Hoppa till innehåll
Jämför Braga vs Auxerre

Braga vs Auxerre Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Braga vs Auxerre: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Braga Braga Hemmalag
Auxerre Auxerre Bortalag
Braga
55.4
O F O V F V O V V O

Senaste 10 Matcherna

Auxerre
51.4
V V F O O O V F O O

Vunna Kategorier

8

Braga

2

Oavgjort

5

Auxerre

Prestandaradar

Braga
Auxerre

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 4O, 2F

30%

3V, 5O, 2F

Mål per Match
1.6

16 / 10 matcher

1.5

15 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.4

14 / 10 matcher

1.1

11 / 10 matcher

Målskillnad
+2

+2

+4

+4

Hållen Nolla
20%

2 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
60%

6 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Båda Gör Mål
80%

8 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Bästa Målskytt
Pau Víctor (5 mål)
L. Sinayoko (4 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 7 / 2:a Halvlek: 9
1:a Halvlek: 9 / 2:a Halvlek: 6
Hemmavinster
40%

2V / 5 matcher

60%

3V / 5 matcher

Bortavinster
40%

2V / 5 matcher

0%

0V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
63.4

Ligasvårighet: 81.4, Motståndarkvalitet: 64.5

55.5

Ligasvårighet: 86.0, Motståndarkvalitet: 60.4

Mot Topplag
33%

1V / 3 matcher

0%

0V / 2 matcher

Förväntade mål (xG)
1.93

Faktiskt: 1.6 | Diff: -0.33

1.98

Faktiskt: 1.5 | Diff: -0.48

Justerad Styrka
55.4

Anfall: 60.5, Försvar: 60.5, Form: 45.4

51.4

Anfall: 52.8, Försvar: 66.8, Form: 31.7

Analys av Måltider

3

0-15'

4
2

16-30'

3
2

31-45'

2
3

46-60'

1
2

61-75'

4
4

76-90+'

1
Braga
Auxerre
Braga

Styrkeanalys

55.4

Totalt

Anfall 60.5
Försvar 60.5
Form 45.4
Stabilitet 56.8
Auxerre

Styrkeanalys

51.4

Totalt

Anfall 52.8
Försvar 66.8
Form 31.7
Stabilitet 62.8

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

81.4 vs 86.0

Motståndarkvalitet

64.5 vs 60.4

Mot Topplag

33% vs 0%
Braga logo Braga
O
Benfica (80%)
F
Freiburg (69%)
O
Estoril (47%)
V
Freiburg (64%)
F
Santa Clara (71%)
V
Casa Pia (53%)
O
Famalicão (69%)
V
Betis (70%)
Auxerre logo Auxerre
V
Nice (55%)
V
Angers (47%)
F
Lyon (70%)
O
Monaco (77%)
O
Nantes (51%)
O
Le Havre (58%)
V
Brest (56%)
F
Marseille (66%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Benfica B
2 - 2 O
80%
Freiburg B
1 - 3 F
69%
Estoril H
1 - 1 O
47%
Freiburg H
2 - 1 V
64%
Santa Clara B
1 - 2 F
71%
Casa Pia B
1 - 0 V
53%
Famalicão H
2 - 2 O
69%
Betis B
4 - 2 V
70%
Arouca H
1 - 0 V
57%
Betis H
1 - 1 O
65%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Nice H
2 - 1 V
55%
Angers H
3 - 1 V
47%
Lyon B
2 - 3 F
70%
Monaco B
2 - 2 O
77%
Nantes H
0 - 0 O
51%
Le Havre B
1 - 1 O
58%
Brest H
3 - 0 V
56%
Marseille B
0 - 1 F
66%
Strasbourg H
0 - 0 O
55%
Lorient B
2 - 2 O
69%

AI-Analys

Detta är en fascinerande match mellan två jämnstarka lag. De råa siffrorna berättar en historia, men analysen av motståndarnas kvalitet tillför avgörande kontext.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 63.4 vs 55.5), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Braga på 1.6 och Auxerre på 1.5 mål per match.

Båda försvar är jämförbara, med Braga på 1.4 och Auxerre på 1.1 insläppta per match.

Braga har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 3 matcher.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.8 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Braga

Braga

VS
Auxerre

Auxerre

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer