Hoppa till innehåll
Jämför Vojvodina vs GC Zürich

Vojvodina vs GC Zürich Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Vojvodina vs GC Zürich: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Vojvodina Vojvodina Hemmalag
GC Zürich GC Zürich Bortalag
Vojvodina
57.5
V V O O F V O V V V

Senaste 10 Matcherna

GC Zürich
27.9
V F F F V F F F F F

Vunna Kategorier

9

Vojvodina

3

Oavgjort

3

GC Zürich

Prestandaradar

Vojvodina
GC Zürich

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
60%

6V, 3O, 1F

20%

2V, 0O, 8F

Mål per Match
1.7

17 / 10 matcher

1.0

10 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.8

8 / 10 matcher

2.6

26 / 10 matcher

Målskillnad
+9

+9

-16

-16

Hållen Nolla
60%

6 / 10 matcher

10%

1 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
50%

5 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Båda Gör Mål
40%

4 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Bästa Målskytt
M. Veličković (3 mål)
D. Abels (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 6 / 2:a Halvlek: 11
1:a Halvlek: 5 / 2:a Halvlek: 5
Hemmavinster
67%

4V / 6 matcher

20%

1V / 5 matcher

Bortavinster
50%

2V / 4 matcher

20%

1V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
40.5

Ligasvårighet: 55.0, Motståndarkvalitet: 52.9

50.4

Ligasvårighet: 49.0, Motståndarkvalitet: 51.3

Mot Topplag
0%

0V / 1 matcher

0%

0V / 0 matcher

Förväntade mål (xG)
1.62

Faktiskt: 1.7 | Diff: +0.08

1.0

Faktiskt: 1.0 | Diff: 0.0

Justerad Styrka
57.5

Anfall: 51.3, Försvar: 66.4, Form: 54.3

27.9

Anfall: 33.5, Försvar: 13.4, Form: 20.1

Analys av Måltider

0-15'

1
4

16-30'

2
2

31-45'

2
1

46-60'

1
5

61-75'

3
5

76-90+'

1
Vojvodina
GC Zürich
Vojvodina

Styrkeanalys

57.5

Totalt

Anfall 51.3
Försvar 66.4
Form 54.3
Stabilitet 61.3
GC Zürich

Styrkeanalys

27.9

Totalt

Anfall 33.5
Försvar 13.4
Form 20.1
Stabilitet 56.8

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

55.0 vs 49.0

Motståndarkvalitet

52.9 vs 51.3

Mot Topplag

0% vs 0%
Vojvodina logo Vojvodina
V
Čukarički (46%)
V
Radnik (55%)
O
Železničar P (57%)
O
Partizan (52%)
F
Red Star (74%)
V
Radnički Niš (44%)
O
FK IMT (63%)
V
Napredak (29%)
GC Zürich logo GC Zürich
V
Winterthur (42%)
F
Zürich (42%)
F
Servette (65%)
F
Luzern (56%)
V
Winterthur (42%)
F
Sion (62%)
F
Servette (66%)
F
Thun (49%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Čukarički H
1 - 0 V
46%
Radnik B
4 - 1 V
55%
Železničar P H
0 - 0 O
57%
Partizan H
0 - 0 O
52%
Red Star B
1 - 4 F
74%
Radnički Niš H
3 - 2 V
44%
FK IMT B
0 - 0 O
63%
Napredak H
4 - 1 V
29%
Radnički Krag B
1 - 0 V
57%
Partizan H
3 - 0 V
52%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Winterthur H
3 - 2 V
42%
Zürich B
1 - 2 F
42%
Servette H
0 - 2 F
65%
Luzern H
1 - 2 F
56%
Winterthur B
2 - 0 V
42%
Sion H
0 - 4 F
62%
Servette B
0 - 5 F
66%
Thun B
1 - 5 F
49%
Lausanne H
2 - 3 F
38%
Basel B
0 - 1 F
51%

AI-Analys

När vi tittar på råstatistiken verkar båda lagen vara i form, men tillämpningen av spelschemasvårighets-filtret avslöjar en mycket tydligare bild.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 40.5 vs 50.4), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Vojvodina har den offensiva fördelen med 1.7 mål per match mot GC Zürichs 1.0.

Defensivt är Vojvodina överlägset, med bara 0.8 insläppta mål per match och 6 hållna nollor, medan GC Zürich släpper in 2.6 per match.

GC Zürich har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.0 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Vojvodina framstår som favorit. Med en starkare totalrating (57.5 vs 27.9) bör de kontrollera matchen.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Vojvodina

Vojvodina

VS
GC Zürich

GC Zürich

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer