Hoppa till innehåll
Jämför Strasbourg vs Köln

Strasbourg vs Köln Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Strasbourg vs Köln: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Strasbourg Strasbourg Hemmalag
Köln Köln Bortalag
Strasbourg
41.4
O F F F V F F V F V

Senaste 10 Matcherna

Köln
41.1
F O F O V O O O F F

Vunna Kategorier

7

Strasbourg

2

Oavgjort

6

Köln

Prestandaradar

Strasbourg
Köln

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
30%

3V, 1O, 6F

10%

1V, 5O, 4F

Mål per Match
1.2

12 / 10 matcher

1.5

15 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.5

15 / 10 matcher

1.9

19 / 10 matcher

Målskillnad
-3

-3

-4

-4

Hållen Nolla
10%

1 / 10 matcher

0%

0 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
50%

5 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Båda Gör Mål
40%

4 / 10 matcher

90%

9 / 10 matcher

Bästa Målskytt
J. Enciso (3 mål)
S. El Mala (4 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 7 / 2:a Halvlek: 5
1:a Halvlek: 6 / 2:a Halvlek: 9
Hemmavinster
33%

2V / 6 matcher

20%

1V / 5 matcher

Bortavinster
25%

1V / 4 matcher

0%

0V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
52.9

Ligasvårighet: 78.7, Motståndarkvalitet: 61.3

58.7

Ligasvårighet: 91.0, Motståndarkvalitet: 63.6

Mot Topplag
0%

0V / 2 matcher

0%

0V / 2 matcher

Förväntade mål (xG)
1.31

Faktiskt: 1.2 | Diff: -0.11

1.87

Faktiskt: 1.5 | Diff: -0.37

Justerad Styrka
41.4

Anfall: 41.2, Försvar: 51.4, Form: 30.9

41.1

Anfall: 54.4, Försvar: 39.9, Form: 10.9

Analys av Måltider

0-15'

4
3

16-30'

3

31-45'

2
1

46-60'

3

61-75'

3
2

76-90+'

6
Strasbourg
Köln
Strasbourg

Styrkeanalys

41.4

Totalt

Anfall 41.2
Försvar 51.4
Form 30.9
Stabilitet 46.0
Köln

Styrkeanalys

41.1

Totalt

Anfall 54.4
Försvar 39.9
Form 10.9
Stabilitet 77.2

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

78.7 vs 91.0

Motståndarkvalitet

61.3 vs 63.6

Mot Topplag

0% vs 0%
Strasbourg logo Strasbourg
O
Angers (52%)
F
Rayo (68%)
F
Toulouse (57%)
F
Rayo (73%)
V
Lorient (69%)
F
Nice (39%)
F
Rennes (75%)
V
Mainz 05 (60%)
Köln logo Köln
F
Heidenheim (62%)
O
Union Berlin (57%)
F
Leverkusen (65%)
O
St. Pauli (55%)
V
Bremen (62%)
O
Frankfurt (67%)
O
M'gladbach (63%)
O
Hamburg (63%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Angers B
1 - 1 O
52%
Rayo H
0 - 1 F
68%
Toulouse H
1 - 2 F
57%
Rayo B
0 - 1 F
73%
Lorient B
3 - 2 V
69%
Nice H
0 - 2 F
39%
Rennes H
0 - 3 F
75%
Mainz 05 H
4 - 0 V
60%
Mainz 05 B
0 - 2 F
65%
Nice H
3 - 1 V
55%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Heidenheim H
1 - 3 F
62%
Union Berlin B
2 - 2 O
57%
Leverkusen H
1 - 2 F
65%
St. Pauli B
1 - 1 O
55%
Bremen H
3 - 1 V
62%
Frankfurt B
2 - 2 O
67%
M'gladbach H
3 - 3 O
63%
Hamburg B
1 - 1 O
63%
Dortmund H
1 - 2 F
71%
Augsburg B
0 - 2 F
71%

AI-Analys

Detta är en fascinerande match mellan två jämnstarka lag. De råa siffrorna berättar en historia, men analysen av motståndarnas kvalitet tillför avgörande kontext.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 52.9 vs 58.7), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Köln har den offensiva fördelen med 1.5 mål per match mot Strasbourgs 1.2.

Strasbourg har den defensiva fördelen, med 1.5 insläppta per match mot Kölns 1.9.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.0 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Detta är en äkta slantsingling. Båda lagen är anmärkningsvärt jämnstarka i alla mått.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Strasbourg

Strasbourg

VS
Köln

Köln

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer