Hoppa till innehåll
Jämför Westerlo vs Vitória SC

Westerlo vs Vitória SC Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Westerlo vs Vitória SC: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Westerlo Westerlo Hemmalag
Vitória SC Vitória SC Bortalag
Westerlo
45.7
F O F V F V V O F V

Senaste 10 Matcherna

Vitória SC
42.2
F F V V O V F F F O

Vunna Kategorier

10

Westerlo

3

Oavgjort

2

Vitória SC

Prestandaradar

Westerlo
Vitória SC

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 2O, 4F

30%

3V, 2O, 5F

Mål per Match
1.4

14 / 10 matcher

1.2

12 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.5

15 / 10 matcher

1.5

15 / 10 matcher

Målskillnad
-1

-1

-3

-3

Hållen Nolla
40%

4 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
60%

6 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Båda Gör Mål
50%

5 / 10 matcher

40%

4 / 10 matcher

Bästa Målskytt
Nacho Ferri (4 mål)
Samu (4 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 3 / 2:a Halvlek: 11
1:a Halvlek: 4 / 2:a Halvlek: 8
Hemmavinster
20%

1V / 5 matcher

40%

2V / 5 matcher

Bortavinster
60%

3V / 5 matcher

20%

1V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
51.3

Ligasvårighet: 59.5, Motståndarkvalitet: 54.9

54.0

Ligasvårighet: 79.0, Motståndarkvalitet: 63.9

Mot Topplag
33%

1V / 3 matcher

0%

0V / 3 matcher

Förväntade mål (xG)
1.42

Faktiskt: 1.4 | Diff: -0.02

1.39

Faktiskt: 1.2 | Diff: -0.19

Justerad Styrka
45.7

Anfall: 47.3, Försvar: 50.6, Form: 40.5

42.2

Anfall: 41.6, Försvar: 52.0, Form: 31.2

Analys av Måltider

2

0-15'

1

16-30'

3
1

31-45'

3

46-60'

3
4

61-75'

3
4

76-90+'

2
Westerlo
Vitória SC
Westerlo

Styrkeanalys

45.7

Totalt

Anfall 47.3
Försvar 50.6
Form 40.5
Stabilitet 44.8
Vitória SC

Styrkeanalys

42.2

Totalt

Anfall 41.6
Försvar 52.0
Form 31.2
Stabilitet 49.3

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

59.5 vs 79.0

Motståndarkvalitet

54.9 vs 63.9

Mot Topplag

33% vs 0%
Westerlo logo Westerlo
F
Genk (54%)
O
OHL (35%)
F
Antwerp (40%)
V
OHL (40%)
F
Genk (49%)
V
Standard (72%)
V
Charleroi (57%)
O
Standard (72%)
Vitória SC logo Vitória SC
F
Casa Pia (48%)
F
Sporting (75%)
V
Rio Ave (61%)
V
Gil Vicente (60%)
O
AVS (64%)
V
Tondela (52%)
F
Benfica (80%)
F
Famalicão (69%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Genk B
0 - 3 F
54%
OHL H
3 - 3 O
35%
Antwerp H
2 - 4 F
40%
OHL B
2 - 0 V
40%
Genk H
1 - 2 F
49%
Standard B
2 - 1 V
72%
Charleroi H
2 - 0 V
57%
Standard B
0 - 0 O
72%
Club Brugge H
1 - 2 F
78%
OHL B
1 - 0 V
52%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Casa Pia H
0 - 1 F
48%
Sporting B
1 - 5 F
75%
Rio Ave H
2 - 0 V
61%
Gil Vicente B
1 - 0 V
60%
AVS B
1 - 1 O
64%
Tondela H
5 - 0 V
52%
Benfica B
0 - 3 F
80%
Famalicão H
1 - 2 F
69%
Santa Clara B
0 - 2 F
71%
Alverca H
1 - 1 O
59%

AI-Analys

Detta är en fascinerande match mellan två jämnstarka lag. De råa siffrorna berättar en historia, men analysen av motståndarnas kvalitet tillför avgörande kontext.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 51.3 vs 54.0), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Westerlo på 1.4 och Vitória SC på 1.2 mål per match.

Båda försvar är jämförbara, med Westerlo på 1.5 och Vitória SC på 1.5 insläppta per match.

Westerlo har haft svårt mot topplag och bara vunnit 1 av 3 matcher.

Vitória SC har haft svårt mot topplag och bara vunnit 0 av 3 matcher.

Westerlo är ett starkt bortalag med 60% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.8 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — möjligt.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Westerlo

Westerlo

VS
Vitória SC

Vitória SC

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer