Spring til indhold
Sammenlign Monaco vs Mechelen

Monaco vs Mechelen Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Monaco vs Mechelen: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Monaco Monaco Hjemmehold
Mechelen Mechelen Udehold
Monaco
67.7
T S U U T S S S S S

Seneste 10 Kampe

Mechelen
26.6
T S T T T T U T S T

Vundne Kategorier

13

Monaco

2

Uafgjort

0

Mechelen

Præstationsradar

Monaco
Mechelen

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 2U, 2T

20%

2S, 1U, 7T

Mål pr. Kamp
1.8

18 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.3

13 / 10 kampe

2.4

24 / 10 kampe

Målforskel
+5

+5

-16

-16

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Topscorer
F. Balogun (8 mål)
B. Boersma (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 13
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 4
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

0%

0S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
69.4

Ligasværhed: 86.0, Modstanderkvalitet: 64.4

44.7

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 59.6

Mod Tophold
50%

2S / 4 kampe

0%

0S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
2.08

Faktisk: 1.8 | Diff: -0.28

0.83

Faktisk: 0.8 | Diff: -0.03

Justeret Styrke
67.7

Angreb: 71.6, Forsvar: 67.7, Form: 71.6

26.6

Angreb: 25.3, Forsvar: 18.9, Form: 18.9

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

1
3

16-30'

2
1

31-45'

5

46-60'

2
6

61-75'

1
2

76-90+'

2
Monaco
Mechelen
Monaco

Styrkeanalyse

67.7

Samlet

Angreb 71.6
Forsvar 67.7
Form 71.6
Stabilitet 52.0
Mechelen

Styrkeanalyse

26.6

Samlet

Angreb 25.3
Forsvar 18.9
Form 18.9
Stabilitet 57.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

86.0 vs 59.5

Modstanderkvalitet

64.4 vs 59.6

Mod Tophold

50% vs 0%
Monaco logo Monaco
T
Lille (73%)
S
Metz (48%)
U
Toulouse (62%)
U
Auxerre (66%)
T
Paris FC (77%)
S
Marseille (61%)
S
Lyon (70%)
S
Brest (56%)
Mechelen logo Mechelen
T
R. Union SG (69%)
S
Gent (46%)
T
Sint-Truiden (44%)
T
Club Brugge (71%)
T
Anderlecht (35%)
T
R. Union SG (75%)
U
Gent (63%)
T
Club Brugge (83%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Lille H
0 - 1 T
73%
Metz U
2 - 1 S
48%
Toulouse U
2 - 2 U
62%
Auxerre H
2 - 2 U
66%
Paris FC U
1 - 4 T
77%
Marseille H
2 - 1 S
61%
Lyon U
2 - 1 S
70%
Brest H
2 - 0 S
56%
Paris SG U
3 - 1 S
84%
Angers H
2 - 0 S
47%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
R. Union SG U
0 - 3 T
69%
Gent H
1 - 0 S
46%
Sint-Truiden H
1 - 4 T
44%
Club Brugge U
1 - 6 T
71%
Anderlecht H
1 - 2 T
35%
R. Union SG H
0 - 1 T
75%
Gent U
1 - 1 U
63%
Club Brugge U
1 - 4 T
83%
Anderlecht H
1 - 0 S
47%
Gent U
1 - 3 T
63%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Monaco har mødt markant stærkere modstand (SoS: 69.4) sammenlignet med Mechelen (SoS: 44.7). Det betyder, at Monacos statistikker vejer tungere.

Monacos angreb er på et andet niveau, med et gennemsnit på 1.8 mål per kamp og F. Balogun i spidsen med 8 mål. Mechelen scorer kun 0.8 per kamp.

Defensivt er Monaco langt overlegen, med kun 1.3 indkasserede mål per kamp og 2 clean sheets, mens Mechelen lukker 2.4 ind per kamp.

Monaco har bevist sit værd mod tophold og vundet 2 af 4 kampe.

Mechelen har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 3 kampe.

Monaco er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.2 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Monaco den klare favorit. Overlegenhed i angreb (71.6), forsvar (67.7) og form (71.6) efterlader lidt plads til tvivl. Mechelen har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Monaco

Monaco

VS
Mechelen

Mechelen

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere