilitet 39.7

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

98.0 vs 81.9

Motståndarkvalitet

65.3 vs 66.3

Mot Topplag

40% vs 0%
Kolos logo Kolos
V
Kudrivka (55%)
V
Oleksandria (49%)
V
SK Poltava (45%)
V
LNZ Cherkasy (74%)
O
Rukh Vynnyky (49%)
O
Metalist 1925 (74%)
V
Veres Rivne (67%)
O
Zorya (75%)
Toulouse logo Toulouse
V
Lyon (65%)
V
Strasbourg (60%)
O
Monaco (72%)
F
Lens (60%)
F
Lens (76%)
F
Lille (73%)
F
Paris SG (84%)
V
Lorient (64%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Kudrivka H
1 - 0 V
55%
Oleksandria B
3 - 0 V
49%
SK Poltava H
2 - 0 V
45%
LNZ Cherkasy H
1 - 0 V
74%
Rukh Vynnyky B
1 - 1 O
49%
Metalist 1925 H
0 - 0 O
74%
Veres Rivne B
1 - 0 V
67%
Zorya H
1 - 1 O
75%
Epitsentr B
0 - 4 F
79%
Karpaty Lviv B
1 - 0 V
86%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Lyon H
2 - 1 V
65%
Strasbourg B
2 - 1 V
60%
Monaco H
2 - 2 O
72%
Lens B
1 - 4 F
60%
Lens B
2 - 3 F
76%
Lille H
0 - 4 F
73%
Paris SG B
1 - 3 F
84%
Lorient H
1 - 0 V
64%
Metz B
4 - 3 V
48%
Marseille H
0 - 1 F
61%

AI-Analys

När vi tittar på råstatistiken verkar båda lagen vara i form, men tillämpningen av spelschemasvårighets-filtret avslöjar en mycket tydligare bild.

Kolos har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 72.1) jämfört med Toulouse (SoS: 56.0). Detta innebär att Koloss statistik väger tyngre.

Toulouse har den offensiva fördelen med 1.5 mål per match mot Koloss 1.1.

Defensivt är Kolos överlägset, med bara 0.6 insläppta mål per match och 7 hållna nollor, medan Toulouse släpper in 2.2 per match.

Kolos har haft svårt mot topplag och bara vunnit 2 av 5 matcher.

Toulouse har haft svårt mot topplag och bara vunnit 0 av 4 matcher.

Kolos är ett starkt bortalag med 60% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.7 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Kolos framstår som favorit. Med en starkare totalrating (69.0 vs 41.6) bör de kontrollera matchen.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Kolos

Kolos

VS
Toulouse

Toulouse

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer