Hoppa till innehåll
Jämför Altach vs Hajduk

Altach vs Hajduk Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Altach vs Hajduk: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Altach Altach Hemmalag
Hajduk Hajduk Bortalag
Altach
38.8
O F F O O V F O V F

Senaste 10 Matcherna

Hajduk
48.5
F V O F O V V V V F

Vunna Kategorier

2

Altach

3

Oavgjort

10

Hajduk

Prestandaradar

Altach
Hajduk

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
20%

2V, 4O, 4F

50%

5V, 2O, 3F

Mål per Match
1.2

12 / 10 matcher

1.8

18 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.8

18 / 10 matcher

1.1

11 / 10 matcher

Målskillnad
-6

-6

+7

+7

Hållen Nolla
20%

2 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
60%

6 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Båda Gör Mål
60%

6 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Bästa Målskytt
P. Greil (4 mål)
M. Livaja (5 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 7 / 2:a Halvlek: 5
1:a Halvlek: 10 / 2:a Halvlek: 8
Hemmavinster
50%

2V / 4 matcher

60%

3V / 5 matcher

Bortavinster
0%

0V / 6 matcher

40%

2V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
54.2

Ligasvårighet: 55.0, Motståndarkvalitet: 53.6

35.3

Ligasvårighet: 45.0, Motståndarkvalitet: 49.4

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

0%

0V / 2 matcher

Förväntade mål (xG)
1.24

Faktiskt: 1.2 | Diff: -0.04

1.55

Faktiskt: 1.8 | Diff: +0.25

Justerad Styrka
38.8

Anfall: 41.7, Försvar: 41.7, Form: 20.8

48.5

Anfall: 51.2, Försvar: 54.0, Form: 42.6

Analys av Måltider

2

0-15'

2
1

16-30'

4
4

31-45'

3
2

46-60'

4
1

61-75'

2
2

76-90+'

3
Altach
Hajduk
Altach

Styrkeanalys

38.8

Totalt

Anfall 41.7
Försvar 41.7
Form 20.8
Stabilitet 64.0
Hajduk

Styrkeanalys

48.5

Totalt

Anfall 51.2
Försvar 54.0
Form 42.6
Stabilitet 45.7

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

55.0 vs 45.0

Motståndarkvalitet

53.6 vs 49.4

Mot Topplag

0% vs 0%
Altach logo Altach
O
GAK (58%)
F
WAC (46%)
F
BW Linz (60%)
O
WSG Tirol (44%)
O
WSG Tirol (48%)
V
GAK (53%)
F
Ried (55%)
O
WAC (51%)
Hajduk logo Hajduk
F
Dinamo Zagreb (76%)
V
Varaždin (48%)
O
Rijeka (48%)
F
Osijek (40%)
O
Slaven (40%)
V
Gorica (44%)
V
Istra (46%)
V
Vukovar (37%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
GAK B
2 - 2 O
58%
WAC H
1 - 4 F
46%
BW Linz B
0 - 3 F
60%
WSG Tirol H
0 - 0 O
44%
WSG Tirol B
2 - 2 O
48%
GAK H
1 - 0 V
53%
Ried B
2 - 3 F
55%
WAC B
1 - 1 O
51%
BW Linz H
3 - 1 V
55%
Sturm B
0 - 2 F
66%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Dinamo Zagreb B
0 - 2 F
76%
Varaždin H
3 - 1 V
48%
Rijeka B
0 - 0 O
48%
Osijek H
0 - 1 F
40%
Slaven B
2 - 2 O
40%
Gorica H
1 - 0 V
44%
Istra B
3 - 1 V
46%
Vukovar B
6 - 0 V
37%
Lokomotiva H
2 - 1 V
44%
Dinamo Zagreb H
1 - 3 F
71%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Altach har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 54.2) jämfört med Hajduk (SoS: 35.3). Detta innebär att Altachs statistik väger tyngre.

Hajduk har den offensiva fördelen med 1.8 mål per match mot Altachs 1.2.

Hajduk har den defensiva fördelen, med 1.1 insläppta per match mot Altachs 1.8.

Altach har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.0 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Hajduk har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 9.7 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Altach

Altach

VS
Hajduk

Hajduk

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer