Spring til indhold
Sammenlign Kolos vs Anderlecht

Kolos vs Anderlecht Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Kolos vs Anderlecht: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Kolos Kolos Hjemmehold
Anderlecht Anderlecht Udehold
Kolos
69.0
S S S S U U S U T S

Seneste 10 Kampe

Anderlecht
34.9
U T T T S S T T T U

Vundne Kategorier

10

Kolos

1

Uafgjort

4

Anderlecht

Præstationsradar

Kolos
Anderlecht

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 3U, 1T

20%

2S, 2U, 6T

Mål pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

1.4

14 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.6

6 / 10 kampe

2.1

21 / 10 kampe

Målforskel
+5

+5

-7

-7

Rent Bur
70%

7 / 10 kampe

0%

0 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
20%

2 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Begge Scorer
20%

2 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Topscorer
A. Salabai (3 mål)
M. Cvetković (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 7
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 10
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

25%

1S / 4 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

17%

1S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
72.1

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 65.3

44.5

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 59.1

Mod Tophold
40%

2S / 5 kampe

0%

0S / 2 kampe

Forventede mål (xG)
1.53

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.43

1.41

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.01

Justeret Styrke
69.0

Angreb: 44.8, Forsvar: 97.7, Form: 73.3

34.9

Angreb: 44.1, Forsvar: 28.4, Form: 18.9

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

1
2

16-30'

1
1

31-45'

2
1

46-60'

2
2

61-75'

2
4

76-90+'

6
Kolos
Anderlecht
Kolos

Styrkeanalyse

69.0

Samlet

Angreb 44.8
Forsvar 97.7
Form 73.3
Stabilitet 61.3
Anderlecht

Styrkeanalyse

34.9

Samlet

Angreb 44.1
Forsvar 28.4
Form 18.9
Stabilitet 59.2

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

98.0 vs 59.5

Modstanderkvalitet

65.3 vs 59.1

Mod Tophold

40% vs 0%
Kolos logo Kolos
S
Kudrivka (55%)
S
Oleksandria (49%)
S
SK Poltava (45%)
S
LNZ Cherkasy (74%)
U
Rukh Vynnyky (49%)
U
Metalist 1925 (74%)
S
Veres Rivne (67%)
U
Zorya (75%)
Anderlecht logo Anderlecht
U
Gent (51%)
T
Club Brugge (66%)
T
R. Union SG (64%)
T
Sint-Truiden (49%)
S
Mechelen (34%)
S
Gent (58%)
T
Club Brugge (83%)
T
Cercle Brugge (58%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Kudrivka H
1 - 0 S
55%
Oleksandria U
3 - 0 S
49%
SK Poltava H
2 - 0 S
45%
LNZ Cherkasy H
1 - 0 S
74%
Rukh Vynnyky U
1 - 1 U
49%
Metalist 1925 H
0 - 0 U
74%
Veres Rivne U
1 - 0 S
67%
Zorya H
1 - 1 U
75%
Epitsentr U
0 - 4 T
79%
Karpaty Lviv U
1 - 0 S
86%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Gent U
1 - 1 U
51%
Club Brugge H
1 - 3 T
66%
R. Union SG H
1 - 3 T
64%
Sint-Truiden U
0 - 2 T
49%
Mechelen U
2 - 1 S
34%
Gent H
3 - 1 S
58%
Club Brugge U
2 - 4 T
83%
Cercle Brugge H
2 - 3 T
58%
Mechelen U
0 - 1 T
45%
Club Brugge U
2 - 2 U
83%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Kolos har mødt markant stærkere modstand (SoS: 72.1) sammenlignet med Anderlecht (SoS: 44.5). Det betyder, at Koloss statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Kolos på 1.1 og Anderlecht på 1.4 mål per kamp.

Defensivt er Kolos langt overlegen, med kun 0.6 indkasserede mål per kamp og 7 clean sheets, mens Anderlecht lukker 2.1 ind per kamp.

Kolos har kæmpet mod tophold og kun vundet 2 af 5 kampe.

Kolos er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.6 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Kolos den klare favorit. Overlegenhed i angreb (44.8), forsvar (97.7) og form (73.3) efterlader lidt plads til tvivl. Anderlecht har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Kolos

Kolos

VS
Anderlecht

Anderlecht

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere