Hoppa till innehåll
Jämför Raków vs Cercle Brugge

Raków vs Cercle Brugge Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Raków vs Cercle Brugge: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Raków Raków Hemmalag
Cercle Brugge Cercle Brugge Bortalag
Raków
53.7
V V V O O O F F F V

Senaste 10 Matcherna

Cercle Brugge
44.6
F F V V V O V F F O

Vunna Kategorier

6

Raków

5

Oavgjort

4

Cercle Brugge

Prestandaradar

Raków
Cercle Brugge

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 3O, 3F

40%

4V, 2O, 4F

Mål per Match
1.6

16 / 10 matcher

1.9

19 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.2

12 / 10 matcher

1.8

18 / 10 matcher

Målskillnad
+4

+4

+1

+1

Hållen Nolla
20%

2 / 10 matcher

20%

2 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
50%

5 / 10 matcher

90%

9 / 10 matcher

Båda Gör Mål
80%

8 / 10 matcher

80%

8 / 10 matcher

Bästa Målskytt
J. Braut Brunes (5 mål)
O. Diakité (4 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 5 / 2:a Halvlek: 11
1:a Halvlek: 10 / 2:a Halvlek: 9
Hemmavinster
60%

3V / 5 matcher

40%

2V / 5 matcher

Bortavinster
20%

1V / 5 matcher

40%

2V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
57.2

Ligasvårighet: 61.2, Motståndarkvalitet: 54.5

42.4

Ligasvårighet: 62.4, Motståndarkvalitet: 49.7

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

0%

0V / 1 matcher

Förväntade mål (xG)
1.68

Faktiskt: 1.6 | Diff: -0.08

2.0

Faktiskt: 1.9 | Diff: -0.1

Justerad Styrka
53.7

Anfall: 57.2, Försvar: 64.3, Form: 42.9

44.6

Anfall: 58.5, Försvar: 37.0, Form: 37.0

Analys av Måltider

2

0-15'

3
1

16-30'

4
2

31-45'

2
5

46-60'

4
1

61-75'

4
5

76-90+'

2
Raków
Cercle Brugge
Raków

Styrkeanalys

53.7

Totalt

Anfall 57.2
Försvar 64.3
Form 42.9
Stabilitet 50.5
Cercle Brugge

Styrkeanalys

44.6

Totalt

Anfall 58.5
Försvar 37.0
Form 37.0
Stabilitet 44.8

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

61.2 vs 62.4

Motståndarkvalitet

54.5 vs 49.7

Mot Topplag

0% vs 0%
Raków logo Raków
V
Kielce (43%)
V
Lechia (51%)
V
Cracovia (40%)
O
Motor (59%)
O
Widzew (54%)
O
Legia (64%)
F
Fiorentina (61%)
F
Górnik (58%)
Cercle Brugge logo Cercle Brugge
F
La Louvière (42%)
F
ZW (54%)
V
Dender (35%)
V
Dender (40%)
V
La Louvière (49%)
O
ZW (70%)
V
Anderlecht (52%)
F
La Louvière (49%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Kielce H
2 - 0 V
43%
Lechia B
2 - 1 V
51%
Cracovia H
4 - 1 V
40%
Motor B
1 - 1 O
59%
Widzew H
1 - 1 O
54%
Legia B
1 - 1 O
64%
Fiorentina H
1 - 2 F
61%
Górnik B
1 - 3 F
58%
Fiorentina B
1 - 2 F
66%
Pogoń H
2 - 0 V
49%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
La Louvière B
1 - 4 F
42%
ZW H
2 - 3 F
54%
Dender H
2 - 1 V
35%
Dender B
4 - 1 V
40%
La Louvière H
3 - 0 V
49%
ZW B
2 - 2 O
70%
Anderlecht B
3 - 2 V
52%
La Louvière H
1 - 3 F
49%
Sint-Truiden B
1 - 2 F
60%
Dender H
0 - 0 O
46%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Raków har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 57.2) jämfört med Cercle Brugge (SoS: 42.4). Detta innebär att Rakóws statistik väger tyngre.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Raków på 1.6 och Cercle Brugge på 1.9 mål per match.

Raków har den defensiva fördelen, med 1.2 insläppta per match mot Cercle Brugges 1.8.

Raków har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.2 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Raków har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 9.1 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Raków

Raków

VS
Cercle Brugge

Cercle Brugge

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer