Hoppa till innehåll
Jämför Westerlo vs Strasbourg

Westerlo vs Strasbourg Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Westerlo vs Strasbourg: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Westerlo Westerlo Hemmalag
Strasbourg Strasbourg Bortalag
Westerlo
45.7
F O F V F V V O F V

Senaste 10 Matcherna

Strasbourg
41.4
O F F F V F F V F V

Vunna Kategorier

11

Westerlo

2

Oavgjort

2

Strasbourg

Prestandaradar

Westerlo
Strasbourg

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 2O, 4F

30%

3V, 1O, 6F

Mål per Match
1.4

14 / 10 matcher

1.2

12 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.5

15 / 10 matcher

1.5

15 / 10 matcher

Målskillnad
-1

-1

-3

-3

Hållen Nolla
40%

4 / 10 matcher

10%

1 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
60%

6 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Båda Gör Mål
50%

5 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Bästa Målskytt
Nacho Ferri (4 mål)
J. Enciso (3 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 3 / 2:a Halvlek: 11
1:a Halvlek: 7 / 2:a Halvlek: 5
Hemmavinster
20%

1V / 5 matcher

33%

2V / 6 matcher

Bortavinster
60%

3V / 5 matcher

25%

1V / 4 matcher

Spelschemasvårighet
51.3

Ligasvårighet: 59.5, Motståndarkvalitet: 54.9

52.9

Ligasvårighet: 78.7, Motståndarkvalitet: 61.3

Mot Topplag
33%

1V / 3 matcher

0%

0V / 2 matcher

Förväntade mål (xG)
1.42

Faktiskt: 1.4 | Diff: -0.02

1.31

Faktiskt: 1.2 | Diff: -0.11

Justerad Styrka
45.7

Anfall: 47.3, Försvar: 50.6, Form: 40.5

41.4

Anfall: 41.2, Försvar: 51.4, Form: 30.9

Analys av Måltider

2

0-15'

16-30'

3
1

31-45'

3
3

46-60'

1
4

61-75'

3
4

76-90+'

2
Westerlo
Strasbourg
Westerlo

Styrkeanalys

45.7

Totalt

Anfall 47.3
Försvar 50.6
Form 40.5
Stabilitet 44.8
Strasbourg

Styrkeanalys

41.4

Totalt

Anfall 41.2
Försvar 51.4
Form 30.9
Stabilitet 46.0

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

59.5 vs 78.7

Motståndarkvalitet

54.9 vs 61.3

Mot Topplag

33% vs 0%
Westerlo logo Westerlo
F
Genk (54%)
O
OHL (35%)
F
Antwerp (40%)
V
OHL (40%)
F
Genk (49%)
V
Standard (72%)
V
Charleroi (57%)
O
Standard (72%)
Strasbourg logo Strasbourg
O
Angers (52%)
F
Rayo (68%)
F
Toulouse (57%)
F
Rayo (73%)
V
Lorient (69%)
F
Nice (39%)
F
Rennes (75%)
V
Mainz 05 (60%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Genk B
0 - 3 F
54%
OHL H
3 - 3 O
35%
Antwerp H
2 - 4 F
40%
OHL B
2 - 0 V
40%
Genk H
1 - 2 F
49%
Standard B
2 - 1 V
72%
Charleroi H
2 - 0 V
57%
Standard B
0 - 0 O
72%
Club Brugge H
1 - 2 F
78%
OHL B
1 - 0 V
52%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Angers B
1 - 1 O
52%
Rayo H
0 - 1 F
68%
Toulouse H
1 - 2 F
57%
Rayo B
0 - 1 F
73%
Lorient B
3 - 2 V
69%
Nice H
0 - 2 F
39%
Rennes H
0 - 3 F
75%
Mainz 05 H
4 - 0 V
60%
Mainz 05 B
0 - 2 F
65%
Nice H
3 - 1 V
55%

AI-Analys

Detta är en fascinerande match mellan två jämnstarka lag. De råa siffrorna berättar en historia, men analysen av motståndarnas kvalitet tillför avgörande kontext.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 51.3 vs 52.9), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Westerlo på 1.4 och Strasbourg på 1.2 mål per match.

Båda försvar är jämförbara, med Westerlo på 1.5 och Strasbourg på 1.5 insläppta per match.

Westerlo har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 3 matcher.

Westerlo är ett starkt bortalag med 60% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.8 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Westerlo

Westerlo

VS
Strasbourg

Strasbourg

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer