Hoppa till innehåll
Jämför Motor vs Elche

Motor vs Elche Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Motor vs Elche: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Motor Motor Hemmalag
Elche Elche Bortalag
Motor
52.1
V F F F O O V V O V

Senaste 10 Matcherna

Elche
45.7
F O F V V V F V F F

Vunna Kategorier

6

Motor

4

Oavgjort

5

Elche

Prestandaradar

Motor
Elche

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 3O, 3F

40%

4V, 1O, 5F

Mål per Match
1.3

13 / 10 matcher

1.3

13 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.9

9 / 10 matcher

1.7

17 / 10 matcher

Målskillnad
+4

+4

-4

-4

Hållen Nolla
40%

4 / 10 matcher

10%

1 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
30%

3 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Båda Gör Mål
40%

4 / 10 matcher

80%

8 / 10 matcher

Bästa Målskytt
K. Czubak (5 mål)
André Silva (4 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 8 / 2:a Halvlek: 5
1:a Halvlek: 5 / 2:a Halvlek: 8
Hemmavinster
40%

2V / 5 matcher

75%

3V / 4 matcher

Bortavinster
40%

2V / 5 matcher

17%

1V / 6 matcher

Spelschemasvårighet
54.7

Ligasvårighet: 57.0, Motståndarkvalitet: 53.2

61.0

Ligasvårighet: 93.0, Motståndarkvalitet: 68.1

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

0%

0V / 4 matcher

Förväntade mål (xG)
1.37

Faktiskt: 1.3 | Diff: -0.07

1.62

Faktiskt: 1.3 | Diff: -0.32

Justerad Styrka
52.1

Anfall: 45.4, Försvar: 73.3, Form: 41.9

45.7

Anfall: 48.1, Försvar: 48.1, Form: 44.4

Analys av Måltider

1

0-15'

1
4

16-30'

2
3

31-45'

2
2

46-60'

1

61-75'

5
2

76-90+'

3
Motor
Elche
Motor

Styrkeanalys

52.1

Totalt

Anfall 45.4
Försvar 73.3
Form 41.9
Stabilitet 50.5
Elche

Styrkeanalys

45.7

Totalt

Anfall 48.1
Försvar 48.1
Form 44.4
Stabilitet 39.7

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

57.0 vs 93.0

Motståndarkvalitet

53.2 vs 68.1

Mot Topplag

0% vs 0%
Motor logo Motor
V
Wisła Płock (47%)
F
Lech (64%)
F
Widzew (59%)
F
GKS Katowice (64%)
O
Raków (54%)
O
Radomiak (58%)
V
Zagłębie (49%)
V
Nieciecza (41%)
Elche logo Elche
F
Betis (73%)
O
Alavés (60%)
F
Celta Vigo (59%)
V
Oviedo (66%)
V
Atlético (61%)
V
Valencia (67%)
F
Rayo (79%)
V
Mallorca (68%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Wisła Płock B
4 - 0 V
47%
Lech H
0 - 1 F
64%
Widzew B
0 - 2 F
59%
GKS Katowice B
2 - 3 F
64%
Raków H
1 - 1 O
54%
Radomiak B
1 - 1 O
58%
Zagłębie H
1 - 0 V
49%
Nieciecza B
2 - 1 V
41%
Górnik H
0 - 0 O
53%
Kielce H
2 - 0 V
43%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Betis B
1 - 2 F
73%
Alavés H
1 - 1 O
60%
Celta Vigo B
1 - 3 F
59%
Oviedo B
2 - 1 V
66%
Atlético H
3 - 2 V
61%
Valencia H
1 - 0 V
67%
Rayo B
0 - 1 F
79%
Mallorca H
2 - 1 V
68%
Real Madrid B
1 - 4 F
70%
Villarreal B
1 - 2 F
78%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 54.7 vs 61.0), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Motor på 1.3 och Elche på 1.3 mål per match.

Motor har den defensiva fördelen, med 0.9 insläppta per match mot Elches 1.7.

Motor har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Elche har haft svårt mot topplag och bara vunnit 0 av 4 matcher.

Hemmaplansfördelen gynnar Elche, med 75% hemmavinster.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.6 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Motor har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 6.4 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Motor

Motor

VS
Elche

Elche

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer