Hoppa till innehåll
Jämför Lorient vs La Louvière

Lorient vs La Louvière Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Lorient vs La Louvière: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Lorient Lorient Hemmalag
La Louvière La Louvière Bortalag
Lorient
51.4
V O F V F O F V O O

Senaste 10 Matcherna

La Louvière
35.9
V F F F F F O V O O

Vunna Kategorier

9

Lorient

4

Oavgjort

2

La Louvière

Prestandaradar

Lorient
La Louvière

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
30%

3V, 4O, 3F

20%

2V, 3O, 5F

Mål per Match
1.4

14 / 10 matcher

1.4

14 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.1

11 / 10 matcher

2.0

20 / 10 matcher

Målskillnad
+3

+3

-6

-6

Hållen Nolla
30%

3 / 10 matcher

10%

1 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
40%

4 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Båda Gör Mål
50%

5 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Bästa Målskytt
B. Dieng (4 mål)
P. Fall (6 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 5 / 2:a Halvlek: 9
1:a Halvlek: 5 / 2:a Halvlek: 9
Hemmavinster
40%

2V / 5 matcher

20%

1V / 5 matcher

Bortavinster
20%

1V / 5 matcher

20%

1V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
60.2

Ligasvårighet: 81.9, Motståndarkvalitet: 64.0

44.4

Ligasvårighet: 62.4, Motståndarkvalitet: 55.6

Mot Topplag
20%

1V / 5 matcher

0%

0V / 1 matcher

Förväntade mål (xG)
1.78

Faktiskt: 1.4 | Diff: -0.38

1.47

Faktiskt: 1.4 | Diff: -0.07

Justerad Styrka
51.4

Anfall: 51.4, Försvar: 69.8, Form: 33.1

35.9

Anfall: 44.1, Försvar: 31.5, Form: 18.9

Analys av Måltider

1

0-15'

1
4

16-30'

1

31-45'

3
3

46-60'

3
1

61-75'

3
5

76-90+'

3
Lorient
La Louvière
Lorient

Styrkeanalys

51.4

Totalt

Anfall 51.4
Försvar 69.8
Form 33.1
Stabilitet 57.7
La Louvière

Styrkeanalys

35.9

Totalt

Anfall 44.1
Försvar 31.5
Form 18.9
Stabilitet 61.3

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

81.9 vs 62.4

Motståndarkvalitet

64.0 vs 55.6

Mot Topplag

20% vs 0%
Lorient logo Lorient
V
Metz (48%)
O
Paris SG (84%)
F
Strasbourg (55%)
V
Marseille (61%)
F
Lyon (70%)
O
Paris FC (72%)
F
Toulouse (62%)
V
Lens (71%)
La Louvière logo La Louvière
V
Cercle Brugge (46%)
F
Dender (40%)
F
ZW (59%)
F
ZW (54%)
F
Cercle Brugge (63%)
F
Dender (46%)
O
Genk (61%)
V
Cercle Brugge (63%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Metz B
4 - 0 V
48%
Paris SG B
2 - 2 O
84%
Strasbourg H
2 - 3 F
55%
Marseille H
2 - 0 V
61%
Lyon B
0 - 2 F
70%
Paris FC H
1 - 1 O
72%
Toulouse B
0 - 1 F
62%
Lens H
2 - 1 V
71%
Lille B
1 - 1 O
78%
Nice H
0 - 0 O
39%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Cercle Brugge H
4 - 1 V
46%
Dender B
1 - 2 F
40%
ZW B
0 - 4 F
59%
ZW H
0 - 2 F
54%
Cercle Brugge B
0 - 3 F
63%
Dender H
0 - 1 F
46%
Genk H
5 - 5 O
61%
Cercle Brugge B
3 - 1 V
63%
Antwerp H
0 - 0 O
52%
Standard B
1 - 1 O
72%

AI-Analys

När vi tittar på råstatistiken verkar båda lagen vara i form, men tillämpningen av spelschemasvårighets-filtret avslöjar en mycket tydligare bild.

Lorient har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 60.2) jämfört med La Louvière (SoS: 44.4). Detta innebär att Lorients statistik väger tyngre.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Lorient på 1.4 och La Louvière på 1.4 mål per match.

Defensivt är Lorient överlägset, med bara 1.1 insläppta mål per match och 3 hållna nollor, medan La Louvière släpper in 2.0 per match.

Lorient har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 5 matcher.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.0 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Lorient framstår som favorit. Med en starkare totalrating (51.4 vs 35.9) bör de kontrollera matchen.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Lorient

Lorient

VS
La Louvière

La Louvière

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer