Hoppa till innehåll
Jämför Zlín vs Bayern Munich

Zlín vs Bayern Munich Head-to-Head Statistik och Formjämförelse

Jämför Zlín vs Bayern Munich: statistik i direkta möten, senaste form, mål, defensivt facit och styrkeindikatorer från de senaste matcherna.

Zlín Zlín Hemmalag
Bayern Munich Bayern Munich Bortalag
Zlín
37.7
F O V F V F F F F V

Senaste 10 Matcherna

Bayern Munich
78.0
V O O F V V V V V V

Vunna Kategorier

2

Zlín

2

Oavgjort

11

Bayern Munich

Prestandaradar

Zlín
Bayern Munich

Statistisk Jämförelse

Vinstprocent
30%

3V, 1O, 6F

70%

7V, 2O, 1F

Mål per Match
1.6

16 / 10 matcher

3.0

30 / 10 matcher

Insläppta per Match
2.5

25 / 10 matcher

1.8

18 / 10 matcher

Målskillnad
-9

-9

+12

+12

Hållen Nolla
10%

1 / 10 matcher

30%

3 / 10 matcher

Över 2,5 Mål
90%

9 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Båda Gör Mål
80%

8 / 10 matcher

70%

7 / 10 matcher

Bästa Målskytt
T. Poznar (6 mål)
H. Kane (7 mål)
Mål per Halvlek
1:a Halvlek: 8 / 2:a Halvlek: 8
1:a Halvlek: 11 / 2:a Halvlek: 19
Hemmavinster
50%

3V / 6 matcher

50%

2V / 4 matcher

Bortavinster
0%

0V / 4 matcher

83%

5V / 6 matcher

Spelschemasvårighet
55.7

Ligasvårighet: 58.0, Motståndarkvalitet: 54.1

74.0

Ligasvårighet: 88.8, Motståndarkvalitet: 67.1

Mot Topplag
0%

0V / 0 matcher

60%

3V / 5 matcher

Förväntade mål (xG)
1.65

Faktiskt: 1.6 | Diff: -0.05

3.73

Faktiskt: 3.0 | Diff: -0.73

Justerad Styrka
37.7

Anfall: 56.4, Försvar: 17.6, Form: 31.7

78.0

Anfall: 100, Försvar: 49.6, Form: 86.8

Analys av Måltider

3

0-15'

2
1

16-30'

2
4

31-45'

7
1

46-60'

7
3

61-75'

4
4

76-90+'

8
Zlín
Bayern Munich
Zlín

Styrkeanalys

37.7

Totalt

Anfall 56.4
Försvar 17.6
Form 31.7
Stabilitet 46.0
Bayern Munich

Styrkeanalys

78.0

Totalt

Anfall 100
Försvar 49.6
Form 86.8
Stabilitet 63.7

Spelschemasvårighet

Mäter motståndarnas svårighetsgrad.

Ligasvårighet

58.0 vs 88.8

Motståndarkvalitet

54.1 vs 67.1

Mot Topplag

0% vs 60%
Zlín logo Zlín
F
Teplice (49%)
O
Ml. Boleslav (66%)
V
Dukla (46%)
F
Pardubice (62%)
V
Teplice (49%)
F
Bohemians (58%)
F
Jablonec (44%)
F
Slavia Prague (69%)
Bayern Munich logo Bayern Munich
V
Wolfsburg (55%)
O
Paris SG (83%)
O
Heidenheim (62%)
F
Paris SG (88%)
V
Mainz 05 (70%)
V
Leverkusen (51%)
V
Stuttgart (70%)
V
Real Madrid (66%)

Motståndarkvalitet: Motståndarkvalitet kombinerar ligans styrka, senaste poängform, målskillnad och hemma/borta-kontext. Det mäter inte bara klubbens storlek eller rykte.

Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Teplice H
2 - 4 F
49%
Ml. Boleslav B
1 - 1 O
66%
Dukla H
2 - 1 V
46%
Pardubice B
1 - 3 F
62%
Teplice H
3 - 2 V
49%
Bohemians B
1 - 2 F
58%
Jablonec H
0 - 3 F
44%
Slavia Prague H
1 - 3 F
69%
Ostrava B
2 - 6 F
39%
Plzeň H
3 - 0 V
59%
Motståndardetaljer
Motståndardetaljer
Resultat
Kval.
Wolfsburg B
1 - 0 V
55%
Paris SG H
1 - 1 O
83%
Heidenheim H
3 - 3 O
62%
Paris SG B
4 - 5 F
88%
Mainz 05 B
4 - 3 V
70%
Leverkusen B
2 - 0 V
51%
Stuttgart H
4 - 2 V
70%
Real Madrid H
4 - 3 V
66%
St. Pauli B
5 - 0 V
55%
Real Madrid B
2 - 1 V
71%

AI-Analys

När vi tittar på råstatistiken verkar båda lagen vara i form, men tillämpningen av spelschemasvårighets-filtret avslöjar en mycket tydligare bild.

Bayern Munich har mött betydligt starkare motstånd (SoS: 74.0) jämfört med Zlín (SoS: 55.7). Detta innebär att Bayern Munichs statistik väger tyngre.

Bayern Munichs anfall är på en annan nivå, med i snitt 3.0 mål per match och H. Kane i spetsen med 7 mål. Zlín gör bara 1.6 per match.

Bayern Munich har den defensiva fördelen, med 1.8 insläppta per match mot Zlíns 2.5.

Zlín har inte mött topplag nyligen, vilket gör det svårt att bedöma deras tak.

Bayern Munich har bevisat sitt värde mot topplag och vunnit 3 av 5 matcher.

Bayern Munich är ett starkt bortalag med 83% vinster, vilket tyder på att de kan prestera oavsett plats.

Baserat på den kombinerade statistiken förväntas 4.5 mål totalt. Över 2,5 mål är den statistiska trenden, båda lagen gör mål — troligt.

Baserat på vår omfattande analys är Bayern Munich den klara favoriten. Överlägsenhet i anfall (100), försvar (49.6) och form (86.8) lämnar lite utrymme för tvivel. Zlín behöver en exceptionell prestation.

Matchsimulator

AI-driven matchsimulering baserad på verklig statistik

Zlín

Zlín

VS
Bayern Munich

Bayern Munich

För att eliminera ögonblickets svängningar och slumpmässigheter i H2H-möten begränsar vi våra analyser till exakt 10 matcher – varken mer, varken mindre. Denna fokuserade metod är vår obestridda gyllene standard som i sin renaste form avslöjar det taktiska och psykologiska överläget lagen bygger mot varandra. Vi riktar inte blicken mot dåtidens brus, utan mot den millimeterexakta precisionen i aktuell form.

Populära Lag

Vi använder cookies & local storage för att förbättra din upplevelse. Läs mer