Hoppa till innehåll
Jämför Twente vs Slaven

Twente vs Slaven Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Twente vs Slaven: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Twente Twente Hemmalag
Slaven Slaven Bortalag
Twente
75.3
V O O V V V F V V V

Senaste 10 Matcherna

Slaven
31.9
V F O F O F F O F O

Vunna Kategorier

11

Twente

4

Oavgjort

0

Slaven

Prestandaradar

Twente
Slaven

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
70%

7V, 2O, 1F

10%

1V, 4O, 5F

Mål per Match
2.1

21 / 10 matcher

1.2

12 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.0

10 / 10 matcher

1.9

19 / 10 matcher

Målskillnad
+11

+11

-7

-7

Hållen Nolla
20%

2 / 10 matcher

20%

2 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
70%

7 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Båda Gör Mål
70%

7 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Bästa Målskytt
K. Hlynsson (6 mål)
M. Dabro (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 9 / 2:a Halvlek: 12
1:a Halvlek: 6 / 2:a Halvlek: 6
Hemmavinster
67%

4V / 6 matcher

20%

1V / 5 matcher

Bortavinster
75%

3V / 4 matcher

0%

0V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
62.1

Ligasvårighet: 80.0, Motståndarkvalitet: 62.5

35.1

Ligasvårighet: 45.0, Motståndarkvalitet: 48.8

Mot Topplag
33%

1V / 3 matcher

0%

0V / 1 matcher

Förväntade mål (xG)
2.55

Faktiskt: 2.1 | Diff: -0.45

1.04

Faktiskt: 1.2 | Diff: +0.16

Justerad Styrka
75.3

Anfall: 78.5, Försvar: 74.7, Form: 78.5

31.9

Anfall: 34.0, Försvar: 31.2, Form: 8.5

Analys av Måltider

2

0-15'

1
3

16-30'

3

31-45'

5
8

46-60'

3
3

61-75'

2
2

76-90+'

1
Twente
Slaven
Twente

Styrkeanalys

75.3

Totalt

Anfall 78.5
Försvar 74.7
Form 78.5
Stabilitet 63.7
Slaven

Styrkeanalys

31.9

Totalt

Anfall 34.0
Försvar 31.2
Form 8.5
Stabilitet 75.7

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

80.0 vs 45.0

Motståndarkvalitet

62.5 vs 48.8

Mot Topplag

33% vs 0%
Twente logo Twente
V
Sparta (44%)
O
AZ (72%)
O
NEC (64%)
V
Volendam (49%)
V
Ajax (67%)
V
Fortuna (61%)
F
Utrecht (70%)
V
Go Ahead (70%)
Slaven logo Slaven
V
Gorica (44%)
F
Istra (46%)
O
Vukovar (32%)
F
Lokomotiva (49%)
O
Hajduk (53%)
F
Varaždin (54%)
F
Rijeka (44%)
O
Osijek (40%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Sparta H
4 - 0 V
44%
AZ B
2 - 2 O
72%
NEC H
1 - 1 O
64%
Volendam H
2 - 1 V
49%
Ajax B
2 - 1 V
67%
Fortuna B
2 - 1 V
61%
Utrecht H
0 - 2 F
70%
Go Ahead B
4 - 1 V
70%
Feyenoord H
2 - 0 V
67%
Groningen H
2 - 1 V
61%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Gorica H
1 - 0 V
44%
Istra B
1 - 3 F
46%
Vukovar H
2 - 2 O
32%
Lokomotiva B
1 - 2 F
49%
Hajduk H
2 - 2 O
53%
Varaždin B
1 - 2 F
54%
Rijeka H
0 - 2 F
44%
Osijek H
0 - 0 O
40%
Dinamo Zagreb B
2 - 4 F
76%
Gorica B
2 - 2 O
50%

AI-Analys

När vi tittar på råstatistiken verkar båda lagen vara i form, men tillämpningen av spelschemasvårighets-filtret avslöjar en mycket tydligare bild.

Twente har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 62.1) jämfört med Slaven (SoS: 35.1). Detta innebär att Twentes statistik väger tyngre.

Twente har den offensiva fördelen med 2.1 mål per match mot Slavens 1.2.

Defensivt är Twente överlägset, med bara 1.0 insläppta mål per match och 2 hållna nollor, medan Slaven släpper in 1.9 per match.

Twente har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 3 matcher.

Twente är ett starkt bortalag med 75% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.1 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Baserat på vår omfattande analys är Twente den klara favoriten. Överlägsenhet i anfall (78.5), försvar (74.7) och form (78.5) lämnar lite utrymme för tvivel. Slaven behöver en exceptionell prestation.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Twente

Twente

VS
Slaven

Slaven

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer