Hoppa till innehåll
Jämför Sturm vs Antalyaspor

Sturm vs Antalyaspor Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Sturm vs Antalyaspor: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Sturm Sturm Hemmalag
Antalyaspor Antalyaspor Bortalag
Sturm
59.4
V O O O O O V O V V

Senaste 10 Matcherna

Antalyaspor
33.5
F O F F F V O F F O

Vunna Kategorier

10

Sturm

4

Oavgjort

1

Antalyaspor

Prestandaradar

Sturm
Antalyaspor

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 6O, 0F

10%

1V, 3O, 6F

Mål per Match
1.8

18 / 10 matcher

1.0

10 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.9

9 / 10 matcher

1.9

19 / 10 matcher

Målskillnad
+9

+9

-9

-9

Hållen Nolla
30%

3 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
20%

2 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Båda Gör Mål
70%

7 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Bästa Målskytt
O. Kiteishvili (5 mål)
S. van de Streek (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 8 / 2:a Halvlek: 10
1:a Halvlek: 3 / 2:a Halvlek: 7
Hemmavinster
20%

1V / 5 matcher

20%

1V / 5 matcher

Bortavinster
60%

3V / 5 matcher

0%

0V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
52.6

Ligasvårighet: 55.0, Motståndarkvalitet: 51.0

50.5

Ligasvårighet: 72.0, Motståndarkvalitet: 62.0

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

0%

0V / 1 matcher

Förväntade mål (xG)
1.71

Faktiskt: 1.8 | Diff: +0.09

1.08

Faktiskt: 1.0 | Diff: -0.08

Justerad Styrka
59.4

Anfall: 61.6, Försvar: 71.8, Form: 41.0

33.5

Anfall: 33.5, Försvar: 36.9, Form: 10.0

Analys av Måltider

5

0-15'

1

16-30'

1

31-45'

1
6

46-60'

3
1

61-75'

2
5

76-90+'

3
Sturm
Antalyaspor
Sturm

Styrkeanalys

59.4

Totalt

Anfall 61.6
Försvar 71.8
Form 41.0
Stabilitet 71.2
Antalyaspor

Styrkeanalys

33.5

Totalt

Anfall 33.5
Försvar 36.9
Form 10.0
Stabilitet 74.8

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

55.0 vs 72.0

Motståndarkvalitet

51.0 vs 62.0

Mot Topplag

0% vs 0%
Sturm logo Sturm
V
Hartberg (44%)
O
RB Salzburg (51%)
O
Österrike (48%)
O
LASK (64%)
O
LASK (69%)
O
Hartberg (39%)
V
Rapid Vienna (53%)
O
RB Salzburg (46%)
Antalyaspor logo Antalyaspor
F
Galatasaray (69%)
O
Alanyaspor (56%)
F
Göztepe (64%)
F
Konyaspor (61%)
F
Beşiktaş (65%)
V
Eyüp (53%)
O
Başakşehir (71%)
F
Gaziantep (49%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Hartberg B
4 - 2 V
44%
RB Salzburg B
1 - 1 O
51%
Österrike H
1 - 1 O
48%
LASK H
1 - 1 O
64%
LASK B
1 - 1 O
69%
Hartberg H
0 - 0 O
39%
Rapid Vienna B
2 - 0 V
53%
RB Salzburg H
1 - 1 O
46%
Österrike B
5 - 2 V
53%
Altach H
2 - 0 V
43%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Galatasaray B
2 - 4 F
69%
Alanyaspor H
0 - 0 O
56%
Göztepe B
0 - 2 F
64%
Konyaspor H
0 - 2 F
61%
Beşiktaş B
2 - 4 F
65%
Eyüp H
3 - 0 V
53%
Başakşehir B
0 - 0 O
71%
Gaziantep H
1 - 4 F
49%
Rize B
0 - 1 F
64%
Fenerbahçe H
2 - 2 O
68%

AI-Analys

När vi tittar på råstatistiken verkar båda lagen vara i form, men tillämpningen av spelschemasvårighets-filtret avslöjar en mycket tydligare bild.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 52.6 vs 50.5), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Sturm har den offensiva fördelen med 1.8 mål per match mot Antalyaspors 1.0.

Defensivt är Sturm överlägset, med bara 0.9 insläppta mål per match och 3 hållna nollor, medan Antalyaspor släpper in 1.9 per match.

Sturm har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Sturm är ett starkt bortalag med 60% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.8 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Sturm framstår som favorit. Med en starkare totalrating (59.4 vs 33.5) bör de kontrollera matchen.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Sturm

Sturm

VS
Antalyaspor

Antalyaspor

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer