Hoppa till innehåll
Jämför Porto vs Wisła Płock

Porto vs Wisła Płock Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Porto vs Wisła Płock: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Porto Porto Hemmalag
Wisła Płock Wisła Płock Bortalag
Porto
60.9
F V V V F V O O V V

Senaste 10 Matcherna

Wisła Płock
37.1
F F F V V F V V F F

Vunna Kategorier

11

Porto

3

Oavgjort

1

Wisła Płock

Prestandaradar

Porto
Wisła Płock

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
60%

6V, 2O, 2F

40%

4V, 0O, 6F

Mål per Match
1.6

16 / 10 matcher

0.8

8 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.0

10 / 10 matcher

1.7

17 / 10 matcher

Målskillnad
+6

+6

-9

-9

Hållen Nolla
30%

3 / 10 matcher

10%

1 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
50%

5 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Båda Gör Mål
60%

6 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Bästa Målskytt
William (3 mål)
D. Jurić (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 8 / 2:a Halvlek: 8
1:a Halvlek: 5 / 2:a Halvlek: 3
Hemmavinster
60%

3V / 5 matcher

25%

1V / 4 matcher

Bortavinster
60%

3V / 5 matcher

50%

3V / 6 matcher

Spelschemasvårighet
54.9

Ligasvårighet: 80.8, Motståndarkvalitet: 64.4

53.3

Ligasvårighet: 57.0, Motståndarkvalitet: 50.8

Mot Topplag
0%

0V / 2 matcher

0%

0V / 0 matcher

Förväntade mål (xG)
1.73

Faktiskt: 1.6 | Diff: -0.13

0.78

Faktiskt: 0.8 | Diff: +0.02

Justerad Styrka
60.9

Anfall: 55.9, Försvar: 69.9, Form: 62.9

37.1

Anfall: 27.5, Försvar: 44.8, Form: 41.3

Analys av Måltider

2

0-15'

2

16-30'

2
4

31-45'

3
2

46-60'

2
4

61-75'

1
2

76-90+'

Porto
Wisła Płock
Porto

Styrkeanalys

60.9

Totalt

Anfall 55.9
Försvar 69.9
Form 62.9
Stabilitet 52.0
Wisła Płock

Styrkeanalys

37.1

Totalt

Anfall 27.5
Försvar 44.8
Form 41.3
Stabilitet 35.2

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

80.8 vs 57.0

Motståndarkvalitet

64.4 vs 50.8

Mot Topplag

0% vs 0%
Porto logo Porto
F
AVS (64%)
V
Alverca (59%)
V
Estrela (54%)
V
Tondela (52%)
F
Nottm Forest (81%)
V
Estoril (52%)
O
Nottm Forest (76%)
O
Famalicão (69%)
Wisła Płock logo Wisła Płock
F
Motor (54%)
F
Pogoń (54%)
F
Radomiak (53%)
V
Nieciecza (41%)
V
Lechia (46%)
F
GKS Katowice (64%)
V
Jagiellonia (53%)
V
Cracovia (45%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
AVS B
1 - 3 F
64%
Alverca H
1 - 0 V
59%
Estrela B
2 - 1 V
54%
Tondela H
2 - 0 V
52%
Nottm Forest B
0 - 1 F
81%
Estoril B
3 - 1 V
52%
Nottm Forest H
1 - 1 O
76%
Famalicão H
2 - 2 O
69%
Braga B
2 - 1 V
69%
Stuttgart H
2 - 0 V
68%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Motor H
0 - 4 F
54%
Pogoń B
0 - 3 F
54%
Radomiak H
0 - 1 F
53%
Nieciecza B
3 - 1 V
41%
Lechia H
1 - 0 V
46%
GKS Katowice B
0 - 1 F
64%
Jagiellonia B
2 - 1 V
53%
Cracovia B
2 - 1 V
45%
Arka H
0 - 3 F
44%
Zagłębie B
0 - 2 F
54%

AI-Analys

När vi tittar på råstatistiken verkar båda lagen vara i form, men tillämpningen av spelschemasvårighets-filtret avslöjar en mycket tydligare bild.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 54.9 vs 53.3), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Porto har den offensiva fördelen med 1.6 mål per match mot Wisła Płocks 0.8.

Porto har den defensiva fördelen, med 1.0 insläppta per match mot Wisła Płocks 1.7.

Wisła Płock har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Porto är ett starkt bortalag med 60% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.6 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Porto framstår som favorit. Med en starkare totalrating (60.9 vs 37.1) bör de kontrollera matchen.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Porto

Porto

VS
Wisła Płock

Wisła Płock

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer