Hoppa till innehåll
Jämför Nieciecza vs Charleroi

Nieciecza vs Charleroi Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Nieciecza vs Charleroi: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Nieciecza Nieciecza Hemmalag
Charleroi Charleroi Bortalag
Nieciecza
33.8
F F V F F V F F F O

Senaste 10 Matcherna

Charleroi
42.5
V V V O F V F F F O

Vunna Kategorier

3

Nieciecza

4

Oavgjort

8

Charleroi

Prestandaradar

Nieciecza
Charleroi

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
20%

2V, 1O, 7F

40%

4V, 2O, 4F

Mål per Match
1.1

11 / 10 matcher

1.1

11 / 10 matcher

Insläppta per Match
2.2

22 / 10 matcher

1.1

11 / 10 matcher

Målskillnad
-11

-11

0

0

Hållen Nolla
0%

0 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
70%

7 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Båda Gör Mål
80%

8 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Bästa Målskytt
K. Zapolnik (3 mål)
A. Bernier (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 7
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 7
Hemmavinster
20%

1V / 5 matcher

50%

2V / 4 matcher

Bortavinster
20%

1V / 5 matcher

33%

2V / 6 matcher

Spelschemasvårighet
56.1

Ligasvårighet: 57.0, Motståndarkvalitet: 55.5

42.2

Ligasvårighet: 59.5, Motståndarkvalitet: 52.5

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

0%

0V / 1 matcher

Förväntade mål (xG)
0.99

Faktiskt: 1.1 | Diff: +0.11

1.03

Faktiskt: 1.1 | Diff: +0.07

Justerad Styrka
33.8

Anfall: 38.9, Försvar: 28.3, Form: 21.2

42.5

Anfall: 33.8, Försvar: 58.4, Form: 36.9

Analys av Måltider

1

0-15'

2
1

16-30'

1
2

31-45'

1
2

46-60'

2
3

61-75'

4
2

76-90+'

1
Nieciecza
Charleroi
Nieciecza

Styrkeanalys

33.8

Totalt

Anfall 38.9
Försvar 28.3
Form 21.2
Stabilitet 57.7
Charleroi

Styrkeanalys

42.5

Totalt

Anfall 33.8
Försvar 58.4
Form 36.9
Stabilitet 44.8

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

57.0 vs 59.5

Motståndarkvalitet

55.5 vs 52.5

Mot Topplag

0% vs 0%
Nieciecza logo Nieciecza
F
Legia (59%)
F
GKS Katowice (64%)
V
Zagłębie (54%)
F
Wisła Płock (42%)
F
Widzew (59%)
V
Piast (53%)
F
Lech (69%)
F
Motor (54%)
Charleroi logo Charleroi
V
Antwerp (45%)
V
Genk (49%)
V
OHL (40%)
O
Genk (54%)
F
Standard (55%)
V
Antwerp (52%)
F
Westerlo (62%)
F
ZW (70%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Legia H
0 - 1 F
59%
GKS Katowice B
1 - 5 F
64%
Zagłębie B
2 - 1 V
54%
Wisła Płock H
1 - 3 F
42%
Widzew B
0 - 1 F
59%
Piast H
3 - 2 V
53%
Lech B
1 - 4 F
69%
Motor H
1 - 2 F
54%
Kielce B
1 - 2 F
48%
Radomiak H
1 - 1 O
53%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Antwerp B
1 - 0 V
45%
Genk H
2 - 0 V
49%
OHL B
2 - 0 V
40%
Genk B
1 - 1 O
54%
Standard H
1 - 2 F
55%
Antwerp H
2 - 1 V
52%
Westerlo B
0 - 2 F
62%
ZW B
0 - 1 F
70%
OHL H
0 - 2 F
47%
Dender B
2 - 2 O
51%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Nieciecza har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 56.1) jämfört med Charleroi (SoS: 42.2). Detta innebär att Niecieczas statistik väger tyngre.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Nieciecza på 1.1 och Charleroi på 1.1 mål per match.

Defensivt är Charleroi överlägset, med bara 1.1 insläppta mål per match och 3 hållna nollor, medan Nieciecza släpper in 2.2 per match.

Nieciecza har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.8 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Charleroi har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 8.7 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Nieciecza

Nieciecza

VS
Charleroi

Charleroi

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer