Hoppa till innehåll
Jämför Paris FC vs Górnik

Paris FC vs Górnik Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Paris FC vs Górnik: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Paris FC Paris FC Hemmalag
Górnik Górnik Bortalag
Paris FC
65.0
F V F V V O V O O V

Senaste 10 Matcherna

Górnik
50.0
F V V O V O V O F F

Vunna Kategorier

11

Paris FC

3

Oavgjort

1

Górnik

Prestandaradar

Paris FC
Górnik

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
50%

5V, 3O, 2F

40%

4V, 3O, 3F

Mål per Match
1.8

18 / 10 matcher

1.1

11 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.9

9 / 10 matcher

0.9

9 / 10 matcher

Målskillnad
+9

+9

+2

+2

Hållen Nolla
30%

3 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
50%

5 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Båda Gör Mål
60%

6 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Bästa Målskytt
M. Munetsi (3 mål)
R. Janicki (2 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 9 / 2:a Halvlek: 9
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 7
Hemmavinster
80%

4V / 5 matcher

60%

3V / 5 matcher

Bortavinster
20%

1V / 5 matcher

20%

1V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
62.9

Ligasvårighet: 86.0, Motståndarkvalitet: 63.6

54.8

Ligasvårighet: 57.0, Motståndarkvalitet: 53.4

Mot Topplag
25%

1V / 4 matcher

0%

0V / 0 matcher

Förväntade mål (xG)
2.35

Faktiskt: 1.8 | Diff: -0.55

1.14

Faktiskt: 1.1 | Diff: -0.04

Justerad Styrka
65.0

Anfall: 67.7, Försvar: 79.0, Form: 56.5

50.0

Anfall: 38.4, Försvar: 73.4, Form: 41.9

Analys av Måltider

3

0-15'

1
5

16-30'

1
1

31-45'

2
1

46-60'

5

61-75'

2
3

76-90+'

5
Paris FC
Górnik
Paris FC

Styrkeanalys

65.0

Totalt

Anfall 67.7
Försvar 79.0
Form 56.5
Stabilitet 53.2
Górnik

Styrkeanalys

50.0

Totalt

Anfall 38.4
Försvar 73.4
Form 41.9
Stabilitet 50.5

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

86.0 vs 57.0

Motståndarkvalitet

63.6 vs 53.4

Mot Topplag

25% vs 0%
Paris FC logo Paris FC
F
Rennes (80%)
V
Brest (56%)
F
Lille (73%)
V
Metz (48%)
V
Monaco (72%)
O
Lorient (69%)
V
Le Havre (53%)
O
Strasbourg (60%)
Górnik logo Górnik
F
Zagłębie (49%)
V
Jagiellonia (53%)
V
Kielce (43%)
O
Legia (64%)
V
Cracovia (40%)
O
Widzew (59%)
V
Raków (54%)
O
Motor (59%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Rennes B
1 - 2 F
80%
Brest H
4 - 0 V
56%
Lille H
0 - 1 F
73%
Metz B
3 - 1 V
48%
Monaco H
4 - 1 V
72%
Lorient B
1 - 1 O
69%
Le Havre H
3 - 2 V
53%
Strasbourg B
0 - 0 O
60%
Lyon B
1 - 1 O
70%
Nice H
1 - 0 V
55%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Zagłębie H
0 - 2 F
49%
Jagiellonia B
2 - 1 V
53%
Kielce H
1 - 0 V
43%
Legia B
1 - 1 O
64%
Cracovia H
3 - 0 V
40%
Widzew B
0 - 0 O
59%
Raków H
3 - 1 V
54%
Motor B
0 - 0 O
59%
GKS Katowice B
1 - 3 F
64%
Pogoń H
0 - 1 F
49%

AI-Analys

När vi tittar på råstatistiken verkar båda lagen vara i form, men tillämpningen av spelschemasvårighets-filtret avslöjar en mycket tydligare bild.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 62.9 vs 54.8), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Paris FC har den offensiva fördelen med 1.8 mål per match mot Górniks 1.1.

Båda försvar är jämförbara, med Paris FC på 0.9 och Górnik på 0.9 insläppta per match.

Paris FC har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 4 matcher.

Górnik har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Hemmaplansfördelen gynnar Paris FC, med 80% hemmavinster.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.4 mål totalt. Under 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Paris FC framstår som favorit. Med en starkare totalrating (65.0 vs 50.0) bör de kontrollera matchen.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Paris FC

Paris FC

VS
Górnik

Górnik

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer