Hoppa till innehåll
Jämför Železničar P vs Genk

Železničar P vs Genk Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Železničar P vs Genk: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Železničar P Železničar P Hemmalag
Genk Genk Bortalag
Železničar P
57.4
O V O O F V V F V O

Senaste 10 Matcherna

Genk
50.6
V F O O V O V O F V

Vunna Kategorier

7

Železničar P

5

Oavgjort

3

Genk

Prestandaradar

Železničar P
Genk

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
40%

4V, 4O, 2F

40%

4V, 4O, 2F

Mål per Match
1.7

17 / 10 matcher

1.6

16 / 10 matcher

Insläppta per Match
0.9

9 / 10 matcher

1.6

16 / 10 matcher

Målskillnad
+8

+8

0

0

Hållen Nolla
50%

5 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
50%

5 / 10 matcher

50%

5 / 10 matcher

Båda Gör Mål
50%

5 / 10 matcher

60%

6 / 10 matcher

Bästa Målskytt
K. Karikari (4 mål)
A. Bibout (4 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 6 / 2:a Halvlek: 11
1:a Halvlek: 6 / 2:a Halvlek: 10
Hemmavinster
60%

3V / 5 matcher

40%

2V / 5 matcher

Bortavinster
20%

1V / 5 matcher

40%

2V / 5 matcher

Spelschemasvårighet
55.1

Ligasvårighet: 55.0, Motståndarkvalitet: 55.2

56.0

Ligasvårighet: 60.6, Motståndarkvalitet: 52.9

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

0%

0V / 0 matcher

Förväntade mål (xG)
1.64

Faktiskt: 1.7 | Diff: +0.06

1.53

Faktiskt: 1.6 | Diff: +0.07

Justerad Styrka
57.4

Anfall: 59.6, Försvar: 73.6, Form: 42.0

50.6

Anfall: 56.5, Försvar: 49.5, Form: 42.4

Analys av Måltider

0-15'

2
2

16-30'

1
3

31-45'

1
3

46-60'

4
3

61-75'

5
6

76-90+'

3
Železničar P
Genk
Železničar P

Styrkeanalys

57.4

Totalt

Anfall 59.6
Försvar 73.6
Form 42.0
Stabilitet 56.8
Genk

Styrkeanalys

50.6

Totalt

Anfall 56.5
Försvar 49.5
Form 42.4
Stabilitet 56.8

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

55.0 vs 60.6

Motståndarkvalitet

55.2 vs 52.9

Mot Topplag

0% vs 0%
Železničar P logo Železničar P
O
Radnik (50%)
V
OFK (53%)
O
Vojvodina (68%)
O
Red Star (69%)
F
Partizan (57%)
V
Javor (56%)
V
Novi Pazar (41%)
F
Čukarički (50%)
Genk logo Genk
V
Westerlo (45%)
F
Charleroi (51%)
O
Standard (55%)
O
Charleroi (46%)
V
Westerlo (50%)
O
OHL (47%)
V
Antwerp (57%)
O
La Louvière (54%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Radnik H
1 - 1 O
50%
OFK H
2 - 0 V
53%
Vojvodina B
0 - 0 O
68%
Red Star H
2 - 2 O
69%
Partizan B
1 - 2 F
57%
Javor B
2 - 1 V
56%
Novi Pazar H
2 - 0 V
41%
Čukarički B
2 - 3 F
50%
Mladost Lučani H
5 - 0 V
48%
TSC B
0 - 0 O
60%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Westerlo H
3 - 0 V
45%
Charleroi B
0 - 2 F
51%
Standard H
1 - 1 O
55%
Charleroi H
1 - 1 O
46%
Westerlo B
2 - 1 V
50%
OHL H
0 - 0 O
47%
Antwerp B
2 - 1 V
57%
La Louvière B
5 - 5 O
54%
Freiburg B
1 - 5 F
69%
Sint-Truiden H
1 - 0 V
55%

AI-Analys

Statistiken pekar i en tydlig riktning i denna match, även om underdogen inte bör underskattas.

Båda lagen har mött liknande nivåer av motstånd (SoS: 55.1 vs 56.0), vilket gör råstatistiken till en pålitlig jämförelsebas.

Båda lagen är jämnstarka i anfall, med Železničar P på 1.7 och Genk på 1.6 mål per match.

Železničar P har den defensiva fördelen, med 0.9 insläppta per match mot Genks 1.6.

Železničar P har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Genk har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 2.9 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Železničar P har fördelen enligt justerade mått, men resultatet är långt ifrån givet. Skillnaden på 6.8 poäng antyder en jämn match.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Železničar P

Železničar P

VS
Genk

Genk

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer