Hoppa till innehåll
Jämför Larissa vs Hoffenheim

Larissa vs Hoffenheim Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Larissa vs Hoffenheim: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Larissa Larissa Hemmalag
Hoffenheim Hoffenheim Bortalag
Larissa
37.4
O O O F O F F F O O

Senaste 10 Matcherna

Hoffenheim
51.5
V O V V O F F O V F

Vunna Kategorier

2

Larissa

2

Oavgjort

11

Hoffenheim

Prestandaradar

Larissa
Hoffenheim

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
0%

0V, 6O, 4F

40%

4V, 3O, 3F

Mål per Match
0.9

9 / 10 matcher

1.6

16 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.4

14 / 10 matcher

1.8

18 / 10 matcher

Målskillnad
-5

-5

-2

-2

Hållen Nolla
10%

1 / 10 matcher

10%

1 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
30%

3 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Båda Gör Mål
80%

8 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Bästa Målskytt
Ľ. Tupta (3 mål)
A. Kramarić (4 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 1 / 2:a Halvlek: 8
1:a Halvlek: 11 / 2:a Halvlek: 5
Hemmavinster
0%

0V / 5 matcher

33%

2V / 6 matcher

Bortavinster
0%

0V / 5 matcher

50%

2V / 4 matcher

Spelschemasvårighet
55.2

Ligasvårighet: 56.0, Motståndarkvalitet: 54.6

65.5

Ligasvårighet: 91.0, Motståndarkvalitet: 65.3

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

25%

1V / 4 matcher

Förväntade mål (xG)
0.95

Faktiskt: 0.9 | Diff: -0.05

2.05

Faktiskt: 1.6 | Diff: -0.45

Justerad Styrka
37.4

Anfall: 31.6, Försvar: 56.1, Form: 0.0

51.5

Anfall: 61.6, Försvar: 46.2, Form: 46.2

Analys av Måltider

0-15'

1

16-30'

5
1

31-45'

4
4

46-60'

3

61-75'

4

76-90+'

3
Larissa
Hoffenheim
Larissa

Styrkeanalys

37.4

Totalt

Anfall 31.6
Försvar 56.1
Form 0.0
Stabilitet 92.8
Hoffenheim

Styrkeanalys

51.5

Totalt

Anfall 61.6
Försvar 46.2
Form 46.2
Stabilitet 50.5

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

56.0 vs 91.0

Motståndarkvalitet

54.6 vs 65.3

Mot Topplag

0% vs 25%
Larissa logo Larissa
O
Panaitolikos (53%)
O
Asteras (56%)
O
Panserraikos (54%)
F
Panserraikos (49%)
O
Kifisia (49%)
F
Atromitos (59%)
F
Panaitolikos (48%)
F
Asteras (61%)
Hoffenheim logo Hoffenheim
V
Bremen (62%)
O
Stuttgart (70%)
V
Hamburg (63%)
V
Dortmund (71%)
O
Augsburg (71%)
F
Mainz 05 (65%)
F
Leipzig (84%)
O
Wolfsburg (50%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Panaitolikos B
1 - 1 O
53%
Asteras H
1 - 1 O
56%
Panserraikos B
1 - 1 O
54%
Panserraikos H
0 - 1 F
49%
Kifisia H
1 - 1 O
49%
Atromitos B
2 - 3 F
59%
Panaitolikos H
1 - 2 F
48%
Asteras B
1 - 3 F
61%
Olympiakos B
0 - 0 O
61%
Asteras H
1 - 1 O
56%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Bremen H
1 - 0 V
62%
Stuttgart H
3 - 3 O
70%
Hamburg B
2 - 1 V
63%
Dortmund H
2 - 1 V
71%
Augsburg B
2 - 2 O
71%
Mainz 05 H
1 - 2 F
65%
Leipzig B
0 - 5 F
84%
Wolfsburg H
1 - 1 O
50%
Heidenheim B
4 - 2 V
67%
St. Pauli H
0 - 1 F
50%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Hoffenheim har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 65.5) jämfört med Larissa (SoS: 55.2). Detta innebär att Hoffenheims statistik väger tyngre.

Hoffenheim har den offensiva fördelen med 1.6 mål per match mot Larissas 0.9.

Larissa har den defensiva fördelen, med 1.4 insläppta per match mot Hoffenheims 1.8.

Larissa har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Hoffenheim har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 4 matcher.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.9 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Hoffenheim har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 14.1 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Larissa

Larissa

VS
Hoffenheim

Hoffenheim

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer