Hoppa till innehåll
Jämför Radnički Krag vs AEK Athens

Radnički Krag vs AEK Athens Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Radnički Krag vs AEK Athens: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Radnički Krag Radnički Krag Hemmalag
AEK Athens AEK Athens Bortalag
Radnički Krag
45.7
O O V O O O O O F O

Senaste 10 Matcherna

AEK Athens
66.5
V O V V F V V F O V

Vunna Kategorier

3

Radnički Krag

2

Oavgjort

10

AEK Athens

Prestandaradar

Radnički Krag
AEK Athens

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
10%

1V, 8O, 1F

60%

6V, 2O, 2F

Mål per Match
0.8

8 / 10 matcher

1.8

18 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.5

5 / 10 matcher

0.9

9 / 10 matcher

Målskillnad
+3

+3

+9

+9

Hållen Nolla
60%

6 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
20%

2 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Båda Gör Mål
30%

3 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Bästa Målskytt
E. Sokler (4 mål)
Zine (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 4
1:a Halvlek: 10 / 2:a Halvlek: 8
Hemmavinster
20%

1V / 5 matcher

80%

4V / 5 matcher

Bortavinster
0%

0V / 5 matcher

40%

2V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
53.4

Ligasvårighet: 55.0, Motståndarkvalitet: 52.3

59.8

Ligasvårighet: 64.8, Motståndarkvalitet: 61.0

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

50%

1V / 2 matcher

Förväntade mål (xG)
0.85

Faktiskt: 0.8 | Diff: -0.05

1.89

Faktiskt: 1.8 | Diff: -0.09

Justerad Styrka
45.7

Anfall: 27.6, Försvar: 86.2, Form: 10.3

66.5

Anfall: 65.9, Försvar: 76.9, Form: 65.9

Analys av Måltider

2

0-15'

4
2

16-30'

2

31-45'

4
3

46-60'

2
1

61-75'

4

76-90+'

2
Radnički Krag
AEK Athens
Radnički Krag

Styrkeanalys

45.7

Totalt

Anfall 27.6
Försvar 86.2
Form 10.3
Stabilitet 85.3
AEK Athens

Styrkeanalys

66.5

Totalt

Anfall 65.9
Försvar 76.9
Form 65.9
Stabilitet 52.0

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

55.0 vs 64.8

Motståndarkvalitet

52.3 vs 61.0

Mot Topplag

0% vs 50%
Radnički Krag logo Radnički Krag
O
FK IMT (63%)
O
TSC (56%)
V
Spartak (28%)
O
Mladost Lučani (53%)
O
Radnički Niš (44%)
O
Čukarički (50%)
O
Mladost Lučani (48%)
O
TSC (60%)
AEK Athens logo AEK Athens
V
Panathinaikos (52%)
O
Panathinaikos (57%)
V
PAOK (54%)
V
Rayo (68%)
F
Rayo (73%)
V
Olympiakos (61%)
V
Kifisia (49%)
F
Celje (67%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
FK IMT B
0 - 0 O
63%
TSC H
2 - 2 O
56%
Spartak H
4 - 0 V
28%
Mladost Lučani B
0 - 0 O
53%
Radnički Niš H
1 - 1 O
44%
Čukarički B
0 - 0 O
50%
Mladost Lučani H
1 - 1 O
48%
TSC B
0 - 0 O
60%
Vojvodina H
0 - 1 F
63%
OFK B
0 - 0 O
58%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Panathinaikos H
2 - 1 V
52%
Panathinaikos B
0 - 0 O
57%
PAOK H
3 - 0 V
54%
Rayo H
3 - 1 V
68%
Rayo B
0 - 3 F
73%
Olympiakos B
1 - 0 V
61%
Kifisia H
3 - 0 V
49%
Celje H
0 - 2 F
67%
Atromitos B
2 - 2 O
59%
Celje B
4 - 0 V
70%

AI-Analys

När vi tittar på råstatistiken verkar båda lagen vara i form, men tillämpningen av spelschemasvårighets-filtret avslöjar en mycket tydligare bild.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 53.4 vs 59.8), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

AEK Athenss anfall är på en annan nivå, med i snitt 1.8 mål per match och Zine i spetsen med 3 mål. Radnički Krag gör bara 0.8 per match.

Radnički Krag har den defensiva fördelen, med 0.5 insläppta per match mot AEK Athenss 0.9.

Radnički Krag har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Hemmaplansfördelen gynnar AEK Athens, med 80% hemmavinster.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.0 mål totalt. Under 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — osannolikt.

AEK Athens framstår som favorit. Med en starkare totalrating (66.5 vs 45.7) bör de kontrollera matchen.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Radnički Krag

Radnički Krag

VS
AEK Athens

AEK Athens

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer