Hoppa till innehåll
Jämför Zwolle vs Union Berlin

Zwolle vs Union Berlin Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Zwolle vs Union Berlin: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Zwolle Zwolle Hemmalag
Union Berlin Union Berlin Bortalag
Zwolle
36.2
F V F O F V O O O O

Senaste 10 Matcherna

Union Berlin
38.8
V O F F F O F V F F

Vunna Kategorier

5

Zwolle

4

Oavgjort

6

Union Berlin

Prestandaradar

Zwolle
Union Berlin

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
20%

2V, 5O, 3F

20%

2V, 2O, 6F

Mål per Match
1.1

11 / 10 matcher

1.1

11 / 10 matcher

Insläppta per Match
2.0

20 / 10 matcher

2.1

21 / 10 matcher

Målskillnad
-9

-9

-10

-10

Hållen Nolla
20%

2 / 10 matcher

10%

1 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
50%

5 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Båda Gör Mål
70%

7 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Bästa Målskytt
T. Oosting (3 mål)
O. Burke (2 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 7
1:a Halvlek: 2 / 2:a Halvlek: 9
Hemmavinster
40%

2V / 5 matcher

0%

0V / 4 matcher

Bortavinster
0%

0V / 5 matcher

33%

2V / 6 matcher

Spelschemasvårighet
52.9

Ligasvårighet: 80.0, Motståndarkvalitet: 59.7

72.2

Ligasvårighet: 91.0, Motståndarkvalitet: 66.6

Mot Topplag
0%

0V / 3 matcher

50%

2V / 4 matcher

Förväntade mål (xG)
1.23

Faktiskt: 1.1 | Diff: -0.13

1.55

Faktiskt: 1.1 | Diff: -0.45

Justerad Styrka
36.2

Anfall: 37.7, Försvar: 34.3, Form: 20.6

38.8

Anfall: 44.8, Försvar: 36.7, Form: 24.4

Analys av Måltider

1

0-15'

3

16-30'

1

31-45'

1
2

46-60'

1
1

61-75'

2
4

76-90+'

6
Zwolle
Union Berlin
Zwolle

Styrkeanalys

36.2

Totalt

Anfall 37.7
Försvar 34.3
Form 20.6
Stabilitet 67.3
Union Berlin

Styrkeanalys

38.8

Totalt

Anfall 44.8
Försvar 36.7
Form 24.4
Stabilitet 59.2

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

80.0 vs 91.0

Motståndarkvalitet

59.7 vs 66.6

Mot Topplag

0% vs 50%
Zwolle logo Zwolle
F
Fortuna (61%)
V
Heracles (36%)
F
PSV (80%)
O
Excelsior (54%)
F
Go Ahead (70%)
V
NAC (49%)
O
Groningen (61%)
O
Sparta (49%)
Union Berlin logo Union Berlin
V
Mainz 05 (70%)
O
Köln (57%)
F
Leipzig (84%)
F
Wolfsburg (50%)
F
Heidenheim (67%)
O
St. Pauli (50%)
F
Bayern Munich (86%)
V
Freiburg (72%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Fortuna B
2 - 3 F
61%
Heracles H
1 - 0 V
36%
PSV B
1 - 6 F
80%
Excelsior H
2 - 2 O
54%
Go Ahead B
0 - 5 F
70%
NAC H
2 - 1 V
49%
Groningen H
1 - 1 O
61%
Sparta B
1 - 1 O
49%
Ajax H
0 - 0 O
62%
Utrecht B
1 - 1 O
75%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Mainz 05 B
3 - 1 V
70%
Köln H
2 - 2 O
57%
Leipzig B
1 - 3 F
84%
Wolfsburg H
1 - 2 F
50%
Heidenheim B
1 - 3 F
67%
St. Pauli H
1 - 1 O
50%
Bayern Munich B
0 - 4 F
86%
Freiburg B
1 - 0 V
72%
Bremen H
1 - 4 F
62%
M'gladbach B
0 - 1 F
68%

AI-Analys

Detta är en fascinerande match mellan två jämnstarka lag. De råa siffrorna berättar en historia, men analysen av motståndarnas kvalitet tillför avgörande kontext.

Union Berlin har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 72.2) jämfört med Zwolle (SoS: 52.9). Detta innebär att Union Berlins statistik väger tyngre.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Zwolle på 1.1 och Union Berlin på 1.1 mål per match.

Båda försvar är jämförbara, med Zwolle på 2.0 och Union Berlin på 2.1 insläppta per match.

Zwolle har haft svårt mot topplag och bara vunnit 0 av 3 matcher.

Union Berlin har bevisat sitt värde mot topplag och vunnit 2 av 4 matcher.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.2 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Detta är en äkta slantsingling. Båda lagen är anmärkningsvärt jämnstarka i alla mått.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Zwolle

Zwolle

VS
Union Berlin

Union Berlin

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer