Hoppa till innehåll
Jämför Pardubice vs WSG Tirol

Pardubice vs WSG Tirol Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Pardubice vs WSG Tirol: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Pardubice Pardubice Hemmalag
WSG Tirol WSG Tirol Bortalag
Pardubice
55.2
F V V V V V F V O F

Senaste 10 Matcherna

WSG Tirol
37.2
O F V O O F V F F V

Vunna Kategorier

10

Pardubice

3

Oavgjort

2

WSG Tirol

Prestandaradar

Pardubice
WSG Tirol

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
60%

6V, 1O, 3F

30%

3V, 3O, 4F

Mål per Match
1.4

14 / 10 matcher

1.1

11 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.2

12 / 10 matcher

2.0

20 / 10 matcher

Målskillnad
+2

+2

-9

-9

Hållen Nolla
20%

2 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
50%

5 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Båda Gör Mål
60%

6 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Bästa Målskytt
V. Patrák (5 mål)
A. Ola-Adebomi (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 7 / 2:a Halvlek: 7
1:a Halvlek: 5 / 2:a Halvlek: 6
Hemmavinster
50%

2V / 4 matcher

50%

3V / 6 matcher

Bortavinster
67%

4V / 6 matcher

0%

0V / 4 matcher

Spelschemasvårighet
53.6

Ligasvårighet: 58.0, Motståndarkvalitet: 50.6

53.3

Ligasvårighet: 55.0, Motståndarkvalitet: 52.1

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

0%

0V / 0 matcher

Förväntade mål (xG)
1.49

Faktiskt: 1.4 | Diff: -0.09

1.02

Faktiskt: 1.1 | Diff: +0.08

Justerad Styrka
55.2

Anfall: 48.3, Försvar: 62.2, Form: 62.2

37.2

Anfall: 37.9, Försvar: 34.4, Form: 31.0

Analys av Måltider

1

0-15'

1
1

16-30'

2
4

31-45'

2
2

46-60'

2
3

61-75'

3

76-90+'

4
Pardubice
WSG Tirol
Pardubice

Styrkeanalys

55.2

Totalt

Anfall 48.3
Försvar 62.2
Form 62.2
Stabilitet 43.3
WSG Tirol

Styrkeanalys

37.2

Totalt

Anfall 37.9
Försvar 34.4
Form 31.0
Stabilitet 53.2

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

58.0 vs 55.0

Motståndarkvalitet

50.6 vs 52.1

Mot Topplag

0% vs 0%
Pardubice logo Pardubice
F
Karviná (43%)
V
Karviná (48%)
V
Zlín (41%)
V
Plzeň (64%)
V
Olomouc (46%)
V
Dukla (51%)
F
Ml. Boleslav (66%)
V
Karviná (48%)
WSG Tirol logo WSG Tirol
O
BW Linz (55%)
F
GAK (58%)
V
Ried (50%)
O
Altach (48%)
O
Altach (43%)
F
BW Linz (60%)
V
WAC (46%)
F
GAK (53%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Karviná H
1 - 3 F
43%
Karviná B
2 - 1 V
48%
Zlín H
3 - 1 V
41%
Plzeň B
1 - 0 V
64%
Olomouc H
2 - 1 V
46%
Dukla B
2 - 0 V
51%
Ml. Boleslav B
0 - 2 F
66%
Karviná B
2 - 1 V
48%
Teplice H
1 - 1 O
49%
Slovácko B
0 - 2 F
50%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
BW Linz H
1 - 1 O
55%
GAK B
0 - 4 F
58%
Ried H
1 - 0 V
50%
Altach B
0 - 0 O
48%
Altach H
2 - 2 O
43%
BW Linz B
0 - 5 F
60%
WAC H
3 - 1 V
46%
GAK H
1 - 5 F
53%
Ried B
1 - 2 F
55%
GAK H
2 - 0 V
53%

AI-Analys

När vi tittar på råstatistiken verkar båda lagen vara i form, men tillämpningen av spelschemasvårighets-filtret avslöjar en mycket tydligare bild.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 53.6 vs 53.3), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Pardubice på 1.4 och WSG Tirol på 1.1 mål per match.

Defensivt är Pardubice överlägset, med bara 1.2 insläppta mål per match och 2 hållna nollor, medan WSG Tirol släpper in 2.0 per match.

Pardubice har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

WSG Tirol har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Pardubice är ett starkt bortalag med 67% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.8 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Pardubice framstår som favorit. Med en starkare totalrating (55.2 vs 37.2) bör de kontrollera matchen.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Pardubice

Pardubice

VS
WSG Tirol

WSG Tirol

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer