Hoppa till innehåll
Jämför Real Madrid vs Union Berlin

Real Madrid vs Union Berlin Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Real Madrid vs Union Berlin: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Real Madrid Real Madrid Hemmalag
Union Berlin Union Berlin Bortalag
Real Madrid
53.3
F V O V F O F F V V

Senaste 10 Matcherna

Union Berlin
38.8
V O F F F O F V F F

Vunna Kategorier

9

Real Madrid

3

Oavgjort

3

Union Berlin

Prestandaradar

Real Madrid
Union Berlin

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 2O, 4F

20%

2V, 2O, 6F

Mål per Match
1.6

16 / 10 matcher

1.1

11 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.6

16 / 10 matcher

2.1

21 / 10 matcher

Målskillnad
0

0

-10

-10

Hållen Nolla
10%

1 / 10 matcher

10%

1 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
60%

6 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Båda Gör Mål
80%

8 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Bästa Målskytt
Vinícius Júnior (8 mål)
O. Burke (2 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 6 / 2:a Halvlek: 10
1:a Halvlek: 2 / 2:a Halvlek: 9
Hemmavinster
50%

2V / 4 matcher

0%

0V / 4 matcher

Bortavinster
33%

2V / 6 matcher

33%

2V / 6 matcher

Spelschemasvårighet
67.5

Ligasvårighet: 94.2, Motståndarkvalitet: 73.2

72.2

Ligasvårighet: 91.0, Motståndarkvalitet: 66.6

Mot Topplag
17%

1V / 6 matcher

50%

2V / 4 matcher

Förväntade mål (xG)
2.0

Faktiskt: 1.6 | Diff: -0.4

1.55

Faktiskt: 1.1 | Diff: -0.45

Justerad Styrka
53.3

Anfall: 62.7, Försvar: 54.8, Form: 47.0

38.8

Anfall: 44.8, Försvar: 36.7, Form: 24.4

Analys av Måltider

1

0-15'

4

16-30'

1
1

31-45'

1
5

46-60'

1
3

61-75'

2
2

76-90+'

6
Real Madrid
Union Berlin
Real Madrid

Styrkeanalys

53.3

Totalt

Anfall 62.7
Försvar 54.8
Form 47.0
Stabilitet 44.8
Union Berlin

Styrkeanalys

38.8

Totalt

Anfall 44.8
Försvar 36.7
Form 24.4
Stabilitet 59.2

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

94.2 vs 91.0

Motståndarkvalitet

73.2 vs 66.6

Mot Topplag

17% vs 50%
Real Madrid logo Real Madrid
F
Barcelona (91%)
V
Espanyol (55%)
O
Betis (73%)
V
Alavés (60%)
F
Bayern Munich (88%)
O
Girona (59%)
F
Bayern Munich (83%)
F
Mallorca (73%)
Union Berlin logo Union Berlin
V
Mainz 05 (70%)
O
Köln (57%)
F
Leipzig (84%)
F
Wolfsburg (50%)
F
Heidenheim (67%)
O
St. Pauli (50%)
F
Bayern Munich (86%)
V
Freiburg (72%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Barcelona B
0 - 2 F
91%
Espanyol B
2 - 0 V
55%
Betis B
1 - 1 O
73%
Alavés H
2 - 1 V
60%
Bayern Munich B
3 - 4 F
88%
Girona H
1 - 1 O
59%
Bayern Munich H
1 - 2 F
83%
Mallorca B
1 - 2 F
73%
Atlético H
3 - 2 V
61%
Man City B
2 - 1 V
89%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Mainz 05 B
3 - 1 V
70%
Köln H
2 - 2 O
57%
Leipzig B
1 - 3 F
84%
Wolfsburg H
1 - 2 F
50%
Heidenheim B
1 - 3 F
67%
St. Pauli H
1 - 1 O
50%
Bayern Munich B
0 - 4 F
86%
Freiburg B
1 - 0 V
72%
Bremen H
1 - 4 F
62%
M'gladbach B
0 - 1 F
68%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 67.5 vs 72.2), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Real Madrid har den offensiva fördelen med 1.6 mål per match mot Union Berlins 1.1.

Real Madrid har den defensiva fördelen, med 1.6 insläppta per match mot Union Berlins 2.1.

Real Madrid har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 6 matcher.

Union Berlin har bevisat sitt värde mot topplag och vunnit 2 av 4 matcher.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.2 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Real Madrid har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 14.5 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Real Madrid

Real Madrid

VS
Union Berlin

Union Berlin

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer