Hoppa till innehåll
Jämför Rukh Vynnyky vs Arka

Rukh Vynnyky vs Arka Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Rukh Vynnyky vs Arka: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Rukh Vynnyky Rukh Vynnyky Hemmalag
Arka Arka Bortalag
Rukh Vynnyky
27.3
O F F F O F F F F F

Senaste 10 Matcherna

Arka
38.9
O F F O V F O V F O

Vunna Kategorier

1

Rukh Vynnyky

2

Oavgjort

12

Arka

Prestandaradar

Rukh Vynnyky
Arka

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
0%

0V, 2O, 8F

20%

2V, 4O, 4F

Mål per Match
0.3

3 / 10 matcher

1.3

13 / 10 matcher

Insläppta per Match
2.0

20 / 10 matcher

1.9

19 / 10 matcher

Målskillnad
-17

-17

-6

-6

Hållen Nolla
10%

1 / 10 matcher

20%

2 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
60%

6 / 10 matcher

80%

8 / 10 matcher

Båda Gör Mål
30%

3 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Bästa Målskytt
Igor Neves (2 mål)
V. Gutkovskis (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 2 / 2:a Halvlek: 1
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 9
Hemmavinster
0%

0V / 6 matcher

25%

1V / 4 matcher

Bortavinster
0%

0V / 4 matcher

17%

1V / 6 matcher

Spelschemasvårighet
65.3

Ligasvårighet: 98.0, Motståndarkvalitet: 74.5

54.1

Ligasvårighet: 57.0, Motståndarkvalitet: 52.2

Mot Topplag
0%

0V / 8 matcher

0%

0V / 0 matcher

Förväntade mål (xG)
0.46

Faktiskt: 0.3 | Diff: -0.16

1.3

Faktiskt: 1.3 | Diff: 0.0

Justerad Styrka
27.3

Anfall: 11.5, Försvar: 38.4, Form: 0.0

38.9

Anfall: 45.1, Försvar: 38.2, Form: 20.8

Analys av Måltider

0-15'

2
1

16-30'

1

31-45'

1
1

46-60'

6

61-75'

1
1

76-90+'

2
Rukh Vynnyky
Arka
Rukh Vynnyky

Styrkeanalys

27.3

Totalt

Anfall 11.5
Försvar 38.4
Form 0.0
Stabilitet 95.2
Arka

Styrkeanalys

38.9

Totalt

Anfall 45.1
Försvar 38.2
Form 20.8
Stabilitet 64.0

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

98.0 vs 57.0

Motståndarkvalitet

74.5 vs 52.2

Mot Topplag

0% vs 0%
Rukh Vynnyky logo Rukh Vynnyky
O
Veres Rivne (62%)
F
Zorya (75%)
F
Karpaty Lviv (81%)
F
Kryvbas KR (76%)
O
Kolos (78%)
F
Shakhtar D (83%)
F
LNZ Cherkasy (74%)
F
Epitsentr (79%)
Arka logo Arka
O
Lech (69%)
F
Piast (58%)
F
Jagiellonia (48%)
O
Cracovia (45%)
V
Zagłębie (49%)
F
Kielce (48%)
O
Widzew (54%)
V
Wisła Płock (47%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Veres Rivne H
0 - 0 O
62%
Zorya H
1 - 2 F
75%
Karpaty Lviv H
0 - 3 F
81%
Kryvbas KR B
0 - 3 F
76%
Kolos H
1 - 1 O
78%
Shakhtar D B
0 - 3 F
83%
LNZ Cherkasy H
1 - 2 F
74%
Epitsentr B
0 - 2 F
79%
Metalist 1925 H
0 - 3 F
74%
Obolon B
0 - 1 F
63%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Lech B
1 - 1 O
69%
Piast B
1 - 4 F
58%
Jagiellonia H
0 - 3 F
48%
Cracovia B
2 - 2 O
45%
Zagłębie H
3 - 1 V
49%
Kielce B
0 - 3 F
48%
Widzew H
0 - 0 O
54%
Wisła Płock B
3 - 0 V
47%
Radomiak B
1 - 3 F
58%
Lechia H
2 - 2 O
46%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Rukh Vynnyky har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 65.3) jämfört med Arka (SoS: 54.1). Detta innebär att Rukh Vynnykys statistik väger tyngre.

Arkas anfall är på en annan nivå, med i snitt 1.3 mål per match och V. Gutkovskis i spetsen med 3 mål. Rukh Vynnyky gör bara 0.3 per match.

Båda försvar är jämförbara, med Rukh Vynnyky på 2.0 och Arka på 1.9 insläppta per match.

Rukh Vynnyky har haft svårt mot topplag och bara vunnit 0 av 8 matcher.

Arka har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.8 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Arka har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 11.6 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Rukh Vynnyky

Rukh Vynnyky

VS
Arka

Arka

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer