Hoppa till innehåll
Jämför Rukh Vynnyky vs Villarreal

Rukh Vynnyky vs Villarreal Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Rukh Vynnyky vs Villarreal: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Rukh Vynnyky Rukh Vynnyky Hemmalag
Villarreal Villarreal Bortalag
Rukh Vynnyky
27.3
O F F F O F F F F F

Senaste 10 Matcherna

Villarreal
64.0
O V V O V F V O V F

Vunna Kategorier

1

Rukh Vynnyky

2

Oavgjort

12

Villarreal

Prestandaradar

Rukh Vynnyky
Villarreal

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
0%

0V, 2O, 8F

50%

5V, 3O, 2F

Mål per Match
0.3

3 / 10 matcher

1.8

18 / 10 matcher

Insläppta per Match
2.0

20 / 10 matcher

1.3

13 / 10 matcher

Målskillnad
-17

-17

+5

+5

Hållen Nolla
10%

1 / 10 matcher

0%

0 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
60%

6 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Båda Gör Mål
30%

3 / 10 matcher

90%

9 / 10 matcher

Bästa Målskytt
Igor Neves (2 mål)
N. Pépé (5 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 2 / 2:a Halvlek: 1
1:a Halvlek: 12 / 2:a Halvlek: 6
Hemmavinster
0%

0V / 6 matcher

100%

4V / 4 matcher

Bortavinster
0%

0V / 4 matcher

17%

1V / 6 matcher

Spelschemasvårighet
65.3

Ligasvårighet: 98.0, Motståndarkvalitet: 74.5

68.8

Ligasvårighet: 93.0, Motståndarkvalitet: 66.6

Mot Topplag
0%

0V / 8 matcher

33%

1V / 3 matcher

Förväntade mål (xG)
0.46

Faktiskt: 0.3 | Diff: -0.16

2.18

Faktiskt: 1.8 | Diff: -0.38

Justerad Styrka
27.3

Anfall: 11.5, Försvar: 38.4, Form: 0.0

64.0

Anfall: 71.3, Försvar: 67.3, Form: 59.4

Analys av Måltider

0-15'

4
1

16-30'

3

31-45'

4
1

46-60'

2

61-75'

2
1

76-90+'

3
Rukh Vynnyky
Villarreal
Rukh Vynnyky

Styrkeanalys

27.3

Totalt

Anfall 11.5
Försvar 38.4
Form 0.0
Stabilitet 95.2
Villarreal

Styrkeanalys

64.0

Totalt

Anfall 71.3
Försvar 67.3
Form 59.4
Stabilitet 53.2

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

98.0 vs 93.0

Motståndarkvalitet

74.5 vs 66.6

Mot Topplag

0% vs 33%
Rukh Vynnyky logo Rukh Vynnyky
O
Veres Rivne (62%)
F
Zorya (75%)
F
Karpaty Lviv (81%)
F
Kryvbas KR (76%)
O
Kolos (78%)
F
Shakhtar D (83%)
F
LNZ Cherkasy (74%)
F
Epitsentr (79%)
Villarreal logo Villarreal
O
Mallorca (73%)
V
Levante (71%)
V
Celta Vigo (54%)
O
Oviedo (66%)
V
Athletic (60%)
F
Girona (64%)
V
Real Sociedad (61%)
O
Alavés (65%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Veres Rivne H
0 - 0 O
62%
Zorya H
1 - 2 F
75%
Karpaty Lviv H
0 - 3 F
81%
Kryvbas KR B
0 - 3 F
76%
Kolos H
1 - 1 O
78%
Shakhtar D B
0 - 3 F
83%
LNZ Cherkasy H
1 - 2 F
74%
Epitsentr B
0 - 2 F
79%
Metalist 1925 H
0 - 3 F
74%
Obolon B
0 - 1 F
63%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Mallorca B
1 - 1 O
73%
Levante H
5 - 1 V
71%
Celta Vigo H
2 - 1 V
54%
Oviedo B
1 - 1 O
66%
Athletic B
2 - 1 V
60%
Girona B
0 - 1 F
64%
Real Sociedad H
3 - 1 V
61%
Alavés B
1 - 1 O
65%
Elche H
2 - 1 V
61%
Barcelona B
1 - 4 F
91%

AI-Analys

När vi tittar på råstatistiken verkar båda lagen vara i form, men tillämpningen av spelschemasvårighets-filtret avslöjar en mycket tydligare bild.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 65.3 vs 68.8), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Villarreals anfall är på en annan nivå, med i snitt 1.8 mål per match och N. Pépé i spetsen med 5 mål. Rukh Vynnyky gör bara 0.3 per match.

Villarreal har den defensiva fördelen, med 1.3 insläppta per match mot Rukh Vynnykys 2.0.

Rukh Vynnyky har haft svårt mot topplag och bara vunnit 0 av 8 matcher.

Villarreal har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 3 matcher.

Hemmaplansfördelen gynnar Villarreal, med 100% hemmavinster.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.7 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Baserat på vår omfattande analys är Villarreal den klara favoriten. Överlägsenhet i anfall (71.3), försvar (67.3) och form (59.4) lämnar lite utrymme för tvivel. Rukh Vynnyky behöver en exceptionell prestation.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Rukh Vynnyky

Rukh Vynnyky

VS
Villarreal

Villarreal

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer