Spring til indhold
Sammenlign Atromitos vs Monaco

Atromitos vs Monaco Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Atromitos vs Monaco: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Atromitos Atromitos Hjemmehold
Monaco Monaco Udehold
Atromitos
53.5
S T T S S S U U T U

Seneste 10 Kampe

Monaco
67.7
T S U U T S S S S S

Vundne Kategorier

1

Atromitos

5

Uafgjort

9

Monaco

Præstationsradar

Atromitos
Monaco

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 3U, 3T

60%

6S, 2U, 2T

Mål pr. Kamp
1.8

18 / 10 kampe

1.8

18 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.3

13 / 10 kampe

1.3

13 / 10 kampe

Målforskel
+5

+5

+5

+5

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
M. Baku (6 mål)
F. Balogun (8 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 10 / 2. Halvleg: 8
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 13
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
54.0

Ligasværhed: 56.0, Modstanderkvalitet: 52.7

69.4

Ligasværhed: 86.0, Modstanderkvalitet: 64.4

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

50%

2S / 4 kampe

Forventede mål (xG)
1.99

Faktisk: 1.8 | Diff: -0.19

2.08

Faktisk: 1.8 | Diff: -0.28

Justeret Styrke
53.5

Angreb: 62.4, Forsvar: 58.9, Form: 41.6

67.7

Angreb: 71.6, Forsvar: 67.7, Form: 71.6

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

1
2

16-30'

3
5

31-45'

1
2

46-60'

5
4

61-75'

6
3

76-90+'

2
Atromitos
Monaco
Atromitos

Styrkeanalyse

53.5

Samlet

Angreb 62.4
Forsvar 58.9
Form 41.6
Stabilitet 50.5
Monaco

Styrkeanalyse

67.7

Samlet

Angreb 71.6
Forsvar 67.7
Form 71.6
Stabilitet 52.0

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

56.0 vs 86.0

Modstanderkvalitet

52.7 vs 64.4

Mod Tophold

0% vs 50%
Atromitos logo Atromitos
S
Kifisia (54%)
T
Panaitolikos (48%)
T
Asteras (61%)
S
Asteras (56%)
S
Panserraikos (54%)
S
Larissa (41%)
U
Kifisia (49%)
U
Panaitolikos (53%)
Monaco logo Monaco
T
Lille (73%)
S
Metz (48%)
U
Toulouse (62%)
U
Auxerre (66%)
T
Paris FC (77%)
S
Marseille (61%)
S
Lyon (70%)
S
Brest (56%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Kifisia U
3 - 0 S
54%
Panaitolikos H
1 - 2 T
48%
Asteras U
2 - 4 T
61%
Asteras H
2 - 1 S
56%
Panserraikos U
4 - 0 S
54%
Larissa H
3 - 2 S
41%
Kifisia H
0 - 0 U
49%
Panaitolikos U
1 - 1 U
53%
Levadiakos U
0 - 1 T
49%
AEK Athens H
2 - 2 U
62%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Lille H
0 - 1 T
73%
Metz U
2 - 1 S
48%
Toulouse U
2 - 2 U
62%
Auxerre H
2 - 2 U
66%
Paris FC U
1 - 4 T
77%
Marseille H
2 - 1 S
61%
Lyon U
2 - 1 S
70%
Brest H
2 - 0 S
56%
Paris SG U
3 - 1 S
84%
Angers H
2 - 0 S
47%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Monaco har mødt markant stærkere modstand (SoS: 69.4) sammenlignet med Atromitos (SoS: 54.0). Det betyder, at Monacos statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Atromitos på 1.8 og Monaco på 1.8 mål per kamp.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Atromitos på 1.3 og Monaco på 1.3 indkasserede per kamp.

Atromitos har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Monaco har bevist sit værd mod tophold og vundet 2 af 4 kampe.

Monaco er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.1 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Monaco har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 14.2 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Atromitos

Atromitos

VS
Monaco

Monaco

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere