Spring til indhold
Sammenlign Brann vs Zlín

Brann vs Zlín Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Brann vs Zlín: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Brann Brann Hjemmehold
Zlín Zlín Udehold
Brann
45.1
S S U T T S T T T T

Seneste 10 Kampe

Zlín
37.7
T U S T S T T T T S

Vundne Kategorier

6

Brann

4

Uafgjort

5

Zlín

Præstationsradar

Brann
Zlín

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 1U, 6T

30%

3S, 1U, 6T

Mål pr. Kamp
1.9

19 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.4

14 / 10 kampe

2.5

25 / 10 kampe

Målforskel
+5

+5

-9

-9

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

10%

1 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

90%

9 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Topscorer
K. Ingason (4 mål)
T. Poznar (6 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 10 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 8
Hjemmesejr
25%

1S / 4 kampe

50%

3S / 6 kampe

Udesejr
33%

2S / 6 kampe

0%

0S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
42.3

Ligasværhed: 57.0, Modstanderkvalitet: 55.6

55.7

Ligasværhed: 58.0, Modstanderkvalitet: 54.1

Mod Tophold
0%

0S / 1 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
2.14

Faktisk: 1.9 | Diff: -0.24

1.65

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.05

Justeret Styrke
45.1

Angreb: 58.5, Forsvar: 49.2, Form: 27.7

37.7

Angreb: 56.4, Forsvar: 17.6, Form: 31.7

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

3
3

16-30'

1
5

31-45'

4
4

46-60'

1
2

61-75'

3
4

76-90+'

4
Brann
Zlín
Brann

Styrkeanalyse

45.1

Samlet

Angreb 58.5
Forsvar 49.2
Form 27.7
Stabilitet 46.0
Zlín

Styrkeanalyse

37.7

Samlet

Angreb 56.4
Forsvar 17.6
Form 31.7
Stabilitet 46.0

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

57.0 vs 58.0

Modstanderkvalitet

55.6 vs 54.1

Mod Tophold

0% vs 0%
Brann logo Brann
S
Fredrikstad (39%)
S
Tromsø (68%)
U
Rosenborg (46%)
T
Viking (70%)
T
Sandefjord (50%)
S
HamKam (55%)
T
Tromsø (63%)
T
Kristiansund (48%)
Zlín logo Zlín
T
Teplice (49%)
U
Ml. Boleslav (66%)
S
Dukla (46%)
T
Pardubice (62%)
S
Teplice (49%)
T
Bohemians (58%)
T
Jablonec (44%)
T
Slavia Prague (69%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Fredrikstad H
3 - 1 S
39%
Tromsø U
5 - 0 S
68%
Rosenborg U
1 - 1 U
46%
Viking U
2 - 3 T
70%
Sandefjord H
0 - 1 T
50%
HamKam U
5 - 1 S
55%
Tromsø H
1 - 2 T
63%
Kristiansund U
2 - 3 T
48%
Bologna U
0 - 1 T
61%
Bologna H
0 - 1 T
56%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Teplice H
2 - 4 T
49%
Ml. Boleslav U
1 - 1 U
66%
Dukla H
2 - 1 S
46%
Pardubice U
1 - 3 T
62%
Teplice H
3 - 2 S
49%
Bohemians U
1 - 2 T
58%
Jablonec H
0 - 3 T
44%
Slavia Prague H
1 - 3 T
69%
Ostrava U
2 - 6 T
39%
Plzeň H
3 - 0 S
59%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Zlín har mødt markant stærkere modstand (SoS: 55.7) sammenlignet med Brann (SoS: 42.3). Det betyder, at Zlíns statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Brann på 1.9 og Zlín på 1.6 mål per kamp.

Defensivt er Brann langt overlegen, med kun 1.4 indkasserede mål per kamp og 1 clean sheets, mens Zlín lukker 2.5 ind per kamp.

Zlín har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.7 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Brann har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 7.4 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Brann

Brann

VS
Zlín

Zlín

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere