Spring til indhold
Sammenlign Hoffenheim vs Thun

Hoffenheim vs Thun Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Hoffenheim vs Thun: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Hoffenheim Hoffenheim Hjemmehold
Thun Thun Udehold
Hoffenheim
51.5
S U S S U T T U S T

Seneste 10 Kampe

Thun
41.4
T T T S T T S S U S

Vundne Kategorier

7

Hoffenheim

5

Uafgjort

3

Thun

Præstationsradar

Hoffenheim
Thun

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 3U, 3T

40%

4S, 1U, 5T

Mål pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.8

18 / 10 kampe

1.5

15 / 10 kampe

Målforskel
-2

-2

+1

+1

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

0%

0 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
A. Kramarić (4 mål)
E. Rastoder (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 11 / 2. Halvleg: 5
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 9
Hjemmesejr
33%

2S / 6 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
50%

2S / 4 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
65.5

Ligasværhed: 91.0, Modstanderkvalitet: 65.3

37.5

Ligasværhed: 49.0, Modstanderkvalitet: 51.2

Mod Tophold
25%

1S / 4 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
2.05

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.45

1.37

Faktisk: 1.6 | Diff: +0.23

Justeret Styrke
51.5

Angreb: 61.6, Forsvar: 46.2, Form: 46.2

41.4

Angreb: 46.7, Forsvar: 43.8, Form: 35.0

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

5

16-30'

3
4

31-45'

4
3

46-60'

4

61-75'

3
3

76-90+'

2
Hoffenheim
Thun
Hoffenheim

Styrkeanalyse

51.5

Samlet

Angreb 61.6
Forsvar 46.2
Form 46.2
Stabilitet 50.5
Thun

Styrkeanalyse

41.4

Samlet

Angreb 46.7
Forsvar 43.8
Form 35.0
Stabilitet 39.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

91.0 vs 49.0

Modstanderkvalitet

65.3 vs 51.2

Mod Tophold

25% vs 0%
Hoffenheim logo Hoffenheim
S
Bremen (62%)
U
Stuttgart (70%)
S
Hamburg (63%)
S
Dortmund (71%)
U
Augsburg (71%)
T
Mainz 05 (65%)
T
Leipzig (84%)
U
Wolfsburg (50%)
Thun logo Thun
T
Sion (70%)
T
Basel (55%)
T
Lugano (54%)
S
Basel (50%)
T
Lugano (55%)
T
Zürich (38%)
S
GC Zürich (27%)
S
Young Boys (56%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Bremen H
1 - 0 S
62%
Stuttgart H
3 - 3 U
70%
Hamburg U
2 - 1 S
63%
Dortmund H
2 - 1 S
71%
Augsburg U
2 - 2 U
71%
Mainz 05 H
1 - 2 T
65%
Leipzig U
0 - 5 T
84%
Wolfsburg H
1 - 1 U
50%
Heidenheim U
4 - 2 S
67%
St. Pauli H
0 - 1 T
50%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Sion U
0 - 2 T
70%
Basel U
1 - 3 T
55%
Lugano H
0 - 1 T
54%
Basel H
3 - 1 S
50%
Lugano U
0 - 1 T
55%
Zürich U
1 - 2 T
38%
GC Zürich H
5 - 1 S
27%
Young Boys U
2 - 1 S
56%
St.Gallen H
2 - 2 U
55%
Luzern H
2 - 1 S
52%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Hoffenheim har mødt markant stærkere modstand (SoS: 65.5) sammenlignet med Thun (SoS: 37.5). Det betyder, at Hoffenheims statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Hoffenheim på 1.6 og Thun på 1.6 mål per kamp.

Thun har den defensive fordel, med 1.5 indkasserede per kamp mod Hoffenheims 1.8.

Hoffenheim har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 4 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.2 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Hoffenheim har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 10.1 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Hoffenheim

Hoffenheim

VS
Thun

Thun

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere