Hoppa till innehåll
Jämför Nieciecza vs SK Poltava

Nieciecza vs SK Poltava Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Nieciecza vs SK Poltava: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Nieciecza Nieciecza Hemmalag
SK Poltava SK Poltava Bortalag
Nieciecza
33.8
F F V F F V F F F O

Senaste 10 Matcherna

SK Poltava
23.0
F O F O F O F F F F

Vunna Kategorier

11

Nieciecza

3

Oavgjort

1

SK Poltava

Prestandaradar

Nieciecza
SK Poltava

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
20%

2V, 1O, 7F

0%

0V, 3O, 7F

Mål per Match
1.1

11 / 10 matcher

0.7

7 / 10 matcher

Insläppta per Match
2.2

22 / 10 matcher

2.9

29 / 10 matcher

Målskillnad
-11

-11

-22

-22

Hållen Nolla
0%

0 / 10 matcher

0%

0 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
70%

7 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Båda Gör Mål
80%

8 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Bästa Målskytt
K. Zapolnik (3 mål)
V. Sad (2 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 7
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 3
Hemmavinster
20%

1V / 5 matcher

0%

0V / 6 matcher

Bortavinster
20%

1V / 5 matcher

0%

0V / 4 matcher

Spelschemasvårighet
56.1

Ligasvårighet: 57.0, Motståndarkvalitet: 55.5

64.1

Ligasvårighet: 98.0, Motståndarkvalitet: 71.1

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

0%

0V / 7 matcher

Förväntade mål (xG)
0.99

Faktiskt: 1.1 | Diff: +0.11

0.94

Faktiskt: 0.7 | Diff: -0.24

Justerad Styrka
33.8

Anfall: 38.9, Försvar: 28.3, Form: 21.2

23.0

Anfall: 26.6, Försvar: 3.8, Form: 0.0

Analys av Måltider

1

0-15'

2
1

16-30'

1
2

31-45'

1
2

46-60'

2
3

61-75'

1
2

76-90+'

Nieciecza
SK Poltava
Nieciecza

Styrkeanalys

33.8

Totalt

Anfall 38.9
Försvar 28.3
Form 21.2
Stabilitet 57.7
SK Poltava

Styrkeanalys

23.0

Totalt

Anfall 26.6
Försvar 3.8
Form 0.0
Stabilitet 93.7

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

57.0 vs 98.0

Motståndarkvalitet

55.5 vs 71.1

Mot Topplag

0% vs 0%
Nieciecza logo Nieciecza
F
Legia (59%)
F
GKS Katowice (64%)
V
Zagłębie (54%)
F
Wisła Płock (42%)
F
Widzew (59%)
V
Piast (53%)
F
Lech (69%)
F
Motor (54%)
SK Poltava logo SK Poltava
F
Shakhtar D (78%)
O
Kryvbas KR (71%)
F
Kolos (83%)
O
Obolon (63%)
F
Polissya (77%)
O
Oleksandria (44%)
F
Metalist 1925 (79%)
F
Karpaty Lviv (81%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Legia H
0 - 1 F
59%
GKS Katowice B
1 - 5 F
64%
Zagłębie B
2 - 1 V
54%
Wisła Płock H
1 - 3 F
42%
Widzew B
0 - 1 F
59%
Piast H
3 - 2 V
53%
Lech B
1 - 4 F
69%
Motor H
1 - 2 F
54%
Kielce B
1 - 2 F
48%
Radomiak H
1 - 1 O
53%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Shakhtar D H
0 - 4 F
78%
Kryvbas KR H
3 - 3 O
71%
Kolos B
0 - 2 F
83%
Obolon B
1 - 1 O
63%
Polissya H
0 - 4 F
77%
Oleksandria H
3 - 3 O
44%
Metalist 1925 B
0 - 2 F
79%
Karpaty Lviv H
0 - 4 F
81%
Zorya B
0 - 4 F
80%
Kudrivka H
0 - 2 F
55%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 56.1 vs 64.1), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Nieciecza har den offensiva fördelen med 1.1 mål per match mot SK Poltavas 0.7.

Nieciecza har den defensiva fördelen, med 2.2 insläppta per match mot SK Poltavas 2.9.

Nieciecza har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

SK Poltava har haft svårt mot topplag och bara vunnit 0 av 7 matcher.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.5 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Nieciecza har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 10.8 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Nieciecza

Nieciecza

VS
SK Poltava

SK Poltava

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer