Hoppa till innehåll
Jämför Ml. Boleslav vs Sporting

Ml. Boleslav vs Sporting Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Ml. Boleslav vs Sporting: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Ml. Boleslav Ml. Boleslav Hemmalag
Sporting Sporting Bortalag
Ml. Boleslav
57.6
F O O V O O V V O V

Senaste 10 Matcherna

Sporting
63.8
V V O O F O V F V V

Vunna Kategorier

2

Ml. Boleslav

4

Oavgjort

9

Sporting

Prestandaradar

Ml. Boleslav
Sporting

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 5O, 1F

50%

5V, 3O, 2F

Mål per Match
1.7

17 / 10 matcher

2.2

22 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.8

8 / 10 matcher

1.1

11 / 10 matcher

Målskillnad
+9

+9

+11

+11

Hållen Nolla
50%

5 / 10 matcher

20%

2 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
50%

5 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Båda Gör Mål
50%

5 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Bästa Målskytt
M. Ševčík (4 mål)
L. Suárez (4 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 5 / 2:a Halvlek: 12
1:a Halvlek: 9 / 2:a Halvlek: 13
Hemmavinster
40%

2V / 5 matcher

40%

2V / 5 matcher

Bortavinster
40%

2V / 5 matcher

60%

3V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
51.4

Ligasvårighet: 58.0, Motståndarkvalitet: 47.0

55.6

Ligasvårighet: 82.6, Motståndarkvalitet: 64.4

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

0%

0V / 3 matcher

Förväntade mål (xG)
1.62

Faktiskt: 1.7 | Diff: +0.08

2.39

Faktiskt: 2.2 | Diff: -0.19

Justerad Styrka
57.6

Anfall: 57.5, Försvar: 74.4, Form: 40.6

63.8

Anfall: 77.4, Försvar: 66.9, Form: 52.8

Analys av Måltider

0-15'

1
2

16-30'

3
3

31-45'

4
5

46-60'

4
4

61-75'

6
3

76-90+'

4
Ml. Boleslav
Sporting
Ml. Boleslav

Styrkeanalys

57.6

Totalt

Anfall 57.5
Försvar 74.4
Form 40.6
Stabilitet 63.7
Sporting

Styrkeanalys

63.8

Totalt

Anfall 77.4
Försvar 66.9
Form 52.8
Stabilitet 53.2

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

58.0 vs 82.6

Motståndarkvalitet

47.0 vs 64.4

Mot Topplag

0% vs 0%
Ml. Boleslav logo Ml. Boleslav
F
Dukla (46%)
O
Zlín (41%)
O
Ostrava (39%)
V
Karviná (48%)
O
Liberec (48%)
O
Dukla (46%)
V
Olomouc (51%)
V
Pardubice (57%)
Sporting logo Sporting
V
Rio Ave (66%)
V
Vitória SC (54%)
O
Tondela (52%)
O
AVS (64%)
F
Benfica (75%)
O
Arsenal (77%)
V
Estrela (54%)
F
Arsenal (72%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Dukla H
1 - 2 F
46%
Zlín H
1 - 1 O
41%
Ostrava B
0 - 0 O
39%
Karviná B
3 - 0 V
48%
Liberec B
0 - 0 O
48%
Dukla H
1 - 1 O
46%
Olomouc B
4 - 2 V
51%
Pardubice H
2 - 0 V
57%
Slovácko B
2 - 2 O
50%
Jablonec H
3 - 0 V
44%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Rio Ave B
4 - 1 V
66%
Vitória SC H
5 - 1 V
54%
Tondela H
2 - 2 O
52%
AVS B
1 - 1 O
64%
Benfica H
1 - 2 F
75%
Arsenal B
0 - 0 O
77%
Estrela B
1 - 0 V
54%
Arsenal H
0 - 1 F
72%
Santa Clara H
4 - 2 V
66%
Alverca B
4 - 1 V
64%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 51.4 vs 55.6), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Sporting har den offensiva fördelen med 2.2 mål per match mot Ml. Boleslavs 1.7.

Ml. Boleslav har den defensiva fördelen, med 0.8 insläppta per match mot Sportings 1.1.

Ml. Boleslav har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Sporting har haft svårt mot topplag och bara vunnit 0 av 3 matcher.

Sporting är ett starkt bortalag med 60% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.9 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Sporting har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 6.2 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Ml. Boleslav

Ml. Boleslav

VS
Sporting

Sporting

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer