Spring til indhold
Sammenlign Anderlecht vs Angers

Anderlecht vs Angers Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Anderlecht vs Angers: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Anderlecht Anderlecht Hjemmehold
Angers Angers Udehold
Anderlecht
34.9
U T T T S S T T T U

Seneste 10 Kampe

Angers
30.8
U T T U T U T T S T

Vundne Kategorier

9

Anderlecht

2

Uafgjort

4

Angers

Præstationsradar

Anderlecht
Angers

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
20%

2S, 2U, 6T

10%

1S, 3U, 6T

Mål pr. Kamp
1.4

14 / 10 kampe

0.6

6 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
2.1

21 / 10 kampe

1.9

19 / 10 kampe

Målforskel
-7

-7

-13

-13

Rent Bur
0%

0 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
80%

8 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
M. Cvetković (5 mål)
P. Peter (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 10
1. Halvleg: 1 / 2. Halvleg: 5
Hjemmesejr
25%

1S / 4 kampe

0%

0S / 5 kampe

Udesejr
17%

1S / 6 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
44.5

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 59.1

57.7

Ligasværhed: 86.0, Modstanderkvalitet: 66.7

Mod Tophold
0%

0S / 2 kampe

0%

0S / 5 kampe

Forventede mål (xG)
1.41

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.01

0.6

Faktisk: 0.6 | Diff: 0.0

Justeret Styrke
34.9

Angreb: 44.1, Forsvar: 28.4, Form: 18.9

30.8

Angreb: 21.5, Forsvar: 39.5, Form: 10.8

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

1

16-30'

1
2

31-45'

2

46-60'

1
2

61-75'

3
6

76-90+'

1
Anderlecht
Angers
Anderlecht

Styrkeanalyse

34.9

Samlet

Angreb 44.1
Forsvar 28.4
Form 18.9
Stabilitet 59.2
Angers

Styrkeanalyse

30.8

Samlet

Angreb 21.5
Forsvar 39.5
Form 10.8
Stabilitet 74.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

59.5 vs 86.0

Modstanderkvalitet

59.1 vs 66.7

Mod Tophold

0% vs 0%
Anderlecht logo Anderlecht
U
Gent (51%)
T
Club Brugge (66%)
T
R. Union SG (64%)
T
Sint-Truiden (49%)
S
Mechelen (34%)
S
Gent (58%)
T
Club Brugge (83%)
T
Cercle Brugge (58%)
Angers logo Angers
U
Strasbourg (55%)
T
Auxerre (71%)
T
Paris SG (79%)
U
Le Havre (53%)
T
Rennes (80%)
U
Lyon (65%)
T
Lens (76%)
T
Nice (55%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Gent U
1 - 1 U
51%
Club Brugge H
1 - 3 T
66%
R. Union SG H
1 - 3 T
64%
Sint-Truiden U
0 - 2 T
49%
Mechelen U
2 - 1 S
34%
Gent H
3 - 1 S
58%
Club Brugge U
2 - 4 T
83%
Cercle Brugge H
2 - 3 T
58%
Mechelen U
0 - 1 T
45%
Club Brugge U
2 - 2 U
83%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Strasbourg H
1 - 1 U
55%
Auxerre U
1 - 3 T
71%
Paris SG H
0 - 3 T
79%
Le Havre H
1 - 1 U
53%
Rennes U
1 - 2 T
80%
Lyon H
0 - 0 U
65%
Lens U
1 - 5 T
76%
Nice H
0 - 2 T
55%
Nantes U
1 - 0 S
56%
Monaco U
0 - 2 T
77%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Angers har mødt markant stærkere modstand (SoS: 57.7) sammenlignet med Anderlecht (SoS: 44.5). Det betyder, at Angerss statistikker vejer tungere.

Anderlecht har den offensive fordel med 1.4 mål per kamp mod Angerss 0.6.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Anderlecht på 2.1 og Angers på 1.9 indkasserede per kamp.

Angers har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 5 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.0 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Anderlecht

Anderlecht

VS
Angers

Angers

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere