Hoppa till innehåll
Jämför Rize vs Pardubice

Rize vs Pardubice Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Rize vs Pardubice: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Rize Rize Hemmalag
Pardubice Pardubice Bortalag
Rize
49.0
F V F O V V F F V V

Senaste 10 Matcherna

Pardubice
55.2
F V V V V V F V O F

Vunna Kategorier

4

Rize

3

Oavgjort

8

Pardubice

Prestandaradar

Rize
Pardubice

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
50%

5V, 1O, 4F

60%

6V, 1O, 3F

Mål per Match
1.6

16 / 10 matcher

1.4

14 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.5

15 / 10 matcher

1.2

12 / 10 matcher

Målskillnad
+1

+1

+2

+2

Hållen Nolla
20%

2 / 10 matcher

20%

2 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
70%

7 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Båda Gör Mål
50%

5 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Bästa Målskytt
Q. Laçi (4 mål)
V. Patrák (5 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 6 / 2:a Halvlek: 10
1:a Halvlek: 7 / 2:a Halvlek: 7
Hemmavinster
100%

4V / 4 matcher

50%

2V / 4 matcher

Bortavinster
17%

1V / 6 matcher

67%

4V / 6 matcher

Spelschemasvårighet
49.3

Ligasvårighet: 72.0, Motståndarkvalitet: 58.6

53.6

Ligasvårighet: 58.0, Motståndarkvalitet: 50.6

Mot Topplag
0%

0V / 2 matcher

0%

0V / 0 matcher

Förväntade mål (xG)
1.82

Faktiskt: 1.6 | Diff: -0.22

1.49

Faktiskt: 1.4 | Diff: -0.09

Justerad Styrka
49.0

Anfall: 53.0, Försvar: 49.6, Form: 49.6

55.2

Anfall: 48.3, Försvar: 62.2, Form: 62.2

Analys av Måltider

1

0-15'

1
2

16-30'

1
2

31-45'

4
5

46-60'

2
2

61-75'

3
4

76-90+'

3
Rize
Pardubice
Rize

Styrkeanalys

49.0

Totalt

Anfall 53.0
Försvar 49.6
Form 49.6
Stabilitet 38.8
Pardubice

Styrkeanalys

55.2

Totalt

Anfall 48.3
Försvar 62.2
Form 62.2
Stabilitet 43.3

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

72.0 vs 58.0

Motståndarkvalitet

58.6 vs 50.6

Mot Topplag

0% vs 0%
Rize logo Rize
F
Eyüp (58%)
V
Konyaspor (61%)
F
Kayseri (49%)
O
Fenerbahçe (73%)
V
Gaziantep (49%)
V
Samsunspor (62%)
F
Fatih (60%)
F
Trabzonspor (74%)
Pardubice logo Pardubice
F
Karviná (43%)
V
Karviná (48%)
V
Zlín (41%)
V
Plzeň (64%)
V
Olomouc (46%)
V
Dukla (51%)
F
Ml. Boleslav (66%)
V
Karviná (48%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Eyüp B
0 - 4 F
58%
Konyaspor H
3 - 2 V
61%
Kayseri B
0 - 2 F
49%
Fenerbahçe B
2 - 2 O
73%
Gaziantep H
2 - 1 V
49%
Samsunspor H
4 - 1 V
62%
Fatih B
1 - 2 F
60%
Trabzonspor B
0 - 1 F
74%
Antalyaspor H
1 - 0 V
43%
Kasımpaşa B
3 - 0 V
57%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Karviná H
1 - 3 F
43%
Karviná B
2 - 1 V
48%
Zlín H
3 - 1 V
41%
Plzeň B
1 - 0 V
64%
Olomouc H
2 - 1 V
46%
Dukla B
2 - 0 V
51%
Ml. Boleslav B
0 - 2 F
66%
Karviná B
2 - 1 V
48%
Teplice H
1 - 1 O
49%
Slovácko B
0 - 2 F
50%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 49.3 vs 53.6), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Rize på 1.6 och Pardubice på 1.4 mål per match.

Pardubice har den defensiva fördelen, med 1.2 insläppta per match mot Rizes 1.5.

Pardubice har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Hemmaplansfördelen gynnar Rize, med 100% hemmavinster.

Pardubice är ett starkt bortalag med 67% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.9 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Pardubice har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 6.2 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Rize

Rize

VS
Pardubice

Pardubice

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer