Spring til indhold
Sammenlign Lausanne vs Antalyaspor

Lausanne vs Antalyaspor Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Lausanne vs Antalyaspor: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Lausanne Lausanne Hjemmehold
Antalyaspor Antalyaspor Udehold
Lausanne
33.3
T T T S T S T T S S

Seneste 10 Kampe

Antalyaspor
33.5
T U T T T S U T T U

Vundne Kategorier

7

Lausanne

3

Uafgjort

5

Antalyaspor

Præstationsradar

Lausanne
Antalyaspor

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 0U, 6T

10%

1S, 3U, 6T

Mål pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

1.0

10 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
2.0

20 / 10 kampe

1.9

19 / 10 kampe

Målforskel
-8

-8

-9

-9

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
80%

8 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
Omar Janneh (3 mål)
S. van de Streek (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 5
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 7
Hjemmesejr
50%

2S / 4 kampe

20%

1S / 5 kampe

Udesejr
33%

2S / 6 kampe

0%

0S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
36.8

Ligasværhed: 49.0, Modstanderkvalitet: 49.0

50.5

Ligasværhed: 72.0, Modstanderkvalitet: 62.0

Mod Tophold
0%

0S / 1 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
1.05

Faktisk: 1.2 | Diff: +0.15

1.08

Faktisk: 1.0 | Diff: -0.08

Justeret Styrke
33.3

Angreb: 34.7, Forsvar: 28.9, Form: 34.7

33.5

Angreb: 33.5, Forsvar: 36.9, Form: 10.0

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

3

16-30'

1
2

31-45'

1
3

46-60'

3
2

61-75'

2
1

76-90+'

3
Lausanne
Antalyaspor
Lausanne

Styrkeanalyse

33.3

Samlet

Angreb 34.7
Forsvar 28.9
Form 34.7
Stabilitet 35.2
Antalyaspor

Styrkeanalyse

33.5

Samlet

Angreb 33.5
Forsvar 36.9
Form 10.0
Stabilitet 74.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

49.0 vs 72.0

Modstanderkvalitet

49.0 vs 62.0

Mod Tophold

0% vs 0%
Lausanne logo Lausanne
T
Servette (70%)
T
Winterthur (46%)
T
Luzern (56%)
S
Zürich (37%)
T
Sion (66%)
S
Winterthur (38%)
T
Luzern (57%)
T
Young Boys (50%)
Antalyaspor logo Antalyaspor
T
Galatasaray (69%)
U
Alanyaspor (56%)
T
Göztepe (64%)
T
Konyaspor (61%)
T
Beşiktaş (65%)
S
Eyüp (53%)
U
Başakşehir (71%)
T
Gaziantep (49%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Servette U
0 - 2 T
70%
Winterthur U
1 - 2 T
46%
Luzern H
1 - 3 T
56%
Zürich H
3 - 0 S
37%
Sion U
0 - 3 T
66%
Winterthur H
2 - 1 S
38%
Luzern U
0 - 4 T
57%
Young Boys H
0 - 2 T
50%
GC Zürich U
3 - 2 S
32%
Zürich U
2 - 1 S
38%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Galatasaray U
2 - 4 T
69%
Alanyaspor H
0 - 0 U
56%
Göztepe U
0 - 2 T
64%
Konyaspor H
0 - 2 T
61%
Beşiktaş U
2 - 4 T
65%
Eyüp H
3 - 0 S
53%
Başakşehir U
0 - 0 U
71%
Gaziantep H
1 - 4 T
49%
Rize U
0 - 1 T
64%
Fenerbahçe H
2 - 2 U
68%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Antalyaspor har mødt markant stærkere modstand (SoS: 50.5) sammenlignet med Lausanne (SoS: 36.8). Det betyder, at Antalyaspors statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Lausanne på 1.2 og Antalyaspor på 1.0 mål per kamp.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Lausanne på 2.0 og Antalyaspor på 1.9 indkasserede per kamp.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.0 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Dette er et ægte møntkast. Begge hold er bemærkelsesværdigt jævne i alle mål.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Lausanne

Lausanne

VS
Antalyaspor

Antalyaspor

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere