Hoppa till innehåll
Jämför Sturm vs Fenerbahçe

Sturm vs Fenerbahçe Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Sturm vs Fenerbahçe: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Sturm Sturm Hemmalag
Fenerbahçe Fenerbahçe Bortalag
Sturm
59.4
V O O O O O V O V V

Senaste 10 Matcherna

Fenerbahçe
69.6
V V F O V V V F V O

Vunna Kategorier

3

Sturm

4

Oavgjort

8

Fenerbahçe

Prestandaradar

Sturm
Fenerbahçe

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 6O, 0F

60%

6V, 2O, 2F

Mål per Match
1.8

18 / 10 matcher

2.2

22 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.9

9 / 10 matcher

1.3

13 / 10 matcher

Målskillnad
+9

+9

+9

+9

Hållen Nolla
30%

3 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
20%

2 / 10 matcher

80%

8 / 10 matcher

Båda Gör Mål
70%

7 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Bästa Målskytt
O. Kiteishvili (5 mål)
Talisca (6 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 8 / 2:a Halvlek: 10
1:a Halvlek: 5 / 2:a Halvlek: 17
Hemmavinster
20%

1V / 5 matcher

80%

4V / 5 matcher

Bortavinster
60%

3V / 5 matcher

40%

2V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
52.6

Ligasvårighet: 55.0, Motståndarkvalitet: 51.0

64.1

Ligasvårighet: 72.0, Motståndarkvalitet: 58.8

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

0%

0V / 0 matcher

Förväntade mål (xG)
1.71

Faktiskt: 1.8 | Diff: +0.09

2.42

Faktiskt: 2.2 | Diff: -0.22

Justerad Styrka
59.4

Anfall: 61.6, Försvar: 71.8, Form: 41.0

69.6

Anfall: 83.7, Försvar: 64.7, Form: 68.5

Analys av Måltider

5

0-15'

2
1

16-30'

1

31-45'

1
6

46-60'

5
1

61-75'

6
5

76-90+'

7
Sturm
Fenerbahçe
Sturm

Styrkeanalys

59.4

Totalt

Anfall 61.6
Försvar 71.8
Form 41.0
Stabilitet 71.2
Fenerbahçe

Styrkeanalys

69.6

Totalt

Anfall 83.7
Försvar 64.7
Form 68.5
Stabilitet 52.0

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

55.0 vs 72.0

Motståndarkvalitet

51.0 vs 58.8

Mot Topplag

0% vs 0%
Sturm logo Sturm
V
Hartberg (44%)
O
RB Salzburg (51%)
O
Österrike (48%)
O
LASK (64%)
O
LASK (69%)
O
Hartberg (39%)
V
Rapid Vienna (53%)
O
RB Salzburg (46%)
Fenerbahçe logo Fenerbahçe
V
Konyaspor (66%)
V
Başakşehir (66%)
F
Galatasaray (69%)
O
Rize (59%)
V
Kayseri (49%)
V
Beşiktaş (60%)
V
Gaziantep (49%)
F
Fatih (60%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Hartberg B
4 - 2 V
44%
RB Salzburg B
1 - 1 O
51%
Österrike H
1 - 1 O
48%
LASK H
1 - 1 O
64%
LASK B
1 - 1 O
69%
Hartberg H
0 - 0 O
39%
Rapid Vienna B
2 - 0 V
53%
RB Salzburg H
1 - 1 O
46%
Österrike B
5 - 2 V
53%
Altach H
2 - 0 V
43%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Konyaspor B
3 - 0 V
66%
Başakşehir H
3 - 1 V
66%
Galatasaray B
0 - 3 F
69%
Rize H
2 - 2 O
59%
Kayseri B
4 - 0 V
49%
Beşiktaş H
1 - 0 V
60%
Gaziantep H
4 - 1 V
49%
Fatih B
0 - 2 F
60%
Samsunspor H
3 - 2 V
62%
Antalyaspor B
2 - 2 O
48%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Fenerbahçe har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 64.1) jämfört med Sturm (SoS: 52.6). Detta innebär att Fenerbahçes statistik väger tyngre.

Fenerbahçe har den offensiva fördelen med 2.2 mål per match mot Sturms 1.8.

Sturm har den defensiva fördelen, med 0.9 insläppta per match mot Fenerbahçes 1.3.

Sturm har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Fenerbahçe har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Hemmaplansfördelen gynnar Fenerbahçe, med 80% hemmavinster.

Sturm är ett starkt bortalag med 60% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.1 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Fenerbahçe har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 10.2 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Sturm

Sturm

VS
Fenerbahçe

Fenerbahçe

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer