Spring til indhold
Sammenlign Ml. Boleslav vs Zlín

Ml. Boleslav vs Zlín Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Ml. Boleslav vs Zlín: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Ml. Boleslav Ml. Boleslav Hjemmehold
Zlín Zlín Udehold
Ml. Boleslav
57.6
T U U S U U S S U S

Seneste 10 Kampe

Zlín
37.7
T U S T S T T T T S

Vundne Kategorier

7

Ml. Boleslav

2

Uafgjort

6

Zlín

Præstationsradar

Ml. Boleslav
Zlín

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 5U, 1T

30%

3S, 1U, 6T

Mål pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.8

8 / 10 kampe

2.5

25 / 10 kampe

Målforskel
+9

+9

-9

-9

Rent Bur
50%

5 / 10 kampe

10%

1 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

90%

9 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Topscorer
M. Ševčík (4 mål)
T. Poznar (6 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 12
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 8
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

50%

3S / 6 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

0%

0S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
51.4

Ligasværhed: 58.0, Modstanderkvalitet: 47.0

55.7

Ligasværhed: 58.0, Modstanderkvalitet: 54.1

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.62

Faktisk: 1.7 | Diff: +0.08

1.65

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.05

Justeret Styrke
57.6

Angreb: 57.5, Forsvar: 74.4, Form: 40.6

37.7

Angreb: 56.4, Forsvar: 17.6, Form: 31.7

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

3
2

16-30'

1
3

31-45'

4
5

46-60'

1
4

61-75'

3
3

76-90+'

4
Ml. Boleslav
Zlín
Ml. Boleslav

Styrkeanalyse

57.6

Samlet

Angreb 57.5
Forsvar 74.4
Form 40.6
Stabilitet 63.7
Zlín

Styrkeanalyse

37.7

Samlet

Angreb 56.4
Forsvar 17.6
Form 31.7
Stabilitet 46.0

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

58.0 vs 58.0

Modstanderkvalitet

47.0 vs 54.1

Mod Tophold

0% vs 0%
Ml. Boleslav logo Ml. Boleslav
T
Dukla (46%)
U
Zlín (41%)
U
Ostrava (39%)
S
Karviná (48%)
U
Liberec (48%)
U
Dukla (46%)
S
Olomouc (51%)
S
Pardubice (57%)
Zlín logo Zlín
T
Teplice (49%)
U
Ml. Boleslav (66%)
S
Dukla (46%)
T
Pardubice (62%)
S
Teplice (49%)
T
Bohemians (58%)
T
Jablonec (44%)
T
Slavia Prague (69%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Dukla H
1 - 2 T
46%
Zlín H
1 - 1 U
41%
Ostrava U
0 - 0 U
39%
Karviná U
3 - 0 S
48%
Liberec U
0 - 0 U
48%
Dukla H
1 - 1 U
46%
Olomouc U
4 - 2 S
51%
Pardubice H
2 - 0 S
57%
Slovácko U
2 - 2 U
50%
Jablonec H
3 - 0 S
44%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Teplice H
2 - 4 T
49%
Ml. Boleslav U
1 - 1 U
66%
Dukla H
2 - 1 S
46%
Pardubice U
1 - 3 T
62%
Teplice H
3 - 2 S
49%
Bohemians U
1 - 2 T
58%
Jablonec H
0 - 3 T
44%
Slavia Prague H
1 - 3 T
69%
Ostrava U
2 - 6 T
39%
Plzeň H
3 - 0 S
59%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 51.4 vs 55.7), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Begge hold er jævne i angrebet, med Ml. Boleslav på 1.7 og Zlín på 1.6 mål per kamp.

Defensivt er Ml. Boleslav langt overlegen, med kun 0.8 indkasserede mål per kamp og 5 clean sheets, mens Zlín lukker 2.5 ind per kamp.

Ml. Boleslav har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Zlín har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.3 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Ml. Boleslav fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (57.6 vs 37.7) bør de kontrollere kampen.

Holdene spillede 1-1 uafgjort i Czech First League (2026-05-09). Med den forrige kamp uafgjort har intet hold psykologisk fordel.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Ml. Boleslav

Ml. Boleslav

VS
Zlín

Zlín

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere