Hoppa till innehåll
Jämför Winterthur vs Zlín

Winterthur vs Zlín Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Winterthur vs Zlín: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Winterthur Winterthur Hemmalag
Zlín Zlín Bortalag
Winterthur
37.1
V O F F F F V O O F

Senaste 10 Matcherna

Zlín
37.7
F O V F V F F F F V

Vunna Kategorier

3

Winterthur

3

Oavgjort

9

Zlín

Prestandaradar

Winterthur
Zlín

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
20%

2V, 3O, 5F

30%

3V, 1O, 6F

Mål per Match
1.3

13 / 10 matcher

1.6

16 / 10 matcher

Insläppta per Match
1.9

19 / 10 matcher

2.5

25 / 10 matcher

Målskillnad
-6

-6

-9

-9

Hållen Nolla
0%

0 / 10 matcher

10%

1 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
60%

6 / 10 matcher

90%

9 / 10 matcher

Båda Gör Mål
80%

8 / 10 matcher

80%

8 / 10 matcher

Bästa Målskytt
N. Burkart (4 mål)
T. Poznar (6 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 9 / 2:a Halvlek: 4
1:a Halvlek: 8 / 2:a Halvlek: 8
Hemmavinster
20%

1V / 5 matcher

50%

3V / 6 matcher

Bortavinster
20%

1V / 5 matcher

0%

0V / 4 matcher

Spelschemasvårighet
49.1

Ligasvårighet: 48.0, Motståndarkvalitet: 49.8

55.7

Ligasvårighet: 58.0, Motståndarkvalitet: 54.1

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

0%

0V / 0 matcher

Förväntade mål (xG)
1.36

Faktiskt: 1.3 | Diff: -0.06

1.65

Faktiskt: 1.6 | Diff: -0.05

Justerad Styrka
37.1

Anfall: 42.9, Försvar: 36.3, Form: 19.8

37.7

Anfall: 56.4, Försvar: 17.6, Form: 31.7

Analys av Måltider

2

0-15'

3
2

16-30'

1
4

31-45'

4
3

46-60'

1
1

61-75'

3
1

76-90+'

4
Winterthur
Zlín
Winterthur

Styrkeanalys

37.1

Totalt

Anfall 42.9
Försvar 36.3
Form 19.8
Stabilitet 61.3
Zlín

Styrkeanalys

37.7

Totalt

Anfall 56.4
Försvar 17.6
Form 31.7
Stabilitet 46.0

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

48.0 vs 58.0

Motståndarkvalitet

49.8 vs 54.1

Mot Topplag

0% vs 0%
Winterthur logo Winterthur
V
Lausanne (42%)
O
Zürich (36%)
F
Servette (67%)
F
GC Zürich (27%)
F
Lausanne (44%)
F
Basel (46%)
V
Luzern (52%)
O
Sion (66%)
Zlín logo Zlín
F
Teplice (49%)
O
Ml. Boleslav (66%)
V
Dukla (46%)
F
Pardubice (62%)
V
Teplice (49%)
F
Bohemians (58%)
F
Jablonec (44%)
F
Slavia Prague (69%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Lausanne H
2 - 1 V
42%
Zürich H
2 - 2 O
36%
Servette B
3 - 5 F
67%
GC Zürich H
0 - 2 F
27%
Lausanne B
1 - 2 F
44%
Basel H
0 - 2 F
46%
Luzern B
2 - 1 V
52%
Sion B
1 - 1 O
66%
Servette H
1 - 1 O
58%
St.Gallen B
1 - 2 F
60%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Teplice H
2 - 4 F
49%
Ml. Boleslav B
1 - 1 O
66%
Dukla H
2 - 1 V
46%
Pardubice B
1 - 3 F
62%
Teplice H
3 - 2 V
49%
Bohemians B
1 - 2 F
58%
Jablonec H
0 - 3 F
44%
Slavia Prague H
1 - 3 F
69%
Ostrava B
2 - 6 F
39%
Plzeň H
3 - 0 V
59%

AI-Analys

Detta är en fascinerande match mellan två jämnstarka lag. De råa siffrorna berättar en historia, men analysen av motståndarnas kvalitet tillför avgörande kontext.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 49.1 vs 55.7), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Zlín har den offensiva fördelen med 1.6 mål per match mot Winterthurs 1.3.

Winterthur har den defensiva fördelen, med 1.9 insläppta per match mot Zlíns 2.5.

Winterthur har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Zlín har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 3.7 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Detta är en äkta slantsingling. Båda lagen är anmärkningsvärt jämnstarka i alla mått.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Winterthur

Winterthur

VS
Zlín

Zlín

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer