Hoppa till innehåll
Jämför Vojvodina vs Górnik

Vojvodina vs Górnik Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Vojvodina vs Górnik: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Vojvodina Vojvodina Hemmalag
Górnik Górnik Bortalag
Vojvodina
57.5
V V O O F V O V V V

Senaste 10 Matcherna

Górnik
50.0
F V V O V O V O F F

Vunna Kategorier

11

Vojvodina

3

Oavgjort

1

Górnik

Prestandaradar

Vojvodina
Górnik

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
60%

6V, 3O, 1F

40%

4V, 3O, 3F

Mål per Match
1.7

17 / 10 matcher

1.1

11 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.8

8 / 10 matcher

0.9

9 / 10 matcher

Målskillnad
+9

+9

+2

+2

Hållen Nolla
60%

6 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
50%

5 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Båda Gör Mål
40%

4 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Bästa Målskytt
M. Veličković (3 mål)
R. Janicki (2 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 6 / 2:a Halvlek: 11
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 7
Hemmavinster
67%

4V / 6 matcher

60%

3V / 5 matcher

Bortavinster
50%

2V / 4 matcher

20%

1V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
40.5

Ligasvårighet: 55.0, Motståndarkvalitet: 52.9

54.8

Ligasvårighet: 57.0, Motståndarkvalitet: 53.4

Mot Topplag
0%

0V / 1 matcher

0%

0V / 0 matcher

Förväntade mål (xG)
1.62

Faktiskt: 1.7 | Diff: +0.08

1.14

Faktiskt: 1.1 | Diff: -0.04

Justerad Styrka
57.5

Anfall: 51.3, Försvar: 66.4, Form: 54.3

50.0

Anfall: 38.4, Försvar: 73.4, Form: 41.9

Analys av Måltider

0-15'

1
4

16-30'

1
2

31-45'

2
1

46-60'

5

61-75'

2
5

76-90+'

5
Vojvodina
Górnik
Vojvodina

Styrkeanalys

57.5

Totalt

Anfall 51.3
Försvar 66.4
Form 54.3
Stabilitet 61.3
Górnik

Styrkeanalys

50.0

Totalt

Anfall 38.4
Försvar 73.4
Form 41.9
Stabilitet 50.5

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

55.0 vs 57.0

Motståndarkvalitet

52.9 vs 53.4

Mot Topplag

0% vs 0%
Vojvodina logo Vojvodina
V
Čukarički (46%)
V
Radnik (55%)
O
Železničar P (57%)
O
Partizan (52%)
F
Red Star (74%)
V
Radnički Niš (44%)
O
FK IMT (63%)
V
Napredak (29%)
Górnik logo Górnik
F
Zagłębie (49%)
V
Jagiellonia (53%)
V
Kielce (43%)
O
Legia (64%)
V
Cracovia (40%)
O
Widzew (59%)
V
Raków (54%)
O
Motor (59%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Čukarički H
1 - 0 V
46%
Radnik B
4 - 1 V
55%
Železničar P H
0 - 0 O
57%
Partizan H
0 - 0 O
52%
Red Star B
1 - 4 F
74%
Radnički Niš H
3 - 2 V
44%
FK IMT B
0 - 0 O
63%
Napredak H
4 - 1 V
29%
Radnički Krag B
1 - 0 V
57%
Partizan H
3 - 0 V
52%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Zagłębie H
0 - 2 F
49%
Jagiellonia B
2 - 1 V
53%
Kielce H
1 - 0 V
43%
Legia B
1 - 1 O
64%
Cracovia H
3 - 0 V
40%
Widzew B
0 - 0 O
59%
Raków H
3 - 1 V
54%
Motor B
0 - 0 O
59%
GKS Katowice B
1 - 3 F
64%
Pogoń H
0 - 1 F
49%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Górnik har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 54.8) jämfört med Vojvodina (SoS: 40.5). Detta innebär att Górniks statistik väger tyngre.

Vojvodina har den offensiva fördelen med 1.7 mål per match mot Górniks 1.1.

Båda försvar är jämförbara, med Vojvodina på 0.8 och Górnik på 0.9 insläppta per match.

Górnik har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.2 mål totalt. Under 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Vojvodina har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 7.5 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Vojvodina

Vojvodina

VS
Górnik

Górnik

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer